חלוקת תפקידי החיזור - נקודה למחשבה

pinguin5

New member
חלוקת תפקידי החיזור - נקודה למחשבה

נושא שתמיד הפריע לי ועדיין לא מצאתי לו תשובה שתניח את הדעת:

כולנו מסכימים שבחורה זקוקה לגבר לא פחות ממה שהוא זקוק לה, מכל בחינה שהיא (כולל סקס)
ולמעשה בחורה בלי גבר לחוצה בהרבה מגבר רווק באותו גיל.
הסטיגמה שבחורות פחות חמות כבר פשטה את הרגל מזמן.
מקובל בעולם שכ2 צדדים חוברים למימוש אינטרס משותף, כל אחד משקיע חלק שווה ביוזמה ובתחזוק ההתקשרות.

לאור כל זאת, מדוע בענייני חיזור כל התפקיד מוטל על הגבר?
הוא צריך להתחיל עם הבחורה, לקחת טלפון, להתקשר, לאסוף אותה, לשלם עליה.
מדוע זה לא הפוך?
בויכוחים על "מי צריך לשלם בדייט" הדעה הכי מקילה היא "חצי חצי", אבל מדוע אין דעה שתגיד שהבחורה צריכה לשלם הכל?
על פי כל הגיון אפשרי הבחורה זקוקה לגבר לא פחות וצריכה להשקיע לפחות כמוהו ביוזמה ובתחזוק הקשר.

מתסבר שבעידן הפמיניזם נשים רוצות שוויון רק בזכויות, לא בחובות.

ArrowNY

New member
חשבתי על כך רבות והגעתי למסקנה נחרצת!!

- כי ככה זה בטבע!
נעזרתי בספרי ביולוגיה וסציותוגיה מהטובים בעולפ- אני שוקל ש לשלוח לך את הספר בהזדמנות הבאה!

Optimistic Girl

New member
איזה ספרים קראת? אשמח להמלצות

ולמה גברים מרגישים מאויימים מחיזור של בחורה???
אשמח לדעת מה היה לספר להגיד בנדון..

Survivor Man

New member
משתי סיבות עיקריות

מדובר בנורמה שהיתה לה הצדקה בעבר אך איבדה את הכלח בימינו כששויון הזכויות נכנס לתוקף. ובכל זאת רוב הבחורות עדיין מצפות מהגבר לחזר אחריהן ולהתנהג כג'נטלמן לפחות בהתחלה -זכר לימי "המין השני" של בובואר משנות ה-50 של המאה הקודמת. ואם לא די בכך, יש בסיס ביולוגי לחיזור. ההשקעה של גברים ביצירת הצאצאים וגידולם היא זניחה יחסית לזו של האישה. זאת הסיבה שגברים חובבי סקס מזדמן מושבעים (מה שיותר סקס = הפצת גנים בעלות שולית). לכן נשים מרשות לעצמן לשחק אותן קשות להשגה (כי תמיד ימצאו גברים שיסכימו לשכב איתה) ולהיות בררניות כדי לבחור את בן הזוג בתבונה (לסנן סטוציונרים ולקדם משקיענים שיקלו לה על החיים שאחרי ההריון).

הפצת היא לא עלות שולית ..

מי שתסכים שככה סתם תפיץ דרכה את הגנים שלך , אפילו אם זה בסטוץ היא תשלח לך תביעה למזונות , ככה שזו לא עלות שולית - [אולי יש עלות שולית פוחתת עם ריבוי ההפצה.. ]

Survivor Man

New member
מבחינה רציונלית-מודרנית אתה צודק פחות או יותר

אולי היום זה לא תמיד משתלם ומתאפשר בקלות כמו פעם בגלל אמצעי מניעה, אחריות בכפוף לחוק, מודעות למחלות וכו'... אבל הרציונל של הדחף המיני הגברי הטבעי הוא לכבוש כמה שיותר. לא לחינם מי שידוע כרב-שגל מקבל ח"ח מכל החבר'ה - זו מטרה שמושרשת עמוק בפסיכולוגיה של הגבר (בהכללה גסה).

בחור,אתה צריך משקפיים,אתה מתחיל להיכנס בקירות

נשים ידעו מאז ומעולם לסמן למי שרצו שיתחיל איתן כך שעליך "מוטל" רק לעשות את הצעד הראשון (כמובן,יש ביישניות כמו שאתה רואה שיש בישנים).
לגבי תשלום,אם אתה חושב שלא ראוי לשלם עבור הבחורה,למה שהיא תחשוב שראוי לשלם עבורך?
למה כל הסיפור צריך ליהיות הפוך?
מה הקשר לדרישה לשיוויון כאשר אתה מבקש פשוט, שהבנות יעשו הכל?
להרבה גברים לצערי אין ראייה מספיק חדה כדי להבין מה נשים כן עושות בהתחלה כמו שגם באמצע ובסוף אבל סולחים על זה כמו על הרבה דברים,צריך להסתדר יחד,לא?
אז עדיף שתפקח את העיניים ומכל מה שציינת שלא בסדר,על חלק תעשה ותתאפק ועל חלק תוותר. לא חייבים הכל.

pinguin5

New member
תגובה

ענבלית,

"נשים ידעו מאז ומעולם לסמן למי שרצו שיתחיל איתן כך שעליך "מוטל" רק לעשות את הצעד הראשון "

ברוב מוחלט של המקרים הגבר מתחיל עם בחורה גם אם לא הראתה לו שום סימן.
וחוץ מזה עדיין נשאלת השאלה למה זה צריך להיות כך? למה שהבחורה לא תיזום?
למה מצב בו הגבר משדר לבחורה סימנים שהוא מעוניין והיא מתחילה איתו יותר נדיר מהמצב ההפוך?

"לגבי תשלום,אם אתה חושב שלא ראוי לשלם עבור הבחורה,למה שהיא תחשוב שראוי לשלם עבורך"
לא אמרתי שלא ראוי בכלל לשלם עבור הבחורה, אלא התכוונתי שהכי הוגן זה חצי חצי
יצויין שבפועל אני תמיד משלם על הבחורה כדי לא לצאת קמצן. בפועל עוד לא הבנתי את ההיגיון שבזה.

"מה הקשר לדרישה לשיוויון כאשר אתה מבקש פשוט, שהבנות יעשו הכל"
לא בקשתי שבנות יעשו הכל ולא שגברים יעשו הכל. הכי הוגן זה שווה בשווה.
בשורה התחתונה השאלה היא מדוע כיום הכל מוטל על הגבר ולא חלוקה שוויונית?

זכותך להתחיל גם עם מי שלא הסתכלה עליך.

אני לא מבינה למה אתה מקשה. תעשה את זה או שלא תעשה את זה.
יש בנות שמתחילות בגלוי והרבה.לא גילית אותן?אולי כשרצית להביט אל השקיעה הסכלת למזרח בטעות.
(לצערי,הרבה מהן נתפסות כקלות דעת כלומר,יהיה קל להכניס אותן למיטה).
לגבי התשלום:
שום דבר בהודעתך המקורית לא העיד על רצון בשיוויון.זה בטח לא מובן כאשר אתה רושם "דעה מקילה".
זה מה שרשמת,לא הכי הוגן,לא הכי ראוי, שום דבר מהסוג השיוויוני.
טיפ: אם אתה רואה עצמך(אובייקטיבית) כטיפוס כריזמטי במידה סבירה,שגורף כמה מבטים לפחות (לא צריך מכל הנשים) תתמקד קצת בהם. תאמין לי שתמצא את מי שמסמנת לך. תאמין לי.

pinguin5

New member
תגובה

ענבל'בל

על מה הויכוח?
ברור שיש בנות שמתחילות עם גברים.
ברור גם שהתדירות והכמות אינה כמו של גברים שמתחילים עם בחורות.
גם איתי מתחילות מדיי פעם, אבל אי אפשר לבנות על זה.

"שום דבר בהודעתך המקורית לא העיד על רצון בשיוויון.זה בטח לא מובן כאשר אתה רושם "דעה מקילה".
זה מה שרשמת,לא הכי הוגן,לא הכי ראוי, שום דבר מהסוג השיוויוני."

לא ירדת לסוף דעתי
התכוונתי להביא דוגמה שממחישה את החוסר שוויון בתודעה של האנשים, בכך שבויכוחים על "מי צריך לשלם"
יש 2 דעות, או "הגבר משלם" - או "חצי חצי" (הדעה הכי מקילה).
התכוונתי לומר שעצם זה שאחוז גדול מאד יענו "הגבר משלם הכל" ו0% מהאנשים יגידו "האשה תשלם הכל" מעיד על חוסר שוויון התבוע בתודעת ההמון.
לא התכוונתי לומר שבאמת הבחורה צריכה לשלם הכל.

עוד לא הבנתי מה הבעיה? חצי-חצי בתשלום קפה?

אוווווף, קפה עלי!!
להתחיל איתך?! NO WAY, זה לא הסגנון שלי. אבל זאת אני. ואני לא שובניסטית/פמיניסטית/פואפואפואפא-ליסטית.
זה כי במבנה האישיות שלי אני לא כזו. בתחומים אחרים?! אני שועטת.
אז מה, אני לא שיוויונית? אני מאמינה בעליונות גברית? חס ושלום!! כולה ביישנית.

לגלות לך משהו?! עד היום זו אני זו שמשלמת הכל.
אם בן הזוג שלי צריך לעשות משהו, הוא מתחיל לייבב או להשאיר לי שאעשה את זה ב"דרכו המיוחדת", כמובן.
בזמנו, כשיצאתי איתו הבאתי ארנק כמו גדולה. ובפעמים שהוא התעקש לשלם הרגשתי לא טוב עם עצמי. עד היום אני לא יודעת לקבל מתנות.

אז על סמך ה 20 שקל בבית קפה מסריח כשאתה יוצא לדייטים אתה קובע אם היא שיוויונית?!
על סמך המחיר הרגשי ה"עצום" בלעשות את הצעד הראשון ולהתחיל איתה קבעת חוסר הגינות ג'נדרית?!

הלוווו, זה אפילו לא קצה הקרחון, תחיה איתה כמה שנים ורק אחר כך תדע לקבוע אם היא באמת שיוויונית והוגנת.

ברור שאתה מדבר על הצעד הראשון, אבל אתה אפילו לא קולט כמה זה זניח. ועד כמה זה בכלל לא קשור למושג שיוויון.

pinguin5

New member
מה הבעיה?

אז מה בעצם הבעיה? ה20 שקל? ממש לא...
אני האחרון שיתחשבן על 100 שקל, מה שמפריע לי זה לא הכסף אלא העקרון שעומד מאחורי זה שלא מתחיל ונגמר
בבית קפה, מפריע לי שאני מריח בעקרון הזה תג מחיר גבוה יותר לבחורות וחוסר שוויון שלא בצדק.
עייני בתגובה האחרונה שלי בשרשור הזה שם פירטתי יותר.

חוסר השוויון גורר בעקיפין גם תג מחיר גבוה יותר לבחורות, ולא בצדק.
קחי גבר ובחורה, שניהם חמודים, נניח ששניהם בעלי מראה חיצוני באותה רמה יחסית למין שלהם, שניהם איכותיים באותה רמה.
עם הבחורה יתחילו כל יום ובכל מקום ים של מחזרים ולקקנים, עד שכבר ימאס לה ותסנן אוטומטית את כל ה"מציקים", בעוד שהגבר יגיד תודה אם פה ושם מישהי תעשה לו עיניים.
הבחורה תוכל להשיג סקס וגברים איכותיים רק במצמוץ, בעוד שהגבר יצטרך להתאמץ ולחזר כדי להשיג את הבחורה שתועיל בטובה להתרצות לו מתוך שלל המחזרים.

too addictive

New member
אבל למה תמיד הופכים את זה לכמות הכסף?

זה לא משנה אם זה 20 שקל או 200 שקל, זה העיקרון.

וכן, צריך לסנן אנשים לפני שעוברים לגור ביחד, האם היא משלמת על עצמה בדייט או לא זה בהחלט מקום טוב להתחיל.

לפני שאתה עושה לה לייק...

אולי כדאי שתדע שהגברברת הנ"ל סיפרה פה לא אחת שהינה סטודנטית ובן-זוגה הוא המפרנס.

חוכמה גדולה לכנות בחורות שנותנות לגבר לשלם על הקפה שלהן בדייט ראשון כראויות לסינון בזמן שאת בעצמך נותנת למישהו אחר לממן אותך בגיל 26.

פגשת מישהו שאומר שהאישה תשלם על הכל?!

את זה אני עוד לא פגשתי.
נכון,נשים רבות מאוד רוצות דייט אחד לפחות שלא על חשבונן.
יותר ויותר נשים אף מעדיפות לשלם את חלקן ואין צורך לשכנע אותן בכך.
דברים משתנים,אתה מעיד על כך בדבריך.
אתה גם מציין לשמחתי שיש נשים שמתחילות איתך.
אז בחיאת,בנאדם,למה אתה נשמע קוטר? זו פנטזיה כזאת,ליהיות מין זכר אלפא?
באמת.
בסך הכל החיים שלך לא קשים כלכך.

pinguin5

New member
אמרתי שפגשתי?

אני אמרתי שפגשתי מישהו שאומר שהאשה תשלם הכל?!
לא יודע איך קראת את דברי, כי זה בדיוק ההיפך ממה שכתבתי.

הפורום הזה מיועד לחפירות וקיטורים.
התמרמרתי על עקרון מרגיז ולא צודק
ואם בא לי לקטר? זה רע? P:

למעלה