חצי
-כאבי ידיים בהקלדות

WinterDay

New member
חצי../images/Emo32.gif-כאבי ידיים בהקלדות

לאחרונה קיבלתי מספר רב של עבודות ומרוב עומס הידיים שלי כבר כואבות, במפרקים. ידוע לכם על אתרים\ציוד כמו כפפות מיוחדות\כל דבר אחר שאולי יעזרו?

דורית1045

New member
מנח נכון ופד ג'ל

מתוך פורום ארגונומיה: המנח האידיאלי לעבודה עם העכבר והמקלדת היא שאמות הידיים מונחות במלואן על השולחן. אם יש לך אפשרות "לדחוף" את עמדת המחשב שלך אחורה ולפנות מקום, על מנת לעבוד במנח שתארתי זה הפתרון הטוב ביותר. במקלדת, פד הג'ל עוזר מאוד בהשגת מנח נכון ובריא בכפות הידיים ואני ממליצה על שימוש בו. פד ג'ל לעכבר מצד אחד מוריד את החיכוך עם השולחן ומצד שני גורם לנו "לעבוד" רק מכף היד ולא מהמרפק. עבודה עם העכבר בעזרת תנועות מהמרפק מורידה עומס רב מכף היד. יש להשתמש בפד ג'ל אם קיימת רגישות בכף היד, אם לא, אני ממליצה על עבודה עם אמות הידיים על השולחן והקפדה על מנח ניטרלי בכפות הידיים בכלל, נראה שכדאי להיכנס לשם ולשאול בעצמך: http://www.beok.co.il/SelectedForum.aspx?ForumID=46

ססילי

New member
מנסיון אישי

אני עובדת עם המחשב לפחות 10 שעות ביום. אני עובדת הרבה מאד עם העכבר וכמובן בלי סוף גם עם המקלדת. 1. בעבר היתה לי מקלדת ארגונומית. היא היתה נוחה לי כי אני מדפיסה עיוורת, אבל מבחינה ארגונומית לא היה הבדל מבחינתי. לעומת זאת כל אורח על המחשב היה מתלונן ומקטר רבות. (לא לגבי הארגונומיה, לגבי הבלבול במציאת המקשים) 2. אני משתמשת בעכבר כשהאמה שלי, (כולל המרפק בד"כ) מונחת על השולחן, וכך גם יד ימין כשאני מקלידה. יד שמאל באוויר בחלקה. גיליתי שגובה הכיסא יחסית לשולחן משפיע - אני זקוקה לכיסא נמוך יחסית לשולחן. (נמוך כך שהידיות נכנסות אל מתחת לשולחן). כשישבתי זמן מה על כיסא נוח מאד, גבוה קצת יותר, לקח לי זמן להבין שהכאבים נוצרו מסיבה זו ולהנמיך את הכיסא. 3. בזמן האחרון החלפתי עכבר לזמן מה, וגיליתי שנוח לי הרבה יותר עם עכבר קטן וצר יחסית - שהוא סטנדרטי היום אצל מייקרוסופט. כשניסיתי להשתמש בעכבר מיושן יותר וקצת גדול יותר (פעם בכלל לא היו אחרים. ולא מדובר במשהו עתיק) התחילו לי כאבים בכף היד. 4. יש עכברים ארגונומיים, שבהם לא מזיזים את העכבר כולו אלא רק כדור ענקי (ומשום מה אדום בד"כ) ע"י הבוהן. לי זה לא נוח, אבל כנראה שזה חוסך תזוזות בפרק כף היד, ולכן טוב לבעיות שם. |הדגשhttp://images.google.com/images?svnum=10&um=1&hl=en&rlz=1T4GFRG_enIL215IL215&q=track+ball+mouse|

tafustafus

New member
לי לא היו בעיות מקלדת, אך היו עם העכבר

שלאחר ימים של עבודת מחשב אינטנסיבית גרם לי לכאבים מדאיגים בשרירי ומפרקי היד. מישהו המליץ לי לעבור להשתמש ב-tablet, המכונה בארץ "לוח כתיבה": לוח עם עט המשמש להצבעה במקום עכבר. לאחר תקופה קצרה של הסתגלות, אני מוצא שזה הפתרון הטוב ביותר. החסרון העיקרי שלו הוא שאני לעתים קרובות מתבלבל בין העט של הלוח לבין כלי כתיבה אחרים שנמצאים על שולחני, ולפעמים אני מנסה להצביע באמצעות עט רגיל או לכתוב עם העט של הלוח.

למעלה