חשבון בנק אמריקאי - בהמשך לפוסט פיוניר

ozitex

New member
חשבון בנק אמריקאי - בהמשך לפוסט פיוניר

כל מה שנכתב על פיוניר נכון.

זוהי דרך אלטרנטיבית לחשבון בנק אמריקאי ונכון שלא צריך לנסוע לארה"ב לשם פתיחת חשבון.

היתרון של חשבון בנק אמריקאי הוא בכך ששימוש בדביט קארד עולה 2 דולר למשיכה בכס]ומטים בארץ,
אבל גם משיכה כזו כפופה להמרת מטבע, כך שמהמהר זו אין אפשרות להימלט ג ם אם יש ברשותך חשבון בנק אמריקאי.

בעניין הזה פיוניר מתקזז עם החשבון האמריקאי.

לעומת זאת העברה מחשבון בנק אמריקאי לחשבון בנק ישראלי בדולרים אפשרית בדולר ללא המרת מטבע והעברה כזו עולה בדרך כלל 30 עד 50 דולר להעברה אחת, תלוי בבנק שבו מתנהל החשבון. זוהי עמלת העברה נמוכה אבל כשהכסף נמצא בחשבון הישראלי וממירים אותו לשקלים שם, זה שוב נעשה בשער המרה לא ממש נחמד.

מה שכן, אפשר למשוך את הדולרים במזומן מהבנק ולבצע המרה לשקלים בשער טוב יותר בצ'יינג שכונתי קרוב, זה כן.

דבר חשוב אחרון שאף אחד כאן לא מדבר עליו אבל כדאי שכל מי שחושב על חשבון בנק אמריקאי יקח בחשבון הוא נושא אחר לגמריי.

החל משנה שעברה השתנתה מדיניות מס ההכנסה האמריקאי בכל הקשור להעברות כספים בינלאומיות דרך חשבונות בנק זרים, הרשומים על שם של לא אמריקאים.

את האחריות על תעבורת הכספים, מקורם, והתנהלות החשבון מטילים ב IRS על הבנקים עצמם וכתוצאה מכך, מתנהל בשנתיים האחרונות מסע של סגירת חשבונות בנק סיטונית וחשבונות פרטיים אחרים נמצאים בסכנת סגירה מידית, זה יכול לקרות בכל יום וללא התראה מוקדמת, כלומר, מהיום למחר.

המצב הזה הוא בלתי נסבל שכן, אתה מוצא את עצמך יום בהיר אחד ללא חשבון וללא אפשרות שליטה על תעבורת הכסף שלך.

הפתרון לכך הוא פתיחת חשבון בנק על שם חברה בע"מ הרשומה בישראל. רישום נכון של החברה בארה"ב, פתיחת חשבון בנק על שם מיופה כח החברה וחתימה על הניירת הנדרשת מהווים תנאי בסיסי לפתיחת חשבון בנק אמריקאי וניהולו התקין ללא סכנת סגירה מיידית.

ארץאחרת

New member
אז אתה אומר שאם אני לא חברה בע"מ לא אוכל

לפתוח חשבון בארה"ב גם אם אסע לשם בכבודי ובעצמי?

או שאפשר אבל יש מצב שיסגרו לי אותו בפתאומיות?

עם האי טרייד אני כמעט בטוחה שלא היתה בעיה של עמלות המרה. אפילו את ה-1% לא שילמנו. האם מישהו זוכר?

את האי טרייד סגרו לי פחות או יותר בדרך שאתה אומר אבל כן אפשר למשוך משם את הכסף. תקופה ארוכה הם נדנדו לי למשוך איזה $5 שנשארו לי שם בחשבון אחרי שמשכתי מה שיכלתי כשראיתי את זה בא (זו כנראה היתרה שלא התחלקה ב-50) פשוט היה עולה לי יותר מ-$5 למשוך אותם.

ozitex

New member
המשך

הבעיה בחשבונות פרטיים היא סכנת הסגירה. כאחד שחווה את הטראומה על בשרו ומיידע נוסף על מקרים דומים, הייתי אומר שקיימת ודאות של 100% שכל החשבונות הפרטיים הזרים ייסגרו בשלב זה או אחר.

הקומסינציה של חברה ישראלית רשומה בארה"ב עם חשבון בנק אמריקאי של מיופה כח מבטיח במידה גבוהה של סבירות את המשך שרידותו של החשבון לאורך זמן. זה לפחות עד שמישהו שם יחטוף ג'יננה ויחסל גם את האפשרות הזאת.

איטרייד היה סבבה עד שנסגר. אין מה להוסיף על זה.

דבר נוסף שאני בודק עכשיו הוא דווקא עבודה מול חשבון בנק ישראלי דולרי. כלומר, העברה של מט"ח ישירות לחשבון תמורה דולרי. זה אמור לחסוך את עמלת ההמרה שבעצם לא תהיה קיימת.

מה שיישאר זה עמלת העברה בנקאית שקיימת בכל מקרה.

ארץאחרת

New member
בדקתי את האופציה הזו

הכי זול היה דרך בנק הדואר

אבל אז נפתחה האופציה להעביר לחשבון בארץ וזה יצא יותר זול

אולי שווה לבדוק שוב, זה היה די מזמן

ארץאחרת

New member
אגב, בדקתי אז רק במזרחי ובבנק הדואר

אולי בבנקים אחרים זה יותר טוב

אם כי אני מסופקת

ארץאחרת

New member
הבהרה

אתה אשכרה נסעת לארה"ב ופתחת חשבון בבנק מכובד שלא פשט את הרגל כדוגמת בנק אוף אמריקה

וסגרו לך אותו בלי אפשרות למשוך מה שהיה בו?

ozitex

New member
אני דווקא פתחתי און ליין

כשזה עוד היה אפשרי לפני כשש שנים, בבנק HSBC, בנק מכובד לכאורה..

בינואר השנה קיבלתי מכתב המודיע לי שהחשבון ייסגר אחר כבוד למחרת היום שבו קיבלתי את המכתב.

ככה סתם באמצע החיים בלי הסברים ובלי ערעורים. הם גם לא הסכימו לדבר איתי על העניין, כאילו היה מדובר באיזו חקירה פדרלית.

למעלה