חלל תקשורת - הצעה לרכוש 51% מהחברה ב 8.5 ש"ח למניה

yel5

Well-known member
זו היתה עילה מדהימה למכור המניה. מחכה לה בשער 600.

Reem88

Well-known member
מצגת לשוק ההון

yel5

Well-known member
כמה מילים על דוח החציון לעומת המקביל, הכל ב M$
1. ההכנסות עלו מ 44 ל 46.
2. עברה מהפסד תפעולי לרווח תפעולי.
3. ההפסד קטן מ 22 ל 9.
4. מכפיל הון עצמי מגוחך - 0.53.
5. נקווה לאישור השקעה של החברה ההונגרית (למרות שהמועד חלף).
6. חלל שילמה 3.2M$ עבור 9.9% מחברת נורן. מנגד, חלל תספק לנורן שרותי לווין בשווי 2.5M$ בכל שנה.
מחזיק במניה.

נערך לאחרונה ב:

Reem88

Well-known member
נסגרה העסקה

שך666

Active member
מעולה
נשארה רק השאלה מהו מחיר היעד
האם 8.5 שקלים מחיר העסקה ?
אני מעריך שלא - כנראה אפרד ממניות חלל בחלקים מ 7.5 וצפונה :)

yel5

Well-known member
מקווה שיש חברים בקבוצה שקנו את המניה. אתמול עוד נסחרה במחיר מצחיק עם מכפיל הון של 0.5. מחזיק ותיק.

Reem88

Well-known member
איך אתה מסביר את העליה הצנועה יחסית לעסקה המדוברת?
מחיר העסקה 8.5 והמניה בבורסה מגרדת את ה 6 מלמטה.

yel5

Well-known member
1. אף אחד לא יודע האם משרד התקשורת (כזרוע הארוכה של הממשלה) יאשר העיסקה. אם לא יאשר אז העיסקה מבוטלת. לא ברור כמה מדינת ישראל עושה שימוש צבאי, אם בכלל, בלוויני חלל - שיקול מרכזי לדעתי באישור העסקה. מנכל חלל ציין בראיון שקראתי שמשיחות רקע שקיים עם משרד התקשורת למד שהמשרד לא פוסל את העיסקה.
2. המניה סובלת זמן רב מתנודתיות מוגזמת. אולי בגלל היעדר בעל שליטה מרכזי (?). כתבתי בפורום שהחברה יצאה בהודעה טובה ומכרתי אחזקתי מיד כי ציפיתי שתוך ימים\שבועות המניה תחזור לשער שקדם להודעה, ולא התבדיתי.

נערך לאחרונה ב:

שך666

Active member
יש מעט שימושים צבאיים ללווינים שנמצאים 30,000 קילומטר מעל קו המשווה

Reem88

Well-known member
אני מעריך ששימוש צבאי יש ללוויינים יעודים ולא אזרחי שכזה.
הנהלת חלל לא הייתה מבזבזת את זמנה אם חשבה שעסקה כזאת לא תאושר (לפחות כך אני רוצה לחשוב).

dw

Well-known member
מנהל
אני מעריך ששימוש צבאי יש ללוויינים יעודים ולא אזרחי שכזה.
הנהלת חלל לא הייתה מבזבזת את זמנה אם חשבה שעסקה כזאת לא תאושר (לפחות כך אני רוצה לחשוב).
להזכירך - הנהלת כלל ביטוח (או אידיבי, לא משנה) בזבזה המון זמן על נסיונות למכור את הנכס לכמה וכמה קונים סינים.
הרגולטור סירב, אנחנו חטפנו תספורת ואלשטיין נמחק.

yel5

Well-known member
אצטט את דן זיצ'ק, מנכ"ל חלל תקשורת, בראיון מאתמול בדה מרקר בנוגע למכשולים אפשריים לאישור העסקה:
"4iG היא חברה ציבורית, ואין בעיה עם הבעלים של החברה. כעת, לאחר שהחוזה נחתם, נפנה עם משרד התקשורת לקבל אישור לבעל השליטה החדש. ניהלנו כבר שיחות רקע - והם לא פסלו את העסקה".

Reem88

Well-known member
יש סיכוי שנראה מחיר של 8.5 גם אם העסקה תאושר? אני בספק

yel5

Well-known member
מצד אחד המניה תנודתית. מצד שני היא נסחרת במחיר מצחיק. מצד שלישי, אם העסקה ההונגרית ועוד עיסקות צפויות יתממשו אז או שהמניה תמשיך להיסחר במחיר עוד יותר מצחיק או שהיא תטפס. האפשרות השניה נראית לי יותר. מחזיק.

Reem88

Well-known member
נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
חבל רק שמי שמציע לבטל העיסקה ההונגרית לא מספיק הגון לדרוש פיצוי במקביל לחברה בגין הביטול.
לא משנה כרגע מה הטיעונים לביטול. לחברה נגרם נזק כלכלי בגין הביטול. למה החברה לא תובעת את המדינה על הנזקים?

jsphs

Well-known member
חבל רק שמי שמציע לבטל העיסקה ההונגרית לא מספיק הגון לדרוש פיצוי במקביל לחברה בגין הביטול.
לא משנה כרגע מה הטיעונים לביטול. לחברה נגרם נזק כלכלי בגין הביטול. למה החברה לא תובעת את המדינה על הנזקים?
גלוי נאות מחזיק אג"ח י"ז של חלל ומבחינה מסחרית השקעה של מאות מיליוני ש"ח יעשו טוב לתיק ההשקעות שלי.

מאידך גיסא, פעילות היטק בתחום הלווינית זה מה משהו שכל מדינה שומרת לעצמה.

יש גוף פקוח על יצוא בטחוני. חזקה שלוויני עמוס מספיק חשובים על מנת למנוע את העסקה.

חלל צריכה לחפש השקעות מצד המוסדיים - מחירה זול ויכולה להיות השקעה לא רעה לטווח ארוך כאשר אחוזי התפוסה בלווין 17 יעלו.

נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
לגמרי לא מסכים.
חלל היא חברה פרטית ששייכת לבעלי מניותיה. תואיל מדינת ישראל לקנות אחזקה\שליטה בחלל כדי להכתיב מדיניות בטחונית.
לא יכול להיות שהמדינה תכתיב מדיניות בחברה תוך גרימת נזקים ולא לפצות בגין אותם נזקים.

למעלה