חלום

התהוות

New member
חלום

היום ב11 בבוקר הסתכלתי על השעון מתוך שינה וחזרתי לישון.... ואז ישר חלמתי שאני מתארגנת ויוצאת מהבית לאיזור של השיעור. שמה, היו מלאאאאאא שמבלאים! תהיתי מה הקטע. הם (התלמידים) סיפרו לי, שהמנזר של היומיים התחיל היום. הם כבר מ4 בבוקר פה. אמרו לי שבן חילק אותם לקבוצות ושאני פשוט אמורה למצוא את בן... וקצת צחקו על זה כי או שהוא לא נמצא או שהוא מתחבא. הסתובבתי שם, זה היה בתחתית גן העיר. או לפחות חשבתי בחלום שזאת תחתית גן העיר.... כי עכשיו אני זוכרת מקום אחר. בחלק מהדרך דניאל הלך איתי. לא מצאתי את בן אז חזרתי לקבוצה הראשונה שראיתי ופשוט הייתי איתם. בן הגיע ממש מהר מאז שהצטרפתי לקבוצה... לבן היו תלתלים עד גובה הכתפיים בערך ושפם. חחח זה לא היה לי מצחיק בחלום אבל קצת מוזר. הוא אמר שהקבוצה שעבדה הכי טוב עם כדורים תשחק איזה משחק... ושאל אם מישהו מכיר את המשחק ורמי ענה לו שכן. אז בן אמר שרמי ילמד את כולם... ואז אני אמרתי שם אחר של המשחק הזה ובן הנהן - שזה אותו המשחק. זהו, זה כל מה שאני זוכרת...

חה חה! ולי היה חלום כזה בלילה

עמירם העביר את החלק של החימום. אני חושבת שזה שיעור שהייתי אחראית עליו או משהו כזה. אני זוכרת שהתפעלתי שעמירם השתפר בהדרכה. באמצע החימום עידכנתי אותו שימשיך את השיעור, ושאחרי סוף החימום יעביר תרגילי זוגות. עמירם הדריך את התלמידים המתחילים בקבוצה. התלמידים המתקדמים בקבוצה עבדו לבד במקום מרוחק יותר, והתכוונתי לראות מה קורה שם, או אולי לתת להם הנחיות. בכל אופן, לא ברור מה קרה אבל נשארתי שם ולא חזרתי לעמירם. רק בסוף השיעור קלטתי שהשארתי את עמירם לבד בלי להגיד לו להעביר עבודה פנימית ולסיים את השיעור לכולם, ושזאת הפעם הראשונה שלו שהוא העביר שיעור, ואני רק אמרתי לו להעביר תריגלי זוגות... ותהיתי מה לעזעזל קרה שם והרגתשי רע עם זה, והתחושה היותר מהותית היתה - איך שכחתי מהם? איך שכחתי ממנו? איך זה קרה שהשארתי אותם ככה לבד??? לא הבנתי איך הצלחתי לשכוח אותם. הייתי כמו שאני כיום בחלום (עם אותו הידע בהדרכה ועם אותה ההכשרה) והאופצייה של לעשות כזה דבר נראתה לי כל כך תמוהה ומוזרה. שאני אעשה כזה דבר??? (דווקא לפני השינה ניסיתי לעבוד על כך שאזכור שזה חלום, אם אני אחלום) בסוף קמתי מהחלום ונשמתי לרווחה!!!!!

חלמתי ש..

בן מפסיק ללמד את אומנות היכולת, ועמנואל זיטנר לא רוצה ללמד אותי, ובכיתי.

למה אתה מתכוון?

ללהבין למה אני בוכה? או ללהבין למה הוא לא רוצה ללמד אותי? (אני רושם הוא כי אני מניח שהדמות שהופיעה לי בחלום לא היתה אתה).

גם, גם וגם...

להבין למה אתה בוכה להבין למה "הוא" לא רצה ללמד אותך להבין אם ה"דמות" הייתי אני או לא להבין למה קראת לדמות בשמי ולא בשם אחר להבין אם זה היה חלום או חלימה ... להמשיך?

אוקי...אז למיטב הבנתי והנחתי

להבין למה אתה בוכה המחשבה שליוותה את הבכי היתה משהו בסגנון "אני בחיים לא אהיה אמן יכולת". אני מאוד רוצה להגיע למצב הזה (אמן יכולת) ואולי אני תולה בו תקוות מוגזמות. להבין למה "הוא" לא רצה ללמד אותך אני חושב שהחלום היה פשוט ביטוי\התגשמות של הפחד שלי, שהכשרתי תיקטע, ושלא ימצא לה תחליף. להבין אם ה"דמות" הייתי אני או לא כאמור אני מניח שהיא לא הייתה אתה, אלה בבואה דמיונית שכנראה שאפילו לא דומה לך, אם אני טועה אז אני אשמח אם תתקן אותי. להבין למה קראת לדמות בשמי ולא בשם אחר כי אתה הבן אדם היחידי שאני יודע שמכשיר אמני יכולת (או טיס) חוץ מבן. אם הייתי יודע על עוד מישהו שעושה את זה אז כנראה שגם דמות בשמו היתה מתערבת איכשהו בחלום הזה. להבין אם זה היה חלום או חלימה לא הייתי מודע לזה שאני חולם, אז לפי הבנתי זאת לא הייתה חלימה. האם אדם יכול להיכנס לחלימה מבלי להיות מודע לזה שהוא חולם? וכן אתה יכול להמשיך

הנחות, ציפיות וכו'

"אני בחיים לא אהיה אמן יכולת" יש סיכוי שכן, ויש סיכוי שלא... מה שבטוח זה שתמות לפני או אחרי שתיהיה "אומן יכולת" (או איך שתקרא לדבר הזה...) אז מה שחשוב זה עשיית המיטב בדרך. ציפיות זה מקור למחלות... אם יש ציפיות יש אכזבות, אם יש אכזבות יש ירידה ברמה החיסונית, אם יש ירידה ברמה החיסונים מחלות פורצות. אך קיימת אופציה של "לצפות בלי לצפות". פחד, יש לו צדדים חיוביים ושליליים... ללא פחד אין הרבה סיכוי שתלמד באמת, ובלי להתגבר (להיות אחד עם) על הפחד אתה יכול ללמוד עד לרמה מסויימת ולא מעבר. גם אני לא מכיר מישהו אחר חוץ מבן וממני שמלדמים בכיוון הזה... זה לא אומר שאין... וזה לא אומר שאם בן יפסיק ללמד אני אתחיל ללמד את התלמידים שלו לשעבר... הכיוונים שלנו שונים למרות הדמיון ודומים למרות השוני... כן, אדם יכול (ואכן נכנס) לחלימה גם בלי להיות מודע לכך, ולא, המקרה הזה ככל הנרא לי היה חלום ולא חלימה... יש סיכוי שאנשים "יכעסו" שאני כותב בשירשור הזה (אפילו אם אני לא מבין למה) אז אפשר להמשיך את הדיון כאן (לי אין עם זה בעיה כלל) או אפשר על פי החלטתך לפתוח דיון בקומונה שלי (TIS). התקדמנו עוד צעד...אתה זה שבוחר את המורה שלך בדיוק כמו שהמורה בוחר אותך, אפשר ואפילו רצוי ללמוד מיותר ממורה אחד (כך אתה מקבל זוויות ריאה שונות) כמו שמישהו אמר אתה צריך ללמוד מ-52 מורים ולאחר מכן לעשות מדיטציה על מנת לשכוח את כל מה שלימדו אותך... אז אתה מתקרב לדבר הזה שקוראים לו ידע.

אני לא כועס...

אפילו נהנה מהשרשור. מרתק אותי. לא מפריע לי שתכתוב כאן ועכשיו. משום מה, הסגנון של ההודעות האלו לא מעלה בי שום רוגז/אי נוחות, להבדיל מהודעות אחרות שלך, ואם כך אז אני שמח לקרוא את ההודעות שלך כמו שאני שמח לקרוא הודעות של אנשים אחרים. אפילו לומד מהן. בדרכי.

אני לא חושב

דיפ הוא היחידי שהביע התנגדות לזה שתכתוב פו (בפורם). ובכל מקרה, אני לא רואה שום סיבה שלא נמשיך את הדיון כאן.

שאלות

קודם כל תודה על התזכורות החשובות. איך "מצפים בלי לצפות"? במה חלימה לא מודע שונה מחלום רגיל, ואיך אפשר לזהות אותה בדיעבד?

תשובות

איך אפשר לזהוץ בדיעבד? שחזור... בטח יש טכניקות אחרות אך שחזור בהחלט מומלץ ולא רק בעניין הזה. חילמה שונה מחלום בהרבה מובנים, אתמקד רק באחד מהם, בחלימה אתה "שולט" בדיוק כמו שאתה "שולט" בטונל, בחלום לא. לצפות בלי לצפות ... לעשות את המיטב, לעשות גם אם המשימה בלתי אפשרית ואין סופית, לצפות שזה ילך לכיוון שרצית אך לא להתאכזב אם התוצאה אחרת....

עוד שאלות

אני מבין שאתה מתכוון שבחלימה אתה שולט על עצמך כמו בחיי היום יום. האם כל חלום שהו אתה בוחר את הפעולה שלך במודע הוא חלימה? האם כל חלום שבו אתה מודע לזה שאתה חולם הוא חלימה?

עוד תשובות

"האם כל חלום שהו אתה בוחר את הפעולה שלך במודע הוא חלימה?" כן "האם כל חלום שבו אתה מודע לזה שאתה חולם הוא חלימה?" לא, בטח לא ... אם אתה מודע שאתה בחלום זה אומר שאתה מודע לכך שאתה לא בחלימה.

למעלה