חרדות.. הפרעת אכילה.. והיריון..

חרדות.. הפרעת אכילה.. והיריון..

קודם כל לא ידעתי לאן לשרשר כי זה לא בידיוק רפואי זה יותר נפשי..

אז אין לי שינה בלילות, יש לי בחילות , אני אוכלת גרוע ואני בעיקר מתביישת בעצמי שאני לא מצליחה לשמור על תזונה טובה בזמן ההיריון, ואני נגעלת מעצמי שאני לא מצליחה לאכול כמו שצריך , אני אוכלת יותר מידי מקיאה יש לי בחילות אי אפשר לדעת כבר מה נובע ממה בהיריון בכלל.. בימים שאכלתי בסדר בדרך כלל הרגשתי טוב..

אני ממש עצובה ויש לי חרדות קשות ששולחות אותו לאוכל.. ויש לי חרדות שאני פוגעת בהיריון בגלל האוכל... ואני מקיאה בגלל ההיריון.. ואני לא מצליחה להשתחרר..

מוכר?.. עצות..?

ט ו ש ה

New member
לא כתבת באיזה שבוע את

בכל מקרה, אם יש לך הפרעת אכילה ידועה, אני ממליצה לך בחום למצוא ליווי מתאים למהלך ההריון, כדי לא לגלוש חזרה לדפוסים הרסניים מהעבר.
בהצלחה

פיצקי12

New member
זה משנה בגלל השליש הראשון

בשליש הראשון יש הרבה תופעות של הקאות, אכילה לא מסודרת (לא בא לך כלום ובא לך הכל, בעיקר כל מה שעדיף לא לאכול), יש הרבה יותר בלגן הורמונלי בראש (כולל מחשבות, קשיים, וחיבור של גוף ונפש - למרות שיכול להיות שההקאות לא קשורות לשום דבר, את מקשרת אותן למצב נפשי...)

ממליצה לך להיות עם היד על הדופק, לא להזניח את התזונה הנכונה (שאת בעצמך אומרת שמיטבה איתך) ואם את רואה שזה ממשיך - להיות במעקב ע"י איש מקצוע.

בדרך כלל בשליש השני קמים יום אחד עם הרגשה נהדרת, התיאבון חוזר, ההורמונים נרגעים ומתחילים לחזור ל"שגרה"...
שימי לב שבשליש השלישי חלק מהתופעות חוזרות, אז שוב, תהיי עם היד על הדופק, ותדעי שלא תמיד יש קשר בין הרגשות שלך כלפי ההריון, והמצב שהגוף מציג.

sunshine759

New member
כל התופעות שהזכרת

יכולות להיות חלק רגיל מההריון, אבל אם את מרגישה שזה חורג אז למה לא ללכת לטיפול?
את צריכה לעשות עבור עצמך כל מה שיקל עליך בתקופה הזו, ואני בטוחה ממה שאת מתארת שטיפול יקל עליך.
חוץ מזה גם לי השינה קשה מאז בערך שבוע 10 עד היום.
הכי חשוב להקפיד לשתות, אותי הרגיעו שההקאות לא מזיקות לתינוק כל עוד אני שותה.
בעיקר חשוב לאכול כי זה מונע בחילות, ובאמת גם אצלי כשאכלתי יותר מדי הקאתי. תנסי מנות קטנות, תנסי פירות וירקות, ולכי לטפל בעצמך כדי להרגיש טוב יותר.
הכל מוכר, אבל לא צריך לסבול.

קתרזיס

New member
ראשית

אנחנו באותו השבוע :) מזל טוב. נהיה פה עוד הרבה זמן יחד (אני מקווה).
שנית, זו ההתחלה, הרבה נשים בשלושת החודשים הראשונים לא מצליחות לאכול ונתקפות בחילות קשות או מקיאות הכל.
אל תלחצי. זה הזמן להיטיב עם עצמך ועם העובר כמה שאת יכולה. זכרי את המטרה - לשמור על תזונה מאוזנת ומצב רוח נעים, אבל אל תעקבי אחריה באדיקות מלחיצה, פשוט תזכירי לעצמך לנסות לשאוף אליה כשאת מסוגלת.
כל יום מאוזן הוא מתנה. לא חובה שאוי ואבוי אם לא תממשי.

אני רק גיליתי על ההריון שלי בשבוע 11

אבל לפני זה הכל היה לי איכס, עד שבוע 15 או 16 לא זוכרת בדיוק הכל הגעיל אותי ברמות קשות, הפכתי להיות ממש צמחונית ואכלתי בעיקר אורז עם עדשים עם מיץ לימון שסחטתי מעל, ירדתי מעל 6 ק"ג שעד לרגע זה לא ממש החזרתי, לא ממש עליתי במשקל ועכשיו אני שוב בתקופה של צרבת, בחילות ואיכס מאוכל אני בשבוע 33.

אז אני לא יודעת אם זה מעודד אותך או לא, אבל יש כאלו שככה להן בהריון.

מה שכן, אם זה ממש הפך לחרדה אצלך אני מייעצת לך ללכת לתזונאית שמתמחה בהריון, יש להן שיטות איך לאכול ומה לעשות.

למעלה