חשיבות של ייעוץ לימודים

תוכן-מקודם

Member
מנהל
pexels-shvets-production-7176173.jpg
קרדיט תמונהexels.com

כאשר מגיע הרגע לבחור את תחום הלימודים לתואר ראשון, אתם יכולים למצוא את עצמכם בהתלבטויות ולהידרש בקבלת החלטות, אשר יכולות להשפיע במידה רבה על העתיד שלכם – על המקצוע, העיסוק ועל מקום העבודה.

לכן, קיימת חשיבות גבוהה לא לקבל החלטות פזיזות, אלא להשקיע זמן ומחשבה על מנת שההחלטות תהיינה מושכלות ונבונות – לעיתים, ההתלבטויות יכולות להיות בין מקצועות יחסית דומים ולפעמים ההתלבטויות יכולות להיות בין מקצועות המגיעים מ"עולמות" שונים כמו התלבטות בין מדעי הרוח להנדסת חשמל.
אחת הדרכים אשר יאפשרו לכם להגיע להחלטה נכונה, עוברת בחיפוש עצמי ובחשיבה מעמיקה עם עצמכם על שאלות כגון: "מהי באמת נטיית הלב שלכם" "מה הכישורים שלכם? או אפילו שאלות ישירות יותר כמו: "מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים?".
פעולה נוספת אותה תוכלו לעשות בכדי להבטיח שאתם בוחרים נכון, זה להשתמש בשירותיו של יועץ לימודים.
אם אתם מתלבטים אם להשתמש בשירותיו של יועץ לימודים, להלן מספר פרמטרים אשר דגש עליהם, יסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה:

ייעוץ לימודים פרונטאלי​

ברוב מוסדות הלימודים מאפשרים ליהנות מייעוץ לימודים פרונטאלי, אשר אינו כרוך בעלות כספית.
מהסיבה הזאת, במידה ומתאפשר לקבל שירות שכזה, כדאי להיעזר בו – בכל מקרה, גם אם הוא לא יהיה יעיל הוא גם לא יהיה מזיק, ככה שאתם יכולים רק להרוויח ממנו.
בכדי למצות את התועלות של שירות זה בצורה המיטבית, כדאי להגיע לפגישה עם היועץ, עם רשימת שאלות שהכנתם מראש, כאשר, התשובות על אותן השאלות, יגרמו לכך שהשירות יהיה יעיל במיוחד ואולי בעקבותיו, תוכלו לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר לגבי תחום הלימודים המתאים ביותר.

ייעוץ לימודים באינטרנט​

כידוע, בתקופה בה אנו חיים, כל השירותים הפכו להיות וירטואליים, כך שגם כאשר זה נוגע לנושא של ייעוץ לימודים, כיום, ניתן לקבל את כל המידע לו אתם זקוקים דרך הרשת.
ישנם לא מעט פלטפורמות אינטרנטיות, אשר מאפשרות לכם לענות על שאלות שונות והתבסס על התשובות להמליץ לכם על תחומי לימודים רלוונטיים.
כאמור, בשלב הבא, תוכלו להישאר ברשת, על מנת לקרוא פרטים נוספים על כל אחד מאותם התחומים
כך שאם מסיבה כזאת או אחרת אתם לא מוצאים את הזמן לקבל ייעוץ לימודים מיועץ פרונטלי, תוכלו לחפש את אחת מאותן פלטפורמות דיגיטליות, אשר יאפשרו לכם לקבל את הייעוץ הרצוי ולכוון אתכם למסלולי הלימודים אשר נחשבים כמתאימים.

טיפים אשר יסייעו לכם לקבל החלטה עצמאית​

בין אם החלטתם להיעזר בשירות של יועץ לימודים ובין אם החלטתם לוותר עליו, להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם בקבלת ההחלטות המתאימות:
  • רשמו על דף את כל תחומי הלימוד/ המקצועות אשר יכולים להיראות לכם כרלוונטיים.
  • דרגו כל אחד מהתחומים בציון של בין 1 עד 5, בהתאם לרמת העניין או הרצון שלכם ללמוד את אותו התחום.
  • מחקו את כל התחומים אשר דירגתם אותם בציונים היחסית נמוכים.
  • אם הרשימה עדיין ארוכה, נסו להשקיע קצת מחשבה ולבצע סינון נוסף.
  • בשלב הבא, כדאי להתעמק בכל התחומים או המקצועות שנשארו ברשימה. לקרוא על התחומים באינטרנט. לחפש חוות דעת או המלצות של סטודנטים שהינם בוגרי התחום וכאמור, במידת הצורך, להשתמש בשירותים של יועצי לימודים מהפקולטות הרלוונטיות.
קבלת ההחלטה לגבי מה ללמוד לתואר ראשון, היא עניין לא פשוט ולכן, חשוב להשקיע כמה שיותר זמן, מחשבה ובמידת הצורך, חיפוש פרטים רלוונטיים, על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה.
 
למעלה