חמוס אנגורה

avikhmgniv

New member
חמוס אנגורה

אני יכול מידע על החמוסים האלו חוצמזה שהם נוטשים את הגורים שלהם

WTR

New member
לא יודעת עד כמה זה נכון שהם נוטשים אותם

וכל מה שאני יודעת זה שאין אותו בארץ, ושזה חמוס עם פרווה ארוכה שדורשת טיפוח רב.
לא יודעת עד כמה זה מהנה לחמוס להיות עם פרווה ארוכה, מאחר והם רגישים לחום ולא מסתדרים עם טמפ' גבוהות... אז פרווה כזו ארוכה נראה לי איפשהו סבל

Megie

New member
זה נכון

זאת עובדה ..אין פה שאלה אפילו (שהם נוטשים את הגורים שלהם).. ואין אותם בארץ מן הסתם בגלל שחם בארץ וקשה להם לשרוד את התנאים האלו.. אבל במידה והם חיים בבית,שרוב הקיץ ממוזג וקריר..אני לא בטוחה שתיהיה בעיה.. אפשר גם לספר אותם אם זה מהווה בעיה רצינית יותר..אבל זה אם באמת לא היסתדרו עם הבית הממוזג וכבר ניקנה חמוס אנגורה..(אחרת מראש תיקנו חמוס עם פרווה רגילה). האמת גם אני חיפשתי כתבות עליהם..אבל לא מצאתי..אני חושבת שזה כי הוא חמוס רגיל...כמו שלא יעשו כתבה מיוחדת על חמוס סייבל או על קינמון וכו'... אם תקרא מאמרים שבהם מסופר על כל הצבעים עם תוספת תמונה..תראה שיש עוד המון חמוסים שלא קיימים בארץ ויהיה כתוב ליד התמונה מה בעייתי אצלם (כמו שלבן נוטה לחירשות וכו'..) הם לא עושים מאמרים..הם רק מדגישים את השוני...ככה שאני לא חושבת שבמאמר(במידה ויהיה) תימצא משהו שונה.. נ.ב.ואני מקווה שהחמוסים שלו באמת אנגורה...

avikhmgniv

New member
גם אני

אבל מה לגאבי הריח הרי אצל חמוסים מסורסים עיקר הריח הוא מהפרווה שנספגת בשמנים שהגוף מיצר אז אולי אצל אנגורה יש יותר ריח כי יש להם יותר פרווה

Columbina

New member
חמוס אנגורה

יש שמועה שאומרת שאמהות אנגורה הורגות את הגורים שלהן או נוטשות אותם , אבל למעשה פשוט אין להם חלב או שיש מעט מאוד. הם בדרך כלל חלשים יותר בגלל המון הרבעות בין קרובי משפחה ויש כאלה שטוענים שגם יש להם המון מחלות גנטיות ושהם יותר אנרגטיים אבל אין לזה ככ הוכחות ברשת. בכל מקרה, רק לידע כללי, מאות גורי חמוסים מומתים כל שנה כדי שהאמהות יוכלו להניק גורי אנגורה...

Megie

New member
אויי..

זה נישמע רע..אבל אין ממש בררה..אחרת הזן יעלם...אבל אני יודעת שבני האדם יכולים להחליף את האם לא?! אז למה עושים את זה..לא חבל?! ואם מרביעים אותם בינהם אז בטוח יש מחלות גנטיות..אויי..זה לא נישמע לי בכלל..כבר התכוונתי ליקנות חמוס חצי אנגורה.. רוב המחלות באות לידי ביטוח כבר בלידה (נולדים עם פגמים נראים לעין-חסר זנב,פחות אצבעות בידיים,חירשות,עיוורון וכו'.. והפגמים תמיד באים עם מחלה שמתגלה בהמשך..) הכי מפחיד זה המחלות הנפוצות בחמוסים (גידולים למינהם(סרטן בין היתר)).. לא בא לי לעבור את זה שוב.. יש דרך לעלות על פגמים גנטיים / מחלות קיימות שעדיין לא התפתחו?..

Columbina

New member
הזן יעלם?

נו אז מה? זאת מוטציה. הסיבה שיש להם ככ הרבה בעיות היא כי כמה מפגרים הרביעו בינהם חמוסים שנולדו במקרה עם פרווה ארוכה יותר מהרגיל. כל אגודות החמוסים בחו"ל החרימו את האנגורות מהתערוכות מסיבות אידיאולוגיות כי הסיבה היחידה שהם קיימים בכלל היא שאנשים מעדיפים את המראה על פני כל דבר אחר (שכולל בריאות וחיי חמוסים אחרים).

Megie

New member
טוב אני לא יודעת

אז לא הבנתי מה אתה מציע? להשמיד את כולם?נכון ככה יהיה הרבה יותר פשוט... מה איכפת מהם..הם מוטציות לא מגיע להן לחיות.. אבל קצת בהיגיון?..זה לא ילך..מה לעשות זה כבר זן קיים..כמו הרבה זנים אחרים (צ'ינצ'ילות למשל) אז בסדר אולי עדיף שלא ימשיכו להתרבות ופשוט לעקר/לסרס את כולם.. למרות שלי נראה שיש דרך אחרת...פשוט להרבות חמוס אנגורה עם חמוס רגיל. ואז חלק מהגורים נולדים אנגורה וחלק רגילים. וככה אין שום סיבה שיתרבו בינהם. כנ"ל גם אלו שנולדו כל אחד מהם יזווג עם חמוס רגיל וכו'... לא מבינה בזה כל כך אבל נראה לי שהתאוריה שלי הגיונית בסה"כ. לא?.. ובכללי גם אם יום אחד הגן יעלם (למרות שבדרך הזאתלא נראה לי שזה יקרה) אז להפך בסה"כ עדיף להם.. יש הסכמה?

Columbina

New member
הבנת הנקרא

איפה כתבתי שצריך להשמיד אותם? פשוט לא מרביעים אותם וזהו, הרי ההגיון מאחורי ההרבעות של האנגורה הוא שיהיו חמוסים עם פרווה כמה שיותר ארוכה נכון? מה יצא למגדלים אם ירביעו עם חמוס רגיל? חמוס עם פרווה טיפה ארוכה. מה גם שיש סיכוי שחלק מהגורים עדיין יצאו דפוקים גנטית. את חושבת שזה בסדר להרביע כלבים וחתולים בעלי גנים עם מחלות? לא מבינה למה צריך להרביע חמוסים רק בגלל שיש להם פרווה ארוכה יותר כשהתוצאה של זה היא גורים מתים וחמוסים דפוקים בריאותית. אבל אנשים הם דיי מעוותים מטבעם אז לא מפתיע.

Megie

New member
הבנת הניקרא?!

מתוקה שלי את רשמת "מה יקרה אם הזן יכחד?" ואיך הוא ניכחד? בכך שבני האדם יפסיקו להאכיל גורים של אנגורה ובזה הם יישמידו אותם!ומאיפה את מבינה בנושא? לא נראה לי שהורגים את הגורים הרגילים שנולדים,זה יקר מדי בהתחשב בכך שהם יכולים להימכר. דבר שני זה לא שאם יירבו אותם עם חמוס רגיל הפרווה תצא בינונית.פשוט חלק מהחמוסים יוולדו רגילים וחלק אנגורה. זה כמו שאם חמוס קינמון יזדווג עם סייבל לא יצא חצי סייבל וחצי קינמון! חלק יצאו סייבל וחלק קינמון (ולא חמוס מחולק) דבר נוסף הוא,בקשר לפגמים בריאותיים,יכול להיות אני לא יודעת,לא יודעת אם בכלל כל הסיפור מוכח. בכל אופן אני אבדוק את כל העיניין קודם כל,אם הוא נכון אני אפנה למוכר של חמוסי האנגורה. ועוד,אם זה נכון כמובן שאני נגד..אני חושבת שחמוסים מטבעם יפייפים..ואם זה נכון אז חבל,אני בטוחה שכל אלו שרכשו אחד כזה לא ביקרו אצל הוטרינר לא מעט..לא חסר מחלות נפוצות בחמוסים. בנוסף אני רוצה להגיד לך,גם על החמוס עצמו,בעבר היו מעט חמוסים אשר בוייתו,ומה שקרה שהרבו אותם בינהם. לכן כל המחלות הקשות מאוד נפוצות בקרב חמוסים,גם אצלם לא חסר פגמים. יש לך איזה מאמר שיכול להוכיח את דבריך? ובלי קשר מאמר על חמוסי אנגורה?

Columbina

New member
אם תצמידי לי לאנשים כינויי "חיבה"

זה לא יגרום להם לכבד אותך יותר. קצת קשה לי להבין איך הסקת את הדברים האלה מתוך מה שכתבתי, הרי ברור שאף אחד לא אומר להפסיק להניק גורים אומללים אלא פשוט לא להרביע יותר. לא מאמינה? תכנסי לגוגל ותכתבי חמוסי אנגורה באנגלית, זה יביא אותך להמון חומר בנושא שאני אעלה ברגע שיהיה לי זמן. איך את חושבת שהם מרביעים את האנגורות? נגיד וחמוסת אנגורה ממליטה 12 גורים, מי יניק אותם? המגדלים עצמם? לא, יש חמוסות שמוחזקות בדיוק בשביל המטרה הזאת וגורי האנגורה עולים כפול מגורים רגילים אז מן הסתם זה יותר משתלם להם. ואין ממש דרך אחרת, מועדון החמוסים באנגליה וארה"ב לא החרים את הסוג הזה סתם. מגדלי אנגורה נחשבים בכל העולם כלא אחראיים. כמישהי שמבינה טיפה בגנטיקה, צבע ואורך פרווה ממש לא אותו דבר. איך את חושבת שקיבלו חמוסי קינמון? ע"י הרבעות בין חמוסי סייבל מאוד בהירים. אם היו מרביעים סייבל בהיר עם כהה לא היו מגיעים לתוצאה של קינמון אף פעם ואותו הדבר עם אנגורה - זיווג אנגורה ורגיל יביא גור עם פרווה ביינונית ולא חצי חצי, בדיוק מה שקורה כשמזווגים חתול פרסי עם חתול רחוב, לא יוצאים חצי גורים שנראים פרסי וחצי שנראים חתולי רחוב. יוצאים חתולים שהם שילוב. ושוב, אם את לא מאמינה לי את יותר ממוזמנת לפנות לגוגל ולחפש מידע, מין הסתם לא מידע שנכתב ע"י בית גידול לאנגורות כי הם לא יהיו אובייקטיבים. ואגב, רוב הבעיות של החמוסים באו מחמוסי מארשל בארה"ב, חוות מארשל היא חוות החמוסים הגדולה בארה"ב והם מייצרים מיליוני חמוסים חלשים כל שנה כי הם מרבעים אותם בכמויות מסחריות וללא כל פיקוח. החמוסים האלה והגידול הלא אחראי הוביל לכך שמשך חי החמוס בארה"ב קטן בהרבה מזה של החמוסים של גרמניה\בלגיה ואפילו של ישראל. כל המידע הזה מצוי ברשת ובעיתוני חמוסים זה לא משהו שאני ממציאה, אין לי כל תשוקה לשבת מול המחשב ולהמציא סיפורים נגד זן כזה או אחר של חמוסים וכן, אני דיי הרבה זמן ב"עסק" וחשבתי פעם לייבא לארץ חמוס אנגורה אז ביררתי קצת בעניין בזמנו .

Megie

New member
קודם כל..

אני ממש לא מצרפת כינויי "חיבה" בשביל שיכבדו אותי..זה ממש לא מעניין אותי.. דבר שני אני לא מפקפקת באף מילה שלך! אני גם מתעניינת בהם ורציתי לקרוא עוד חוץ ממה שאת אומרת לי. ובאמת לראות שזה מידענ כתוב ולא מידע שגוי שנימסר לך. דבר נוסף,אני לא מכירה את החווה,אבל יודעת שבלי קשר לפני המון המון שנים הרבו את החמוסים בינהם ומשם כבר נוצרו מחלות שעברו בגנים של רוב החמוסים. זה שגם היום החווה הזאת מסכנת את כלל החמוסים עוד יותר ע"י פעולה זהה זה נורא בפני עצמו. אבל בלי קשר זה התחיל כבר אז.. טוב האמת שהעובדה על האנגורה דיי מאכזבת. אני תיכננתי לקנות גור שנולד לפני שבוע (כמובן כשיהיה מספיק בוגר). והעובדה שהוא אנגורה שחקה מעט מאוד בעייני,פשוט חיפשתי חמוס זכר העדפה הייתה על גור, והוא מוכר אחלה עיסקה (גור מחוסן ומתולע+החומר נגד פרעושים ב350 ש"ח) אני לא יודעת עכשיו אם כדאי לקנות..לא מזמן החמוס שלי ניפטר מסרטן (זיכרונו לברכה) ולא בא לי לקנות מראש חמוס עם גנים דפוקים.. טוב לא יודעת נראה מה עושים... מגי.

avikhmgniv

New member
נתחיל מכך שנכתוב בנימה יותר פשוטה ומנומסת

גם אני מאוכזב מהאנגורה אבל בגלל שאני מתקשה באנגלית אני לא יכול לקרוא מידע בנושא אבל באמת ניראה לי מוזר שיש ממש מעט תמונות ומידע על האנגורה

למעלה