חצי
קרה למישהי לאחר הלידה?

עדיעד

New member
חצי../images/Emo32.gif קרה למישהי לאחר הלידה? ../images/Emo5.gif

דווקא בימי שישי בערב קורים לי דברים שבשבילם צריך רופא
מצטערת ש(שוב) יצא לי ארוך... אני מאוד מודאגת ובשעה כזו אין לי את מי לשאול חוץ מכן, בתקווה שיש כאן בכלל מישהי (אני לא נרדמת מהחשש...) אז ככה - ביום שלישי האחרון הרגשתי גוש כואב בבית השחי בצד שמאל (גם כשהזזתי את היד). החשש הראשון שעלה לי לראש היה כמובן - "אולי סרטן ?! "
לפני כמה שבועות לבעלי היה גוש כואב באיזור המפשעה ובעקבות ביקור אצל רופא הוא הבין שמדובר בזיהום חולף בבלוטת לימפה, וקיבל איזו תרופה (אפילו לא לקח אותה). תוך כמה ימים זה עבר לו, תודה לאל
. אז החלטתי לחכות גם אני יום-יומיים בתקווה שזה גם סתם זיהום. אתמול (חמישי) כבר הרגשתי שהגוש כמעט נעלם וגם פחות כואב. אבל - עכשיו, בשעות האחרונות פתאום שוב כואב, אפילו קצת יותר... אז מצד אחד אני מבוהלת (מבועתת...) שמדובר חלילה בסרטן כלשהו (מחיפוש באינטרנט לגבי גוש בבית השחי, עלו הרבה קישורים לסרטן השד...
), ומצד שני - עלו לי אפשרויות לראש שקשורות דווקא להריון והלידה: בחודש שמיני התחילה לי התופעה של כאבים במפרקי הידיים שהתפתחה אחרי הלידה לדלקת די חריפה בגידים (שהיתה הרבה יותר כואב ביד שמאל, בצד של הגוש...). הרופא אמר לי שזו תופעה מאוד מאוד שכיחה בקרב יולדות ושזה חולף. למרות שכבר כחודשיים אחרי הלידה טופלתי בכדורים וב-סד שמחזיק את המפרק, רק בשבועות האחרונים (כ-4 חודשים אחרי הלידה) הכאב החל להתפוגג. אז חשבתי שאולי זה סוג של "סיום" לעניין הדלקת (הבלוטות "עובדות" קשה לסילוק הזיהום...?!). בנוסף, אחרי הלידה היה לי הרבה חלב, אבל לצערי לא הצלחתי להניק, אבל שאבתי ובהדרגה הפסקתי גם לשאוב, כך שהחלב הלך והתמעט עד שנעלם (תוך כ-חודש-חודש וחצי). אבל לא לקחתי את הכדורים שאומרים שצריך לקחת לייבוש החלב... אז חשבתי שאולי זה קשור ? ומצד שני, הרי עברו כבר כ-3 חודשים מאז שהפסקתי להניק, אז אולי זה לא הגיוני שזה קשור ? (מצאתי גם שאלה באתר רפואי, של מישהי שהפסיקה להניק ובעקבות זה סבלה מגוש כואב בבית השחי, שהלך ונעלם עם הזמן...). בקיצור, אם למישהי קרה משהו דומה או שיש לה איזה מושג אם קורים דברים כאלה בעקבות הלידה ? בעקבות הדלקות האלה בגידי מפרק כף היד שלאחר הלידה, או בעקבות הפסקת הנקה ללא טיפול תרופתי (בטווח זמן של 3 חודשים אחרי סיום הנקה/שאיבה) ? תודה

עבריה*

New member
אם את מרגישה

שיש לך כמו "גולה" כזאת בבית שחי, למיטב ידיעתי זו תופעה מוכרת ונגרמת בגלל הדיאודורנט שאת משתמשת, תעשי הפסקה יום יומיים ותראי אם יש שיפור. בגלל זה גם רווחות הטענות של להחליף דאודורנט מידי פעם. אבל הכי בטוח זה היבדק ע"י רופא לא?

yoyo10

New member
זה תופעה נפוצה מדואודורנט

לפעמים שמגלחים שערות בבית השחי יש שערה שגדלה מתחת לעור יוצרת גולה זה גם אפשרי

CalGirl

New member
היה לי משהו כזה

לא שלושה חודשים אחרי הפסקת הנקה,אבל נדמה לי שאחרי הפסקת ההנקה. לא יודעת אם זה מרגיע, אבל סבלתי גם מכאבי פרקים, ובקיצור עברתי הרבה מאד רגעי בהלה וחשש מהמון דברים, וכל החששות התבדו. חוסר הידיעה והחידושים בגוף מאד מפחידים - וליבי איתך. אני הלכתי לכירורג שד מאד נחמד שהרגיע אותי בקשר לגוש בשד אחרי ההנקה והוא אמר לי לחזור אחרי כשלושה חודשים, אז כבר הכל עבר... תנסי לישון ברוגע ולקבוע לך תור ביום ראשון. סביר מאד שמדובר בבלוטה שקצת משתובבת ותחזור למוטב.

דינהלה1

New member
גם לי קרה

קלטתי שהחזה שלי גדל כי גם השמנתי אז החלפתי לחזיות פחות לוחצות ואף קניתי מידה גדולה יותר וזה עבר לי. שווה לנסות

צ מ ר ת

New member
נצל"ש-כתבת דלקת בכף היד?

זמן קצר אחרי הלידה היו לי כאבים בחלק הפנימי של כף היד (היכן שכף היד מתחברת ליד עצמה). הרגיש כמו דלקת. עדיין מדי פעם כואב. הייתי בטוחה שזה מהרמת התינוק. לא הלכתי לרופא.זו תןפעה מוכרת אחרי לידה?

עדיעד

New member
כן ! תופעה מוכרת.

לא מוסמכת, רק מניסיון, ממה שהרופא הסביר ומשיטוטים באינטרנט: יש כאלה שמתחילות להרגיש את זה כבר במהלך ההריון (בעיקר בשליש האחרון, כשמתחילות בצקות, שיוצרות לחץ על כלי הדם והגידים). מדובר בתופעה דלקתית, המוכרת בשם "תסמונת התעלה הקרפלית". לאחר הלידה מוכרת התופעה בשם "De Quervain's Disease", שנמשכת לפעמים אפילו חודשים לאחר הלידה, ונגרמת כתוצאה, בין השאר מהבצקות במהלך ההריון, מהשינויים ההורמונליים שלאחר הלידה ומתנוחת היד כאשר מרימים את התינוק, היות ומדובר בפעולה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים ביום - נוצרת באיזור שורש כף היד שחיקה דלקתית, לחץ על האגודל והיצרות של הגידים שעוברים בשורש כף היד. הטיפולים שניתנים (ע"פ סדר חומרה ובמידה והטיפול הקל לא עזר): 1. תרגילים שכוללים בעיקר עיסוי להורדת הבצקתיות (עיסוי באיזור שבין שורש כף היד לבין המרפק, כשהמרפק נמוך וכף היד גבוהה, כדי שהנוזלים יירדו מהמפרק לאיזור האמה והלאה. במקביל גם חימום עדין של האיזור, למשל באמצעות זרם מים של מים חמימים להקלת הכאב. 2. שימוש בסד שתופס את מפרק כף היד ומונע ממנו תנועתיות, כדי לתת מנוחה למפרק והקלה על הלחץ שיש על הגיד (הסדר מאפשר שימוש בכף היד, האצבעות חופשיות). 3. כדורים אנטי דלקתיים (הם די חזקים, אני לקחתי וזה הקל בזמן השימוש ומייד כשסיימתי - הכאבים חזרו כאילו לא לקחתי כדורים...). 4. זריקה - נדמה לי קורטיזון. 5. ניתוח. אצלי - כנראה שהשילוב של סד, טיפול תרופתי (שכאמור, האפקט שלו היה שולי לגמרי), עיסוי באמה ואלמנט הזמן שחולף - עזרו לשפר את המצב. תרגישי טוב

gaetana

New member
תעשי הפסקה בגילוח של בית השחי

ותפסיקי גם שימוש בדאודורנט שהוא אנטיפרספרנט, אלא תשתמשי בדאודורנט שלא מבטיח לך 1000 שעות של יובש. יכול להיות שנסתמו לך בלוטות הזעה, וזה יעבור בזמן הקרוב. אם אין שיפור בימים הקרובים, תפני לרופא

עדיעד

New member
../images/Emo51.gif לכן על העצות ! אני אנסה

להפסיק את הדיאודורנט
למשך יום-יומיים ואבדוק אם יש הקלה. אם לא - אלך לבדיקה אצל כירורג (יש לי גם היסטוריה של ציסטות בשד...
) תודה רבה על העצות !

למעלה