חלוקת תפקידי החיזור - נקודה למחשבה

elena20

New member
אם לא הבנת את ההיגיון אל תעשה את זה

אני לא מבינה מה הפואנטה בלקטר ואז עדיין לעשות את מה שאתה מקטר עליו.
אני למשל שונאת את הציפיה של הגבר מהאישה להיות מאופרת/לשים עקבים/שהתשלום על דיייטים יהיה רק עליו אז אני לא משתפת עם זה פעולה ופוסלת את כל מי שלא מתאים לי, אז אתה מוזמן לפסול את כל מי שאתה חושב שלא מתאימה לך בעניין השוויון.

hamudik

New member
יש לך טעות קטנה

אני לא זוכר איפה אבל קראתי שב80% מהכרויות ומעלה הנשים הן אלה שמסמנות לגברים שהן מעוניינות (בעיקר בעזרת מבטים). לגברים יש הרבה פחות סיכוי עם בחורות שלא עשו להם שום סימן.

לגבי התשלום, אם זה מה שמפריע לך אז תעשה מהלך ותצא רק עם בחורות שמעדיפות לשלם על עצמן, או שתודיע מראש. אני לא מבין מה אתה מתלונן.
לדעתי, בחורות שיעלבו אם לא תשלם עליהן (במידה שתציג את זה בצורה מכובדת), הן לא הפסד גדול.

זה לא חקוק אבל זה מונח על תהליכים

הרבה יותר מורכבים וישנים בחברה.
בבחינת שאלות של 'איך נתפסת אישה יוזמת'/ אסרטיבית/ התמודדות מול דחיה (כשרוב הנשים מאד רגישות בתחום הזה), כישלון.

זו יכולה להיות IRON WOMAN אבל בתחום הרגש היא מאד מאד רגישה ופגיעה.

גם גברים רגישים אבל גברים אומרים ונתפסים כמו "נו, לא הלך לך איתה, עזוב, כוניפה, תבוא אחרת".
להם שמורה עדיין הקלילות שאין לנו הנשים. סורי. המהפכה הנשית עדיין לא הגיעה לשם עם כל הרצון הטוב והעזרה של הנשים שיוזמות, מתקדמות ונלחמו בעובי הקורה.
יש לנו עוד כמה שנים טובות כדי להסדיר את המעמד שלנו, הנשים. בישראל.
נתחיל בזה שתהיינה חברות כנסת שייצגו אותנו נאמנה (ע"ע יעל דיין) ולא ייטמעו באג'נדה הגברית ויכנסו בנו, הנשים.
רק אחר כך זה יחלחל לרבדים עמוקים יותר בחברה.
כשאת באה לשנות משהו, תתחילי תמיד מהמנגנון.

לא הכל מונח על כתפיו של הגבר

התשובה הכי פשוטה לשאלה "למה"- היא כי אתם מאפשרים לזה לקרות. אתם לא רוצים לשלם על מישהי אבל משחקים את המשחק כי אתם מפחדים ממה שיגידו עליכם, אתם לא תמיד רוצים להתחיל עם מישהי, אבל עושים את זה כי מפחדים שהיא תחמוק לכם, וכו. ברגע שאתם תפסיקו לשחק את המשחק, החוקים ישתנו, אבל אתם לא, מה שמוביל אותי למסקנה ש-2 הצדדים מרוויחים.

בנוסף לזה, עבור נשים, יש להן יותר מה להפסיד מהקשר: הסטיגמות של שרמוטה וזורמת ידבקו בהן, אבל לא בכם.
הסכנה מפני הריון מוטלת בעיקר על האישה, ולא משנה איזה חוקים יחוקקו, היא עדין תיהיה מוטלת בעיקר על האישה.
ובעבור רוב הנשים, רובן יפגעו יותר אם יום אחרי הדייט הן לא יקבלו טלפון או משהו בסגנון, בעוד שגברים- לא. זה בעיקר עינין של חינוך ותו לא.

אגב, כמו שענבלית כתבה לך- הדרך לפתור חוסר צדק הוא לא בלהזיז את העול 180 ולהפיל את כל התשלום על האישה.

וזה בסדר, בעידן המודרני נשים חולקות גם בנטל וגם בזכויות, כך שהתלונות שלך מוגבלות לתחום הדייטים הראשונים.

pinguin5

New member
לא מסכים

זה לא שאנחנו מאפשרים לזה לקרות, פשוט אין לנו ברירה כי אנחנו כפופים לתכתיבי המציאות.
*אם לא נשלם על הבחורה בדייט ברוב הפעמים היא פשוט תיעלם או תפגע.
במקרה שהיה לי לאחרונה בחורה שהייתי אמור להפגש איתה ביטלה הכל במרמור רב רק בגלל שלא הייתי מוכן
לנסוע אליה לעיר שלה (שמרוחקת ממני בכ60 ק"מ)
*אם לא נתחיל עם מישהי קרוב לוודאי שנשאר בבית
אפילו גבר שנראה טוב לא יכול לסמוך על ישועה שתבוא מבחורה שתתחיל איתו.

כך שאנחנו משחקים את המשחק כי אין ברירה אחרת
כדי לשנות באמת את חוקי המשחק צריכים התאגדות ושיתוף פעולה של כל הגברים בארץ - דבר היפותטי.

וכמו שעניתי לענבל - אני לא שואף לשנות חוסר צדק בהזזה 180 מעלות, הכי צודק לדעתי זה "חצי חצי" - בין ביוזמה, בין בשאר דברים.

too addictive

New member
אתה טועה

בשביל לעשות שינוי בחיים שלך, מספיק שתשנה את הגישה שלך, לא צריך את לאגד את כל הגברים במדינה. אתה פשוט לא מוכן לשלם את המחיר שהשינוי ידרוש ממך- שבחורה תבטל לך במרמור, או ש"תשאר בבית". ולכן אתה ממשיך לשחק את המשחק ולהזין את החוקים שאתה מתמרמר נגדם לפעם הבאה.

לא חסרים סיפורי אהבה שצמחו בין אנשים שעברו על כל החוקים, הם אולי אכלו קצת חרא (ומרור!) בדרך, אבל בסוף הם זכו במה שהם רצו- אני שילמתי על בן הזוג שלי בדייט הראשון וזכיתי בבן זוג שרואה את עצמו כשווה לי ולא כשובניסט. אתה חושב שלא "איבדתי" בדרך גברים שחשבו שאני פמניסטית שעירה ומרושעת כי אני לא רוצה שישלמו עלי? אכן איבדתי, ואכן ישבתי בבית והתבאסתי על עצמי, אבל הנה, בסוף אחרי כל החרא, זכיתי במה שאני רוצה!

אז יש ברירה אחרת, אתה פשוט מפחד לשלם את המחיר.

too addictive

New member
וכן

זו אותה הגברת בשינוי אדרת, אבל זה לא סופי

אוגלה

New member
מסכימה לגמרי!!

גם אני "איבדתי" בחורים כי אני משחקת במשחק, אבל אני לא ראיתי בזה כאובדן, ראיתי בזה עוד סינון לגברים שלא מתאימים להשקפת עולמי.

אכן, בסוף גם אני וגם את מצאנו מע' יחסים מדהימה גם בזכות הסינונים הללו.

elena20

New member
מאוד מאוד מסכימה עם הפסקה השניה שלך!

חסכת לי תגובה :)

Optimistic Girl

New member
משהו קטן

האם הצעת לה שתיפגשו איפשהו בתחנת ביניים ולא בעיר שלה?
נגיד בעיר ביניים שהיא לא העיר שלך וגם לא העיר שלה.
כי אתה צודק בדייט ראשון זה לא שווה את זה 60 קמ,

אבל בדייטים אחרים אם זה מתאים כן תצטרך לנסוע, המרחק בזוגיות הוא מקשה אבל לא קריטי אם יש אהבה.

azuril

New member
דעה אישית

לי אישית נראה לגיטימי שכשבחור מזמין אותי בהתחלה לדייט אז הוא ישלם מהסיבה הפשוטה שהוא הזמין אותי. ואם אין לי כסף? או לא מתאים לי לבזבז אותו עכשיו? אז אני אסרב לדייט בגלל זה? או שעכשיו אני צריכה לדאוג בגלל זה? זה כבר מעכיר את כל האווירה.
כל העניין של התשלום הוא שולי והמשמעות הטמונה בו היא כדי ליצור אשליה של דאגה. "את אל תדאגי לכלום, אני אדאג להכול, רק תהני" (חשבון הורס אווירה, לא?).
ככל שהיחסים מתקדמים ההחלטה לצאת, היא יותר משותפת, זה כבר לא "דייט" במובן הרשמי ואז כבר באמת זה עובר ל"פעם הוא פעם היא" או "לי יש 40 לו יש 60 או להיפך, שילמנו וסלמאת". כל ה"חצי חצי" מזכיר לי יציאה עם "ידיד או חברה".

לגבי הנסיעות: אישית, כשאני מחבבת מישהו (וזה לא חייב להיות אפילו הרבה), פשוט בא לי לראות אותו. נסיעה, מכשולים, זה אפילו לא עולה לי בראש. קרה כבר שנסעתי כפול זמן מאשר זמן הפגישה בפעול, פשוט כי רציתי. מי חושב על נסיעה בכלל כשבא לך לראות מישהו שאתה מחבב? אתה חושב רק על הרגע שתראה אותו.
לכן, כשבחור לא מתנהג בצורה דומה ו"לא מוכן לנסוע" אני חותכת. פשוט כי כנראה הוא לא רוצה מספיק. או כי הוא עצלן, או כי זו הגישה שלו בחיים או שאוליי בכלל הוא צנון.
דבר אחד שאני כמעט בטוחה בו (תמיד יש יוצאים מהכלל) הוא כשכתהיה מאוהב או תפגוש את הבחורה שתעשה לך את זה (מאוד), אתה תיסע ותשלם ובעצם בכלל לא תחשוב על זה. ותצחק על כל חוקי המשחק האלה, כי לא באמת יש חוקים.

Cade Foster

New member
אני די מסכים איתך ברעיון

ובעיקר בעיקר מסכים עם השורה האחרונה, אבל צריך לזכור שבכל זאת לא כולן כאלו.

אני מתחיל עם מי שאני רוצה ומתחילות איתי גם, הכל הולך - אבל כשאני חושד שמישהי משחקת משחקים כי היא מצפה שאני אהיה זה שיעשה הכל מא' ועד ת' אני מניח לה לנפשה עד שתמצא את הערס שיהיה מוכן לעשות כן, ואחר כך תבוא לפורום הנחמד שלנו ותבכה על כך שכל הגברים חארות או משהו בסגנון.

pinguin5

New member
מסכים

גם אני ככה
וגם אני כשאני רואה מישהי שמשחקת משחקים כי רוצה שאני ארדוף אחריה אז אני נותן לה להתעופף

בכל אופן מלבד חוסר הצדק, התופעה הזאת גורמת גם ליתרון לבחורה, ולהפיכתה לבעלת מחיר יקר יותר מהגבר.

כלומר נניח שתקח גבר ובחורה, שניהם חמודים, בעלי מראה חיצוני ברמה שווה (כל אחד יחסית למין שלו), ובעלי איכות כללית דומה.
עם הבחורה החמודה יתחילו בלי הפסקה בכל מקום, יהיה לה שפע של מחזרים ולפעמים כבר לא יהיה לה כח לכל ה"מציקים" שמתחילים איתה
עם הגבר במקרה הטוב יתחילו פה ושם, פעם ב.., וגם זה בד"כ לא במפורש אלא ברמיזות ו"עשיית עיניים".

דבר זה יכול להקנות לבחורה תג מחיר גבוה יותר, ולא בצדק.

נו

הן רוצות פיצוי על כל הקטע הזה של הריון ולידה וגידול ילדים. לך תבין אותן. שרוטות.
מה רע בלפמפם ולהשפריץ?

DANA123411

New member
אני נתקלתי רק בגברים שהתעקשו לשלם...

מבחינת הנושא של התשלום בדייט ראשון...
בהתחלה אמרתי שאני בחיים לא אתן לגבר לשלם לא בגלל "שיוויון זכויות" או פמינסטיות אלא מבחינה מוסרית. אני לא רוצה שיקרה מצב שבו אני יצא עם מישהו, הוא ישלם עליי ואחרי דייט אחד אני אגיד לו שלא מתאים, אני ארגיש לא נעים שהגבר יחשוב שניצלתי אותו רק למטרת יציאה.
אבל.....
כשאת נמצאת בסיטואציה שאת יושבת בבית קפה, מגיע החשבון ואת מתעקשת לשלם והוא עוד יותר מתעקש ונוצר מצב של אשכרה "התכסחות" אז אני כבר משחררת ונותנת לו לשלם...
זה קרה לי לא פעם ולא פעמיים שהגבר ממש התעקש לשלם ואני הרגשתי שלא בשבילי לעשות את המלחמה הזאת באמצע המסעדה וזה הרגיש לי די ילדותי גם..
מאז...אני יוצאת לדייט עושה את ההצגה של הוצאת הארנק, אבל יודעת שאם מדובר בגבר שיציע לשלם, אז אני אתן לו את זה. תתפלאו לדעת כמה גברים מרגישים "גברים" וכמה הם צריכים את זה' כנ"ל גם הנושא של לבוא ולאסוף את הבחורה.

איפה את מוצאת גברים שרוצים לצאת למסעדה?

בית קפה מרגיש להם כבר מאיים על ה"גבריות" שלהם..
ו"זה לילדים"..

פאב, פאב.. רק פאב..

נמאס.

pinguin5

New member
אני מעדיף פאב

דייט ראשון יש יתרון לפאב. קצת קלילות, מוסיקה, אלכוהול.

מסעדות ובתי קפה משדרים אנרגיה של ראיון עבודה ולא תורמים לזרימה, לפחות לא בפגישה ראשונה.

אצלי זה בדיוק ההיפך.

אני מרגישה בנוח בבית קפה או בחוץ,
ופאב נורא סוגר אותי.

בוא נאמר שאם בחרנו פאב-
רוב הסיכויים שביטלתי סיכוי שייצא משהו מלכתחילה.

למעלה