חלם זה כאן

פנתרה10

New member
חלם זה כאן ../images/Emo70.gif

שרי הממשלה יתכנסו היום לישיבת ממשלה בה יתבקשו לאשר לנציגי ישראל לפתוח במשא ומתן מול נציגי הרש"פ לרכישת גז ממקורות הגז שמול רצועת עזה. מדובר באתרי קידוח שהיו בידי ישראל בטרם עקירת הישובים היהודיים מהרצועה והנסיגה הישראלית ממנה. כעת, לאחר שהאתרים מוגדרים כאתרים פלשתיניים מוצאת ישראל את עצמה מבקשת להשתמש באותו גז ממש לצרכיה. הבעיה היא שהפעם היא צריכה לשלם על הגז הזה סכומי עתק לאויביה, ממשלת החמאס-פתח'.
 

פנתרה10

New member
חלם זה כאן 2../images/Emo70.gif

בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מכחישים את הדיווח לפיו אמר אולמרט כי ניתן לפגוע קשות בתכנית הגרעין האיראנית, באמצעות ירי אלף טילי שיוט ב-10 ימים. בירושלים מאשרים כי אולמרט אכן נפגש עם כתב המגזין הגרמני 'פוקוס', אך מדגישים כי הדברים שפורסמו בעיתון לא נאמרו מעולם. העיתונאי קיים עם ראש הממשלה שיחת רקע בלבד, שלא נועדה לציטוט. השבועון הגרמני ציטט היום את אולמרט באומרו כי "איש אינו שולל פעולה צבאית נגד איראן". מלשכת אולמרט נמסר שהעיתון הודיע כי יסיר את הראיון שערך לטענתו מאתר האינטרנט שלו, במטרה לערוך אותו מחדש. עד כה לא הוסרו דברי אולמרט מהאתר הגרמני. "זה אולי בלתי אפשרי לחסל את תכנית הגרעין", צוטט רה"מ בעיתון, "אך ניתן להחזיר אותה שנים לאחור". על פי הפרסום, ראש הממשלה ציין כי יש לתת הזדמנות למאמצים הדיפלומטיים. הוא גם הטיל ספק במהימנות ההצהרות של ההנהגה בטהרן, באשר לקצב ההתקדמות בתכנית הגרעין, והדגיש: "יש לנו עוד זמן לעצור אותם". יושב ראש ועדת החוץ והביטחון בפרלמנט האיראני, כינה את התבטאותו של אולמרט "שחצנות שאינה יכולה להתרחש במציאות". לדבריו, "אם ישראל ואמריקה יעשו טעות ויתקפו את איראן, הן ידעו יותר טוב מכולם מה תהיינה ההשלכות של מהלך שכזה". יושב ראש ועדת החוץ והביטחון לשעבר, ח"כ יובל שטייניץ מהליכוד, תקף את רה"מ בעקבות הפרסום במגזין 'פוקוס'. לדבריו, "אולמרט שוב נוהג בפזיזות, בהכרזותיו בתקשורת הגרמנית, תוך גרימת נזק חמור לבטחונה של ישראל". שטייניץ כינה את התנהלותו של רה"מ "בלתי שקולה", ואמר שהיא חסרת תקדים בהשוואה לקודמיו בתפקיד.
 
זאת הייתה נסיגה חד צדדית בלי הסכם.

לישראל יש עדיין ריבונות על השטח ויכולה לקחת חזרה הכל. אנחנו יכולים לקחת כמה גז שרוצים. אם ברשות יעשו בעיות יש לפרק מיד את הרשות ולהחזיר את הממשל הצבאי הישראלי.
 
למעלה