חשוב מאד בנוגע לפיצווים

מצב
הנושא נעול.
חשוב מאד בנוגע לפיצווים

חשוב מאד בנוגע לפיצווים
פיטרו אותי שלא כדין , אני עובדת שנתיים וחצי בחברה ופוטרתי בטענה שפגעתי בחברה.. רק ממילים שאמרתי שאני רוצה להתפטר כתוצאה מכך פוטרתי מהיום להיום ללא תשלום על הודעה מוקדמת ולא קיבלתי פיצווים לאן כדי לי לפנות ????. לעורך דין או ישר לבית דין העבודה ?

yg28

New member
פיצויים

חשוב מאד בנוגע לפיצווים
פיטרו אותי שלא כדין , אני עובדת שנתיים וחצי בחברה ופוטרתי בטענה שפגעתי בחברה.. רק ממילים שאמרתי שאני רוצה להתפטר כתוצאה מכך פוטרתי מהיום להיום ללא תשלום על הודעה מוקדמת ולא קיבלתי פיצווים לאן כדי לי לפנות ????. לעורך דין או ישר לבית דין העבודה ?
פיצויים
עדיף תמיד לפנות לעו"ד לייעוץ, על מנת שבתביעה שתגישי לבית הדין לא תפספסי אף רכיב ממה שמגיע לך. בד"כ מדובר בפיצויי פיטורין, הודעה מוקדמת, חופשה והבראה, אבל יתכן שבתחום עיסוקך מגיעות לך זכויות נוספות (כגון קופת גמל) או זכויות מוטבות (כגון ימי הבראה או חופשה נוספים על המינימום שבחוק או בצו ההרחבה הכללי). יתכן שאת גם חתומה על חוזה עבודה אישי שמקנה לך זכויות נוספות, ועוה"ד יבחין בזה מקריאת החוזה. אם בכ"ז תפני ישירות לביה"ד לעבודה - לא לשכוח לדרוש הפרשי הצמדה וריבית כבר בכתב התביעה.

תלוי בסיטואציה שבה נאמרו הדברים

חשוב מאד בנוגע לפיצווים
תלוי בסיטואציה שבה נאמרו הדברים
השאלה הופכת למעט יותר מורכבת מכיוון שהאקט בו הסתיימו יחסי העבודה ביניכם התרחש (כך אני מבין מדבריך) בסיטואציה שככל הנראה הייתה ב"עידנא דרתיחא" - כלומר, בעת כעס. ממה שאני מבין מדבריך, אקט ההתפטרות התבצע כאשר במהלך חילופי דברים אמרת את המילים "אני מתפטרת". יש לבחון את אימרתך זו, במספר מבחנים מורכבים שהוצעו בפסיקת בית הדין לעבודה לאורך השנים. באם ימצא שהדברים שאמרת נאמרו ב"עידנא דרתיחא", ייתכן וניתן יהיה לומר שלא התפטרת. באם ימצא שהדברים נאמרו מתוך גמירות דעתך לעניין, הרי שייתכן מאוד שלא תהיי זכאית לפיצויים (לפחות לחלקם). משכך, יש חשיבות עליונה לדרך הצגת הדברים בפני בית-הדין לעבודה. תמיד לשירותך, מרק לייזרוביץ, עו"ד [email protected] אין להסתמך על האמור לעיל כעצה משפטית ובכל מקרה האמור מעלה מהווה ייעוץ ראשוני כללי בלבד.על מנת לקבל יעוץ מלא המסתמך על מסמכים בסוגיות משפטיות מומלץ לפנות לעורך דין בכדי לקבל ייעוץ מלא.

מצב
הנושא נעול.
למעלה