חשבון בנק של בנאדם שנפטר ללא אפוטרופוס..

Shanks

New member
חשבון בנק של בנאדם שנפטר ללא אפוטרופוס..

שלום רב,

אני אשמח אם תוכלו לענות לי על שאלה קטנה, במידה וקיים חשבון בנק שרשום על שם האבא ועל אחד הבנים, מה קורה עם החשבון בנק לאחר שהאב נפטר? האם האח רשאי למשוך את כל הכסף מהחשבון לעצמו או שמא הכסף צריך להתחלק בין שאר האחים האחרים? האח לא מיופה כח, אבל החשבון רשום גם על שמו ככה שיש לו יכולת למשוך כסף ולבצע פעולות שונות.

כיצד מערכת המשפט מתייחסת לאירוע מהסוג הזה?

תודה מראש.

sharpantie

New member
סעיף אריכות ימים

אם חתמו על סעיף כזה בעת פתיחת החשבון הרי שמותר לבן לבצע פעולות בחשבון.
אם לא חתמו נראה לי שיש לבקש צו ירושה או קיום צוואה ורק לאחר קבלת הצו אפשר יהיה לבצע פעולות בחשבון
בהתאם לזכאים על פי הצוואה או על פי דין.

Shanks

New member
תודה לך, עוד שאלה ברשותך..

אני בטוח ב-99% שהסעיף שציינת לא נחתם ע"י אף אחד, אולם החשבון היה גם על השם של האח, האם זה לא מאפשר לו אוטו' לבצע פעולות ולמשוך כסף מהחשבון?
בנוסף לזה, במידה ואין צו ירושה/צוואה שמתייחסת לחשבון בנק של האבא, מה קורה במצב כזה מבחינת החוק? האם האח מחוייב לחלק את הכסף שיש בחשבון בין שאר האחים או שהוא יכול לקחת את כל הכסף לעצמו? האם יש עילה למשפט?

תודה!

sharpantie

New member
תשובה

אם אין צוואה, האח יוכל לבצע פעולות בחשבון רק לאחר שתגישו בקשה לצו קיום צוואה
בה יצוינו שמות היורשים. לאחר קבלת הצו והגשתו לבנק, הכסף שבחשבון יחולק בין כל היורשים.

האח לא יקבל את הכסף לעצמו, אלא כל היורשים יצטרכו להתיצב פיזית בבנק ולחתום שכל אחד מהם קיבל
את המגיע לו על פי הצו.

גילוי נאות, אני לא עורך דין ומה שכתבתי הוא מידיעה כללית בנושא.חשוב מאוד שתבררו בבנק האם לא
חתמו על סעיף אריכות ימים.במקרה שכן, האח יכול לבצע פעולות בחשבון גם לפני קבלת צו ירושה.

Shanks

New member
במידה והיה לאח יפוי כח על החשבון בנק..

האם הוא רשאי לקחת את כל הכסף לעצמו לאחר שהאב נפטר? השם של האח היה רשום בחשבון בנק ביחד עם האבא, ובנוסף לזה הוא ביצע פעולות של משיכה ככה שהיה לו כנראה גם יפוי כח, למרות שאני לא מבין למה הוא צריך יפוי כח אם החשבון רשום גם על שמו.

תודה.

למעלה