חלבונים לטבעוני

sgeva2001

New member
חלבונים לטבעוני

אני טבעוני וצורך רק דגנים וקיטניות ואגוזים ללא בשר, ללא מוצרי חלב וללא ביצים. לאחרונה אני מודאג מרמת החלבון שאני מקבל במזון. קראתי כתבה שדברה על 0.8 גרם חלבון לכל קג משקל. אני רזה ושוקל 60 קג . אם אני עושה את החשבון אזי זה אומר 50 ג חלבון ליום. אני אוכל בממוצע יומי 150 גרם דגנים יבש וקיטניות יבש 50 גרם וזה רחוק מכמות החלבות הנדרשת. ( פחות מ- 20 ג חלבון). אני נוהג כך שנים רבות ומרגיש בסדר גמור וגם בדיקות המעבדה תקינות .למעט אולי באמת השריריים בזרועות ובידיים די חלשים למרות שאני מתרגל אותם . שאלותי: 1. האם חיוני לשמור על יחס זה של 0.8 גרם לקג? כי הטבעונים טוענים ל 0.3 גרם לקג. 2. שקלתי להגדיל את כמות החלבון עי אכילת כף או שניים של שמרי בירה אשר עשירים בחלבון וגם בקבוצת B. האם זה רעיון טוב? יש חסרונות לשמרי בירה ? כי כאשר בוחנים אותם רואים שם אוצר בלום של רכיבי תזונה . 3. חשבתי להרבות גם באכילת טופו אולם יש אזהרות מההורמון הצמחי שאולי מזיק לגברים? או יש כמות סבירה ( מהי?) שאין חשש לנזק. גילי 59 עוסק בספורט וסובל מצפיפות עצם ( לוקח פוסלן). בתודה

אלי ו.

New member
למעשה לטבעונים מומלץ לצרוך

יותר חלבון מ 0.8 גרם לק"ג בגלל איכות החלבון. אם אתה מתאמן בחד"כ אתה גם אמור לצרוך משמעותית יותר חלבון.

טבעוני

להערכתי אין ספק שאתה צריך להגדיל את כמות החלבון שאתה צורך וכן את כמות הסידן. לדעתי כדאי שתיגש ליעוץ תזונתי על מנת שניתן יהיה לעשות הערכה מתאימה ולתת לך תוספים במידת הצורך של ויטמין B12 וסידן וכמו כן להדריך אותך לגביי "שילובי" חלבון נכונים יותר מהצומח להשגת חלבון עם "ערך ביולוגי גבוה יותר", להוספת כן מוצרי סויה במידה כמובן. כף שתיים של שמרי בירה לא יענו על הכל.

sgeva2001

New member
חלבון לטבעוני

סיגל תודה על התשובה. אני אנסה למקד את השאלה שלי: 1. ידוע לי שכדי להשיג חלבון מלא של כל חומצות האמינו צריך לשלב דגנים וקיטניות וכך אני עושה.( דגנים מסוג אורז שבולת שועל שעורה חיטה כוסמת קינאווה דוחן.וקיטניות מסוג: עדשים לסוגיהם חומוס שעועית מש טופו וכו). 2. השאלה המרכזית והעיקרית היא האם ניתן במסגרת טבעונית בלבד ( כאמור דגנים 150 ג יבש קיטניות 50 ג יבש ,פירות ירקות ומעט שומן מאגוזים או שמן זית) להגיע לכמות חלבון מספקת ? בואי נשאיר את שאר החוסרים לרגע בצד. האם הגדלת הדגנים והקיטניות מעבר לכמויות אלה תחשב מוגזמת ? בתודה

למעלה