חשוב לי להבין משהו:

למה כשאני מתעניין בתחביבים של חברים בכפר כדי להתיידד, הרבה פעמים הם מתעצבנים ואומרים שאני חוקר אותם ושואל אותן שאלות כל הזמן? הכוונות שלי יפות, וחשוב לי להיות אדם מעניין ומיוחד.

אבח"י

Well-known member
למה כשאני מתעניין בתחביבים של חברים בכפר כדי להתיידד, הרבה פעמים הם מתעצבנים ואומרים שאני חוקר אותם ושואל אותן שאלות כל הזמן? הכוונות שלי יפות, וחשוב לי להיות אדם מעניין ומיוחד.
כי אתה כנראה לא מתעניין אלא "חופר" להם.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
פילוסוף יקר,
נשמע אולי תסכול בדבריך כי כל הניסיונות שלך ליצור קשר עם אנשים בכפר בעזרת שאלות על התחביבים שלהם גורמות להם לכעס ולתגובות הפוכות ממה שציפית.
יש לך כוונות טובות אבל כנראה לא תמיד כך הסביבה מקבלת את השאלות על התחביבים.
אם אתה נמצא בכפר שנים והדיירים הם אותם דיירים הם אולי מרגישים שאתה תמיד שואל אותם את אותן שאלות בנושא התחביבים ואולי לא לכולם יש תחביבים.
מקווה שהימים הבאים יהיו רגועים יותר עבורך.
מאחלת לך לילה טוב ושקט,
מתנדבת סה"ר

לא יפה להתבטא ככה. אני לא מעיק אלא באמת מתעניין, באמת חשוב לי לדעת מה עשו בתחביביהם כדי לגלות דאגה ואהבה. כמה אמרו לי שיש אנשים שלא אוהבים לדבר על דברים אישיים וצריך להתאים את דרך השיחה אליהם, ויש אנשים שפשוט אין להם הרבה סבלנות וצריך לראות מתי לאדם יש סבלנות ופנאי להמשיך לדבר. אני מבקש תשובה יותר מפורטת ומתחשבת ולא מעליבה.

אולי אתה שואל את כולם אותה השאלה והרבה פעמים? אתה לא צריך להראות מיוחד. תתעניין אם זה מעניין

אולי אתה שואל את כולם אותה השאלה והרבה פעמים? אתה לא צריך להראות מיוחד. תתעניין אם זה מעניין
זה מעניין. אני לא מנסה להיראות מיוחד. באמת מעניין אותי. אני שואל אותן שאלות על התחביבים הקבועים של אדם אבל תוכן העיסוק בתחביבים משתנה כל הזמן. חשוב לי לדעת מה יש בחיים הרגשיים של חברים ומה עשו בתחביביהם כדי לחזק את הקשר הרגשי.

נערך לאחרונה ב:

אהבה 99

Well-known member
צריך ללמוד מתי הבנאדם מולך לא מעוניין להרחיב ב נושא
זה דברים שמרגישים לפי הדיבור התנהגות
אולי אפשר ללמוד את זה .
וכו..

אולי באמת כדאי גם למצוא דרך לשלב עוד נושאים בשיחה כדי שתהיה יותר מעניינת, למשל עוד נושאים רגשיים. אולי כועסים עליי שאני שואל בעיקר על תחביבים קבועים של האדם כדי להתעניין ולפתח שיחה רגשית. מוזר שדווקא אני שמלים ודיבור התחום החזק שלי, מתקשה בשיחות.

in bal1

Well-known member
אולי באמת כדאי גם למצוא דרך לשלב עוד נושאים בשיחה כדי שתהיה יותר מעניינת, למשל עוד נושאים רגשיים. אולי כועסים עליי שאני שואל בעיקר על תחביבים קבועים של האדם כדי להתעניין ולפתח שיחה רגשית. מוזר שדווקא אני שמלים ודיבור התחום החזק שלי, מתקשה בשיחות.
אולי תנסה לדבר או לשאול אותם על דברים נוספים ולא רק על התחביבים שלהם.אתה יודע אדם לא מחליף תחביב כל יומיים.בשל כך אין הרבה שינוי.
נסה אולי לשאול איך היה בתעסוקה,מה שלום המשפחה.אך כפי שכתבו לך לפניי שים לב אם אותו אדם מעוניין לדבר איתך.הנה כמה דברים שאולי יוכלו לעזור לך אם אותו אדם לא מעוניין.כך תדע להניח לו לנפשו.
1) הוא אומר לך תעזוב אותי
2)הוא אומר אני לא רוצה לדבר על זה!
3) הוא קם והולך באמצע השיחה.
4) הוא ממהר למקום כלשהו.
5) הוא יותר מתעסק בטלפון שלו מאשר לשוחח איתך.

אני חושב שאנשים פוחדים ממני בכפר כי בעבר הייתי עושה קולות עם הפה ועכשיו אני לפעמים נושף בטעות על אנשים. אני מנסה לפעמים גם להתחיל שיחה בנושאים כלליים כמו חוגים ואחר כך לעבור לתחביבים ולנושאים אישיים, אבל אני מרגיש שהרבה פעמים לאנשים בכפר אין סבלנות לדבר גם על דברים אישיים והם עוזבים את השיחה באמצע ואז אני לא מצליח להביע התעניינות אמתית כמו שהייתי רוצה.

ai27

Well-known member
אני חושב שאנשים פוחדים ממני בכפר כי בעבר הייתי עושה קולות עם הפה ועכשיו אני לפעמים נושף בטעות על אנשים. אני מנסה לפעמים גם להתחיל שיחה בנושאים כלליים כמו חוגים ואחר כך לעבור לתחביבים ולנושאים אישיים, אבל אני מרגיש שהרבה פעמים לאנשים בכפר אין סבלנות לדבר גם על דברים אישיים והם עוזבים את השיחה באמצע ואז אני לא מצליח להביע התעניינות אמתית כמו שהייתי רוצה.
אני לא מכיר אותם - אבל עולה תמונה שהבעיה לא בהכרח בך.
לאנשים בכפר - יש בעצמם בעיות.
נשמע שהרבה מהם לא רוצים חברים, ולא לדבר על עצמם, או שפשוט לא מסוגלים לנהל שיחה ארוכה.

תמיד הייתי אדם עדין וכשהגעתי לכפר הפכתי לאדם תוקפני, והעימותים ביני ובין אנשי הכפר הגיעו הרבה פעמים למכות. חבל, אני מנסה לחזור להיות עדין. החונך שלי אמר לי שאנשים בכפר פוחדים ממני כי אני עושה מבטים מאיימים וקולות מאיימים. גם כמה חברים ואנשים רגילים מחוץ לכפר שאין להם בעיות, ניתקו לי את הטלפון באמצע השיחה וניתקו אתי קשר בלי להסביר. אולי אם אהיה יותר עדין כמו פעם ואתעלם ממציקים, יהיו לי פחות מריבות בכפר. תמיד סבלתי מכך שאני מדבר בצורה מיוחדת ושכלתנית שאנשים לא יודעים להבין ולקבל, ולכן הייתי מנותק מאנשים ולא היו לי חברים וגם היה קשה להבין מה אני מרגיש ומה כוונותיי בקשרים.

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
תמיד הייתי אדם עדין וכשהגעתי לכפר הפכתי לאדם תוקפני, והעימותים ביני ובין אנשי הכפר הגיעו הרבה פעמים למכות. חבל, אני מנסה לחזור להיות עדין. החונך שלי אמר לי שאנשים בכפר פוחדים ממני כי אני עושה מבטים מאיימים וקולות מאיימים. גם כמה חברים ואנשים רגילים מחוץ לכפר שאין להם בעיות, ניתקו לי את הטלפון באמצע השיחה וניתקו אתי קשר בלי להסביר. אולי אם אהיה יותר עדין כמו פעם ואתעלם ממציקים, יהיו לי פחות מריבות בכפר. תמיד סבלתי מכך שאני מדבר בצורה מיוחדת ושכלתנית שאנשים לא יודעים להבין ולקבל, ולכן הייתי מנותק מאנשים ולא היו לי חברים וגם היה קשה להבין מה אני מרגיש ומה כוונותיי בקשרים.
נראה לי שהסיפורים האלו נמשכים יותר מדי זמן.
הכפר אמור להיות מקום שיקומי - שיעזור לך להתקדם. אבל נשמע שאתה תקוע בדיוק עם אותן בעיות ואותן שאיפות.

אני דווקא מרגיש שאני מתקדם בהרבה תחומים. למשל אני לומד כבר שנים בהצלחה באוניברסיטה עם תואר, וגם בתקשורת אני לאט משתחרר למציאת צורת דיבור יותר טובה. הבעיה היא שהשוני שלי בתקשורת עם אנשים נמשכת כל החיים והיא מהותית אצלי, ולא נראה שפעם תיפתר לגמרי. אולי זה אני, ויש בזה גם יתרונות וגם חסרונות. בסך הכול אני אדם מאוד אינטליגנטי אבל אני סובל מאוטיזם קל שמנתק אותי מהחברה, ואני גם אמן ורוחני ולכן מבין את המציאות בדרך מיוחדת ושונה מרוב האנשים.

ai27

Well-known member
אני דווקא מרגיש שאני מתקדם בהרבה תחומים. למשל אני לומד כבר שנים בהצלחה באוניברסיטה עם תואר, וגם בתקשורת אני לאט משתחרר למציאת צורת דיבור יותר טובה.
אני מבקש שתדבר יותר על זה ופחות על השלילי,
ההתמקדות בשלילי מייצרת תקיעות.
הבעיה היא שהשוני שלי בתקשורת עם אנשים נמשכת כל החיים והיא מהותית אצלי, ולא נראה שפעם תיפתר לגמרי.
אני לא חושב שזה נכון - אבל אתה חייב לתקשר עם האנשים הנכונים - אלו שיש להם סבלנות ורצון לדבר איתך.
לי אין בעיות תקשורת - ואני בהחלט מודע לכך שיש המון אנשים שקשה לתקשר איתם.
אני פשוט מבין שאיתם אין טעם לנסות.
אולי זה אני, ויש בזה גם יתרונות וגם חסרונות. בסך הכול אני אדם מאוד אינטליגנטי אבל אני סובל מאוטיזם קל שמנתק אותי מהחברה,
את זה הבנתי, אתה בהחלט מיוחד ומעניין. התכתבות בפורום עוזרת - כי היא מפחיתה חלק מקצרי התקשורת, בלי הסחות דעת

אגב,
מה אתה חושב על מה שגלית דיסטל דיברה עליו?
שיטת ABA כטיפול באוטיזם , וטיפול כזה באופן ביתי עם ההורים?
ואני גם אמן ורוחני ולכן מבין את המציאות בדרך מיוחדת ושונה מרוב האנשים.
את זה אני פחות מבין. מה תחום האמנות שלך?

תודה על התגובה. הסיבה לשוני בתקשורת שלי מאשר אנשים אחרים, ואעדיף לקרוא לזה שוני יותר מאשר בעיה, היא שיש שילוב בין האוטיזם שלי ובין העובדה שאני מאוד רוחני ולכן מתייחס לחיים באופן אמנותי רוחני. אני עוסק באמנות כבר הרבה שנים, בעיקר כתיבה. אני כותב כל מיני רעיונות במחשב, בעיקר שירים והמצאת שפות. מלים התחום החזק שלי, ורוב הדברים החשובים בחיי קשורים למלים. אני מאמין בחוכמת הדיבור ואני מנסה בעזרתה לשפר את הסביבה ואת עצמי, ולהביא לסביבה עוד יופי, אהבה וחוכמת חיים. אני כבר הרבה שנים נלחם בעולם, קרו לי דברים נפשיים מאוד קשים אבל חישלו אותי והפכו אותי לאדם יותר מעניין ומיוחד. למשל האישה שהכי אהבתי בחיים הייתה מטפלת שלי בתל אביב לפני עשרות שנים, ניסיתי לשמור אתה על קשר ולא רצתה וזה העציב אותי מאוד, ופסיכולוג קליני גאון שטיפל בי באותו מקום התעלל בי בגלל רצוני במטפלת והזיק לי קשה. הייתה תקופה ששכחתי לגמרי איך משוחחים עם אנשים ודיברתי מוזר. הבחנתי שכל החיים אני מחפש שיטות מיוחדות לדבר עם אנשים ואני כבר לא בטוח איך כדאי לי לדבר עם אנשים. עכשיו אני מתמקד בעיקר בהתעניינות בתחביבים ובדיבור מאוד ברור ואסרטיבי. אמרו לי שכשאני מנסה להיות יותר אסרטיבי זה תמיד הופך אותי לתוקפני. לא שמעתי על שיטת ABA ואשמח לדעת עליה, אני לא גר עם ההורים אלא בכפר טיפולי קטן. זה כפר נהדר ומשקם מהרבה בחינות, אבל יש בו גם בעיות כמו זה שמתנהגים בתוקפנות ואף באלימות לפעמים. אני מודה שכשהגעתי לכפר הפכתי מעדין לתוקפני ואף לאלים, בעיקר בגלל התנהגות האנשים בכפר ובחוץ אליי. בגלל השוני שלי בדיבור ובחשיבה על החיים ועל העולם, אני מתקשה לתקשר עם אנשים וגם מתקשים להבין מה אני מרגיש ולמה אני מתכוון.

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
תודה על התגובה. הסיבה לשוני בתקשורת שלי מאשר אנשים אחרים, ואעדיף לקרוא לזה שוני יותר מאשר בעיה, היא שיש שילוב בין האוטיזם שלי ובין העובדה שאני מאוד רוחני ולכן מתייחס לחיים באופן אמנותי רוחני. אני עוסק באמנות כבר הרבה שנים, בעיקר כתיבה. אני כותב כל מיני רעיונות במחשב, בעיקר שירים והמצאת שפות. מלים התחום החזק שלי, ורוב הדברים החשובים בחיי קשורים למלים.
נשמע מאוד מעניין
אני מאמין בחוכמת הדיבור ואני מנסה בעזרתה לשפר את הסביבה ואת עצמי, ולהביא לסביבה עוד יופי, אהבה וחוכמת חיים.
את זה אני לא מבין
אני כבר הרבה שנים נלחם בעולם, קרו לי דברים נפשיים מאוד קשים אבל חישלו אותי והפכו אותי לאדם יותר מעניין ומיוחד. למשל האישה שהכי אהבתי בחיים הייתה מטפלת שלי בתל אביב לפני עשרות שנים, ניסיתי לשמור אתה על קשר ולא רצתה וזה העציב אותי מאוד, ופסיכולוג קליני גאון שטיפל בי באותו מקום התעלל בי בגלל רצוני במטפלת והזיק לי קשה.
כן, אבל זה היה מזמן, ויש בעיה של הסכמה. אם היא לא מעוניינת זה מאוד כואב אבל אין מה לעשות.
צריך לתאם ציפיות, להבין מה אפשרי ומה לא.

זה שנשארת תקוע באותו מקום ואתה עדיין חושב עליה הרבה,זה בעיה.
הייתה תקופה ששכחתי לגמרי איך משוחחים עם אנשים ודיברתי מוזר. הבחנתי שכל החיים אני מחפש שיטות מיוחדות לדבר עם אנשים ואני כבר לא בטוח איך כדאי לי לדבר עם אנשים. עכשיו אני מתמקד בעיקר בהתעניינות בתחביבים ובדיבור מאוד ברור ואסרטיבי. אמרו לי שכשאני מנסה להיות יותר אסרטיבי זה תמיד הופך אותי לתוקפני.
כן, זאת תופעת לוואי שאני מכיר. אנשים אומרים שהם אסרטיביים, אבל כנראה לא פשוט ליישם את התיאוריה הזאת.
לא שמעתי על שיטת ABA ואשמח לדעת עליה, אני לא גר עם ההורים אלא בכפר טיפולי קטן.
אולי חלק מאנשים בכפר מכירים.
זה כפר נהדר ומשקם מהרבה בחינות, אבל יש בו גם בעיות כמו זה שמתנהגים בתוקפנות ואף באלימות לפעמים. אני מודה שכשהגעתי לכפר הפכתי מעדין לתוקפני ואף לאלים, בעיקר בגלל התנהגות האנשים בכפר ובחוץ אליי. בגלל השוני שלי בדיבור ובחשיבה על החיים ועל העולם, אני מתקשה לתקשר עם אנשים וגם מתקשים להבין מה אני מרגיש ולמה אני מתכוון.
כן, אמא שלי הייתה מורה לחינוך מיוחד, והיא אמרה שלפעמים בעיות תקשורת מתדרדרות לקללות ואלימות.
הבעיה שלך שונה, ולא מתאימה לחינוך מיוחד, אבל אולי אצל אחרים שם היא כן.

למעלה