חשש לפאניקה במובנים על רקע ריקול בשיאון

מצב
הנושא נעול.

חגי

New member
דיברתי עם אחיעד מאקסלנס

חגי, יש לך תובנות חדשות
לגבי מה שקרא היום במובנים של CBA? היה פשוט מחזור ענק. מישהו יודע משהו שאנחנו לא יודעים? מחזיקה בשחר ארוך.
דיברתי עם אחיעד מאקסלנס
יש פה קטע ש"קוננדרום" זה אנדרסטייטמנט ....יעני משהוא ביזארי לגמרי. מצד אחד CBA לא מוכנים לצטט בשוק ולרכוש חזרה את האגחים שלהם - דבר שכמובן גורם לפאניקת מכירות בעיקר אצל קרנות שחייבות להמשיך למכור בגלל שהשער יורד כל יום. מצד שני CBA עושים ריקול לאגח שיאון שמשלם רק 8% ריבית (לעומת 9.5 ו 9 בשחרר ורם ב') ומשלמים את המחיר המלא למרות שבשוק האגח נסחר עד היום בדיסקאונט של 25% (מה שמראה שוב שמצד אחד השוק לא יודע לנחש את הריקול ומצד שני הוא "קצת" כן מנחש כיוון שהשיאון נסחר ביחס למובנים האחרים הכי קרוב למחיר המתואם!) אגח מקביל לשחרר - שחרית 4 ושחרית 8 שהונפקו ע"י דרזנר בנק - בנק מדורג פחות מ CBA - נסחרים שניהם 25-35% יקר יותר משחרר!!!!! ולמה....כיוון שדרזנר כן מצטט בשוק וכן רוכש את האגחים שלו בשער 83 (שחרית 4) כששחרר המקביל נמכר ב 67......קוננדרום כבר אמרתי זה אנדרסטייטמנט

תודה רבה על האינפורמציה

דיברתי עם אחיעד מאקסלנס
יש פה קטע ש"קוננדרום" זה אנדרסטייטמנט ....יעני משהוא ביזארי לגמרי. מצד אחד CBA לא מוכנים לצטט בשוק ולרכוש חזרה את האגחים שלהם - דבר שכמובן גורם לפאניקת מכירות בעיקר אצל קרנות שחייבות להמשיך למכור בגלל שהשער יורד כל יום. מצד שני CBA עושים ריקול לאגח שיאון שמשלם רק 8% ריבית (לעומת 9.5 ו 9 בשחרר ורם ב') ומשלמים את המחיר המלא למרות שבשוק האגח נסחר עד היום בדיסקאונט של 25% (מה שמראה שוב שמצד אחד השוק לא יודע לנחש את הריקול ומצד שני הוא "קצת" כן מנחש כיוון שהשיאון נסחר ביחס למובנים האחרים הכי קרוב למחיר המתואם!) אגח מקביל לשחרר - שחרית 4 ושחרית 8 שהונפקו ע"י דרזנר בנק - בנק מדורג פחות מ CBA - נסחרים שניהם 25-35% יקר יותר משחרר!!!!! ולמה....כיוון שדרזנר כן מצטט בשוק וכן רוכש את האגחים שלו בשער 83 (שחרית 4) כששחרר המקביל נמכר ב 67......קוננדרום כבר אמרתי זה אנדרסטייטמנט
תודה רבה על האינפורמציה
לי אקסלנס לא מוכנים לתת אינפורמציה כי אני פרטית. אמרו לי לשלוח את היועצים מהבנק... דרך אגב, לא ברור לי מה משמעות המילה קוננדרום :) טוב לדעת שדרזנר בנק קונה את האגח"ים שלו. משהו במנטליות של האוסטרליים שאנו לא מבינים? אפשר לנחש שהאגחים שמגובים ע"י CBA ימשיכו לרדת?

חגי

New member
אני מניח שאני מקבל יחס מיוחד

תודה רבה על האינפורמציה
לי אקסלנס לא מוכנים לתת אינפורמציה כי אני פרטית. אמרו לי לשלוח את היועצים מהבנק... דרך אגב, לא ברור לי מה משמעות המילה קוננדרום :) טוב לדעת שדרזנר בנק קונה את האגח"ים שלו. משהו במנטליות של האוסטרליים שאנו לא מבינים? אפשר לנחש שהאגחים שמגובים ע"י CBA ימשיכו לרדת?
אני מניח שאני מקבל יחס מיוחד
כאחד הפעילים ביותר בשוק המובנים וככזה, אקסלנס שיווקו לי בעבר הרבה לוקשים מובנים שתקועים לי מהגרון עד פי הטבעת כבר הרבה הרבה הרבה זמן....... גם אחיעד מאקסלנס וגם אסף מפאי פיננסים (שחריות) יודעים כבר לזהות את קולי בטלפון. אין קשר לכמות המונפקת של האגח. קוננדרום זה באנגלית תעלומה מוזרה ....מסתורית....- גרינספאן השתמש במונח כשתשואות האגחים בארה לא הסכימו לעלות כמו הריבית והוא התפלא איך זה קורה...- מסתבר שהשוק היה יותר חכם ממנו וכבר הבין את הצרה הכלכלית שבהמשך נפלה אליה ארהב חלקית בשל מדיניותו של גרינספאן. אפשר לנחש שהם ימשיכו לרדת ואפשר שלא. אפשר ששוב נופתע עם ריקול עוד חודש ואולי שוב נתאכזב אבל בנתיים הריבית דופקת יפה.

עוד נקודה

דיברתי עם אחיעד מאקסלנס
עוד נקודה
אולי גם הפדיון של השיאון קשור לכמות הע.נ. בו לעומת ע.נ. בשחחר וברם ג?

יודע מה

New member
חגי במחירים האלו אני מתחיל להעמיס רם 2

דיברתי עם אחיעד מאקסלנס
צפה לעליה משמעותית בשער עקב הכניסה המאסיבית שלי חחח לא ממש תרגיש אותי :) אבל כרגע האגח נותן 6% בלי קשר לדולר או לריבית הלייבור, וזה כבר יותר משחר ארוך באותו מחמח עם אפשרות ליותר מ-15% למחירים האלו חיכיתי ואני עוקץ..

חגי

New member
נקווה שלא יודיעו על פדיון מוקדם

צפה לעליה משמעותית בשער עקב הכניסה המאסיבית שלי חחח לא ממש תרגיש אותי :) אבל כרגע האגח נותן 6% בלי קשר לדולר או לריבית הלייבור, וזה כבר יותר משחר ארוך באותו מחמח עם אפשרות ליותר מ-15% למחירים האלו חיכיתי ואני עוקץ..
נקווה שלא יודיעו על פדיון מוקדם
תיאורטית יש להם עדיין זמן

אני מקווה בשבילך

מה רע בריקול? החלום הרטוב שלי!
אני מקווה בשבילך
שזה לא החלום הרטוב היחיד שלך

מצב
הנושא נעול.
למעלה