חסימת מעי הדק למנותח כריתת מעי גס -קוליטיס

חסימת מעי הדק למנותח כריתת מעי גס -קוליטיס

שלום לכולם
חזרתי... לאחר 4 שנים
עזרתם לנו המון בתקופה קשה מאוד כאשר בתנו הצעירה חלתה בקוליטיס והצטרכה לעבור ניתוח כריתת מעי הגס בשערי צדק.
אתמול בילינו לילה במיון של רמב"מ. לראשונה מאז הניתוח ולראשונה בבוגרים ולא בילדים
לא אכניס אתכם לזוואתיות של המקום - יחס וטיפול
בסוף יצאנו מבולבלים ומפוחדים לגמרה. הגענו בגלל כאבים עזים ברום הבטן. מספר הקאות. קיבלה פעמיים משכח כאבים די בסמוך כולל מורפיום. רנטגן ראשון העיר חשש לחסימה. בימעו רנטגן שני עם שתיית חומר מרוכז. בינתיים הכאבים נרגעו, היא ישנה מספר שעות. שתתה והיו לה יציאות רגילות בשבילה.
מה שמבלבל שבעל פה כל הזמן דיברו בחצי משפטים כמו שזה נהוג כנראה..
שיש חצי חסימה, לאחר מכן שחסימה נעלמה ובמכתב שחרור נכתב שאין העדיות לחסימה...
אז מה זה היה אני שואלת
אנא עזרתכם
המלצה על גאסטרו טוב בחיפה למבוגרים
העצות שלכם למניעת חסימה - אוכל, שתייה, הומאופטיה וכו
האם התעמלות מאומצת עם תרגילי בטן יכלה לגרום לזה?
בתודה מראד ובריאות

קוליטיס?

שלום לך אירה וברוכה השבה.
אני שמחה לראותך כאן, אם כי לא בנסיבות הללו. לפי דבריך, נשמע שיש חשד שבתך אינה חולה בקוליטיס, כי אם קרוהן, שכן ישנה מעורבות של המעי הדק או הקיבה.
אני מציעה כקודמי, שתפני בהקדם האפשרי לרופא גסטרו- כאמור, חוברס וקרבן נהדרים, אבל יש גם אחרים שם לא רעים בכלל ברמב"ם. אם המצב לא טוב ודורש טיפול מיידי, נסי אפילו בינתיים ללכת לרופא במרכז. ככה עד שיגיע תורכם ברמב"ם, תטופלו כבר כמו שצריך, ואח"כ לעבור פשוט יותר.
כדאי לחזור על כל בדיקות הדם, תרבית צואה וכו', וכן להביא את הצילומים מהמיון לרופא, שיוכל בעצמו להעריך אותן.
בינתים באמת מומלץ על תזונה ללא סיבים, כדי שאם חלילה ישנה חסימה או תת חסימה, לא יהיה נזק. האם היא קיבלה משהו לחשד חסימה, או שזה השתחרר מעצמו?
תרגישו טוב

חגית7700

New member
הי אמא אירה, ברוך שובך

זוכרת אותך עוד מהפורום הקודם, וצר לי שנסיבות חזרתך לפורום הן לא כל כך טובות.
מה שתיארת בנוגע למהלך ברמב"ם, מוכר לי לצערי מאוד. בסוף השבוע נאלצתי גם אני "לבלות" בבית החולים. הגעתי עם הקאות, חום, שילשולים וכאבי בטן מטורפים, בעיקר בצד ימין למטה. הסיטי הראה על דלקת באיזור המעי שליד התוספתן (היה קשה להבדיל). קיבלתי אנטיביוטיקה. ובמכתב שיחרור לא היה כתוב כלום בעצם. כאילו הכל תקין. וזה משהו שנתקלתי בו כמה פעמים. אולי בתי החולים רוצים להראות שהמטופל שוחרר כי הוא במצב טוב.
בכל אופן, חשוב לדעתי לראות רופא גסטרו טוב בדחיפות, בתקווה שהמצב לא יישנה.
המון בריאות לבתך!
מקווה לראות אותך כאן בנסיבות יותר טובות, ותעדכני.

למעלה