חשמל סולארי

חשמל סולארי

מסתבר שאושרה הנחייה לפי מי שיתקין על גג ביתו מערכת לייצור חשמל סולארי, יוכל למכור את עודפי החשמל שלו למדינה בסכום של: 2 ש"ח לקילווואט (אנו משלמים 55 אג לחברת חשמל). הממשלה מתחייבת לקנות את החשמל למשך 20 שנה בסכום הנ"ל כשהוא צמוד (למשהו) ואף חושב שההשקעה תחזיר את עצמה תוך 7-8 שנים. אני הייתי רצה להתקין כאלה בבית - גם תורם לסביבה וגם תוך כמה שנים הופך להשקעה מניבה!

bar 23

New member
מדובר על בערך 10 פלטות גדולות על הגג

משהו כמו חוות קולטים רצינית (נדמה לי שגודל כל פלטה לא פחות מ-1*1 מ'). ועוד לא דיברנו על העלות "המזערית" של כ-35,000 ש"ח למערכת. ויש כמובן גם תהליך תיכנון/אישור/רישוי מיוחד מול הרשות וחברת החשמל (ואני מאמינה שזה לא בחינם...). החברה עצמה צופה שלקוח פרטי יחזיר את ההשקעה תוך ממוצע של 10-11 שנים. לי אישית ההוצאה הזו גדולה מידי כרגע. אני מעדיפה ללכת על אנרגיה סולרית בקטנה איפה שיתאפשר לי לדוגמא: שלט מואר לבית יכול להיות סולרי, תאורת גינה יכולה להיות, בחלקה, אאל"ט, סולרית, וונטת איוורור של שירותים או מרתף או חלל גג יכולה להיות סולרית. נכון שאלו לא צרכני החשמל הגדולים של בית פרטי אבל ההוצאה הראשונית של המערכת הזו נשמעת לי מוגזמת מאוד. חוץ מזה אני מתכננת סולטיוב במקומות חשוכים כך שחשמל כמעט ולא יתבזבז בשעות היום על תאורה במקומות חשוכים (מסדרון, חדר ארונות, מרתף).

איריסג

New member
עד שממשלת ישראל לא תסבסד

חלק מעלות המערכת הנדרשת - זה לא ישים לדעתי בארץ לגבי בתים פרטיים. בגרמניה הממשלה מעודדת את הנושא הזה ומסבסדת את המערכת. בארץ עדיין לא - ולפי מה שהבנתי - 35 אלף ש"ח זה הערכה מאד זהירה למערכת כזו - אני שמעתי הערכות עלות הרבה יותר גבוהות. ומאחר שעדיין, גם אם מערכת כזו מותקנת בבית - היא לא יכולה לספק את כל החשמל של הצריכה הביתית, כל יום כל היום - עדיין יש צורך לקנות חשמל מחברת חשמל ולהתקזז איתם. על הנייר (ובמדינות אחרות) זה עובד יופי. לצערי, אני בתחושה שפה זה עוד רחוק.

fireman

New member
הבעיה היא לא הסבסוד

אלא האפשרות בחוק לאפשר ללקוח להיות סוג של יצרן חשמל שיכול למכור חשמל לחברת החשמל. זוהי בעצם הדרך "לסבסד" את המערכות הללו ולזה שאפו כל האנשים שרוצים לקדם את מערכות יצור החשמל הסולאריות. כאשר המערכת מאפשרת להחזיר את ההשקעה בתוך 7-8 שנים הרעיון הופך למאוד כדאי לעומת המצב הקודם בו מה שיצרת זה מה שצרכת ולא יכולת למכור את העודפים לחברת חשמל או בכלל למכור לחברת חשמל, מה שהפך את המערכות הללו ללא כלכליות במדינת ישראל. עם השינוי במצב והחקיקה אצלי בבית שוקלים ביתר רצינות התקנת מערכת קולטים על הגג.....החזרת השקעה לאחר 8 שנים היא כדאית מאוד לדעתי.

יוברה

New member
נושא דובר בו כבר בעבר

אנחנו מתכוונים לעשות הכנה מבחינת חשמל ותשתית (מאוד בסיסי ולא מייקר) ולהכין בתוכנית מקום בגג (כ-10 מטר ליח'. לבית ממוצע צריך 2 יח'). גם חימום וקירור הבית יהיה מבוסס על חשמל, בתקווה שיום אחד המערכת תוזל ותהיה באמת ריאלית

רשר

Well-known member
מנהל
יצור חשמל לרשת מקולט סולארי

מחייב מערכת אלקטרונית ליצור ופיקוח על המתח והתדר כדי שהמערכת תוכל להשתלב ברשת החשמל, מערכת כזאת רגישה מאוד לבעיות ברשת החשמל ועם כל הפתרונות שיש כיום אורך חייה מוגבל יחסית (5-10 שנים) ואינו תואם כלל את אורך חיי הקולט (20-40 שנים), התוצאה תהיה לוחות עם תקלות שמונחים על הגג ולא מיצרים כלום או שיהיו מתוחזקים כיאות אך יקרים בהרבה מהתועלת המחושבת בתוכנית הממשלה, בשלב זה לצערי אין מערכת אמינה בעלת אורך חיים סביר במחיר הגיוני וברמת השרות של דוד שמש (גם בדודים יש בעיות שמעוררות ספקות לגבי החסכון האמיתי),

dame edna

New member
בקשר לחשמל סולארי...

אני מכירה בן אדם אחד בארץ שמייבא חשמל סולארי, לנו יש וממש מרוצים, זה חיסכון מטורף לעתיד!!! למי שמעוניין: ציקו- 054-6284477 וזו לא פרסומת, אבל אם אסור לפרסם נא למחוק את ההודעה. תודה ובהצלחה

למעלה