חסימה בתעלת חלב - לא יודעת לאן לשרשר, סליחה

ronahara

New member
חסימה בתעלת חלב - לא יודעת לאן לשרשר, סליחה

אני די מתוסכלת אז סליחה על המלודרמה.
ילדתי לפני חודש, ילד שני בקיסרי לא פשוט ועם כל מיני סיבוכונים לפני ואחרי. עם הראשון הניתוח דווקא היה קל אבל במשך 6 שבועות הראשונים היו לי שש חסימות וכל אחת מלווה בכאבי תופת וחום של כמעט 39. ההנקה היתה טובה , הרבה חלב, עם תפיסה טובה והילד ינק מעולה, ובכל זאת היו חסימות (כל פעם בצד אחר ובאיזור אחר). בסופו של דבר רק אנטיביוטיקה (אוגמנטין) פתרה את הבעיה וזה לא חזר לאורך שנה של הנקה. המסקנה היתה שהיה איזה זיהום רדום שכך פעם התפרץ.
הפעם כבר חשבתי שזה לא יקרה, אמנם לקחתי זינאט שבועיים אחרי הלידה בגלל דלקת בדרכי השתן אבל עד עכשיו ההנקה הלכה חלק (שוב, תפיסה טובה, יניקה מצויינת, בלי כאבים בפטמה). והיום לפנות בוקר שוב זה חזר - חסימה ותוך שעות חום גבוה מאוד. לקחתי אקמול ואדוויל לסירוגין (מה שאני שונאת לעשות), הנקתי מצד החסום, עיסיתי את החסימה ועדיין לא פתחתי אותה.
אבל אני בחרדות שהנה שוב אני מתחילה סאגה של כאבים שתגמר באנטיביוטיקה ואני בכלל לא מבינה איך זה יכול להיות - הרי רק לפני שבועיים לקחתי אנטיביוטיקה במשך 5 ימים ואם היה אז זיהום רדום זה היה אמור לפתור גם אותו.
יש למישהי מושג למה זה קורה? מה אני יכולה לעשות כדי למנוע את זה? אני שונאת לקחת תרופות בהנקה והחום הגבוה הופך אותי לסמרטוט שמרותק למיטה ולא יכול לעשות כלום בבית.
אם יש לכן עצות כלשהן אני אשמח לשמוע וגם עידוד נפשי יעזור, שום דבר בלידה הזאת לא הלך חלק או בקלות ואני כבר ממש מרחמת על עצמי ומפתחת רגשות אשמה מול הבעל והבן הגדול שלי ששוב נדחק הצידה. זה מייאש ומתסכל ואני לא נוטה לדיכאונות בדרך כלל.

לפחות תחזיקו לי אצבעות שזה חד פעמי.
שבת שלום.

בהחלט לא קל ובוודאי לא נעים

פעמים רבות איזור שבו היו פעם סתימות ודלקות הופך רגיש יותר
ואז יש חשש שבאותו מקום יחזרו סתימות ודלקות.
מה שאת מתארת היא סתימה , לאו דווקא דלקת .
הטיפול שאת עושה הוא הטיפול הנכון :
כלומר ריקון תכוף של השד, עיסוי תוך כדי האכלות, הוצאת חלב מוגברת
חימום של השד לפני ההנקה, מנוחה שלך ואפילו לקחת אדוייל או נורופן
(רק אם את רגילה לקחת טיפול זה).
הכאב והרגישות ימשיכו לעוד כמה ימים , אבל כל עוד אין החמרה
אין אודם על העור, חום גבוה, גושים גדולים שלא קטנים ולא מתרככים
תחושה גרועה שלך...כול עוד זה לא קורה אין צורך לאנטיביוטיקה

עדידה35

New member
חסימות ודלקות

אמנם עברו כמה ימים מאז שכתבת אבל אולי זה יעזור..
גם אני הייתי בסרט הזה שבועיים אחרי הלידה (ואח"כ עוד פעם), מהר מאוד התפתחה אצלי דלקת וחסימות, כאבי תופת!
לא יכלתי להחזיק את הפשוש לגרפעס כי זה נגע לי באיזור..
הלכתי לכירורג כי הבנתי שאין ברירה, ולמזלי נפלתי על מישהו מיוחד..
הוא לא רצה שאקח אנטיביוטיקה והפנה אותי למישהי בנתניה שהיא יועצת הנקה, דולה, מתעסקת ברפואה משלימה ועוד..
אשתו של הרופא הייתה אצלה לאותה בעיה ואחרי שהיא עזרה לה, מאז הוא מפנה נשים עם דלקות וחסימות קודם אליה. (לפני אנטיביוטיקה)
הגעתי אליה די סקפטית כי המצב באמת היה חמור..
אבל זה היה פשוט מדהים!
היא מעסה את השד במטרה למצוא את הצינור שחסום, זה די כואב אבל נסבל..
אחרי שהיא מוצאת היא פותחת את החסימה ואז חייבים להניק את התינוק מהצד הזה כדי שישחרר משם חלב..
בואי נגיד שראיתי כוכבים בטיפול וגם בהנקה אח"כ.
אבל יומיים אחרי זה פשוט נגמר!
אני לא האמנתי..
אז אם מישהי מעוניינת אתן בשמחה את המספר שלה..
אותי היא הצילה פעמיים..

מה אמרתי לכן

יש רופאים מתנה, שמעבירים מידע מעולה לגבי הנקה
והם סופר תומכים בהנקה
אם יש להם נשים מתנה, שהניקו את הילדים שלהם

תודה לך על השיתוף
בבקשה...תכנסי לשרשור ההמלצות על רופאים ותכניסי
את המידע על הרופא הזה

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=317&MessageId=80893368

למעלה