חישוב עלות מסלול

מצב
הנושא נעול.

nejgtd

New member
חישוב עלות מסלול

חישוב עלות מסלול
שלום, בשביל העבודה אני צריכה לחשב עלות מסלול נסיעה:
מרמת אביב ג עד בית חולים רמבם.

הבנתי שמכיוון שהרכבת יקרה יותר, אני צריכה להביא מסלול של אוטובוס.

ניסיתי לחפש פה:
http://www.bus.co.il/otobusim/Front...hrome/35.0.1916.153+Safari/537.36&Design=2007

אבל לא הצלחתי, אולי פיספסתי משהו (הוא לא נותן לי לתכנן מסלול בלי רכבת למרות שאני מסמנת "ללא רכבת")

אודה לעזרתכם

olli3

New member
מנהל
25 ש"ח לכיוון לפני הנחת הלוך ושוב.

חישוב עלות מסלול

ניסיתי לחפש פה:
http://www.bus.co.il/otobusim/Front...hrome/35.0.1916.153+Safari/537.36&Design=2007

אבל לא הצלחתי, אולי פיספסתי משהו (הוא לא נותן לי לתכנן מסלול בלי רכבת למרות שאני מסמנת "ללא רכבת")

אודה לעזרתכם
קו 910 מרמת אביב ג' (מדרך נמיר) עד למת"ם או מרכזית חוף הכרמל בחיפה ומשם באוטובוס פנימי לרמב"ם ללא תוספת תשלום. כל מי שנוסע באוטובוס בין עירוני של אגד לחיפה זכאי לנסיעת המשך לאוטובוס עירוני בחיפה ללא תשלום נוסף.

המשך ללא תשלום נוסף אך ורק ממרכזית

קו 910 מרמת אביב ג' (מדרך נמיר) עד למת"ם או מרכזית חוף הכרמל בחיפה ומשם באוטובוס פנימי לרמב"ם ללא תוספת תשלום. כל מי שנוסע באוטובוס בין עירוני של אגד לחיפה זכאי לנסיעת המשך לאוטובוס עירוני בחיפה ללא תשלום נוסף.
חוף הכרמל (לא ממת"ם).

מאתר אגד:
כרטיסי המשך במטרופולין חיפה: נסיעת ההמשך כוללת קטע עירוני וקטע בינעירוני לשימוש באותו יום בלבד ועד תום השירות. המעבר בין הקטעים מתבצע רק במרכזית חוף הכרמל ובמרכזית המפרץ. קטע נסיעה שלא ינוצל באותו היום, עירוני או בינעירוני, יתבטל באופן אוטמטי בכרטיס הרב-קו. כרטיסיות ההמשך פועלות ברב-קו בלבד.
המקטע העירוני מאפשר נסיעה במטרונית או בקווים העירוניים של אגד באזור חיפה.
המקטע הבינעירוני מאפשר נסיעה בקווים הבינעירוניים של אגד, בקווי עפולה - חיפה (נתיב אקספרס) ובקווי נצרת - חיפה (GB תיירות נצרת).
ההחלפה לנסיעת ההמשך תתבצע במרכזית חוף הכרמל ובמרכזית המפרץ בלבד.

Gn434

New member
אין אוטובוס בין חוף הכרמל לרמב"ם

חוף הכרמל (לא ממת"ם).

מאתר אגד:
כרטיסי המשך במטרופולין חיפה: נסיעת ההמשך כוללת קטע עירוני וקטע בינעירוני לשימוש באותו יום בלבד ועד תום השירות. המעבר בין הקטעים מתבצע רק במרכזית חוף הכרמל ובמרכזית המפרץ. קטע נסיעה שלא ינוצל באותו היום, עירוני או בינעירוני, יתבטל באופן אוטמטי בכרטיס הרב-קו. כרטיסיות ההמשך פועלות ברב-קו בלבד.
המקטע העירוני מאפשר נסיעה במטרונית או בקווים העירוניים של אגד באזור חיפה.
המקטע הבינעירוני מאפשר נסיעה בקווים הבינעירוניים של אגד, בקווי עפולה - חיפה (נתיב אקספרס) ובקווי נצרת - חיפה (GB תיירות נצרת).
ההחלפה לנסיעת ההמשך תתבצע במרכזית חוף הכרמל ובמרכזית המפרץ בלבד.
ז"א יש את קו 43 אבל הוא עושה סיבוב מאוד גדול והתדירות שלו היא כל 45 דקות.
צריך לקחת מטרונית קו 1 עד לצומת דולפין, ומשם להחליף לכל אחד מהקווים שנכנסים לבת-גלים.

olli3

New member
מנהל
זה לא באמת משנה כי היא גם ככה לא תסע באוטובוס

ז"א יש את קו 43 אבל הוא עושה סיבוב מאוד גדול והתדירות שלו היא כל 45 דקות.
צריך לקחת מטרונית קו 1 עד לצומת דולפין, ומשם להחליף לכל אחד מהקווים שנכנסים לבת-גלים.
זה לא באמת משנה כי היא גם ככה לא תסע באוטובוס
זה היה ברור לחלוטין מהשאלה שהיא רשמה שזה רק לצורכי חישוב.

846

Active member
הכי זול: כרטיסית 5 נסיעות + המשך

הכי זול: כרטיסית 5 נסיעות + המשך

למי שנוסע יומיום יוצא בערך 800 ש"ח

סה"כ 100 ש"ח = 20 ש"ח לכיוון
למי שנוסע יומיום יוצא בערך 800 ש"ח
לחודש (ואפילו יותר).
חופשי 30 גמיש של הרכבת בין ת"א לחיפה עולה 736 ש"ח (ולרכבת יש תחנה קרובה לרמב"ם).
חופשי 30 גמיש של הרכבת בין ת"א לחיפה + אוטובוסים בגוש דן (אזור 1) עולה 785.5 ש"ח (וכך גם חופשי 30 גמיש משולב רכבת + אוטובוסים בחיפה אבל כנראה במקרה הזה זה פחות רלוונטי).
לכן, לדעתי, ליומם בין תל אביב לחיפה זו האופציה הכי זולה.

nejgtd

New member
המשך שאלה

חישוב עלות מסלול

ניסיתי לחפש פה:

אודה לעזרתכם
המשך שאלה
תודה לכל העונים, חיממתם את ליבי על הרצון לעזור

&nbsp
האינטרס שלי כמובן שזה ייצא הכי יקר שאפשר ושאני אוכיח להם שאי אפשר אחרת.
&nbsp
כמה עובדות נוספות:
1. לקחת אגד מנמיר זה אופציה אבל אני גרה בצד הכי מזרחי של רמת אביב ג ולכן זה באמת באמת לא פרקטי ללכת עד נמיר.
2. אני צריכה להיות ברמבם עד השעה 8 בבוקר
3. הייתי רוצה מסלול שכולל:
או אוטובוס (עירוני) מרמת אביב ג לתחנת אוטבוס קרובה של אוטובוס (בין עירוני) שייקח אותי לחיפה
או אוטובוס עירוני שייקח אותי לתחנת רכבת ומשם רכבת
או אופציה אחרת שלא חשבתי עליה אבל בחלט *לא* כוללת הליכה לא הגיונית בחום התל אביבי (כי אני לא מחשבת את העלות שלי, אני מחשבת את עלות המעביד. לי זה בכל מקרה יעלה יותר אז לפחות שיהיה כיסוי מקסימלי)
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

מה תדירות הנסיעות שלך בחודש?

המשך שאלה
תודה לכל העונים, חיממתם את ליבי על הרצון לעזור

&nbsp
האינטרס שלי כמובן שזה ייצא הכי יקר שאפשר ושאני אוכיח להם שאי אפשר אחרת.
&nbsp
כמה עובדות נוספות:
1. לקחת אגד מנמיר זה אופציה אבל אני גרה בצד הכי מזרחי של רמת אביב ג ולכן זה באמת באמת לא פרקטי ללכת עד נמיר.
2. אני צריכה להיות ברמבם עד השעה 8 בבוקר
3. הייתי רוצה מסלול שכולל:
או אוטובוס (עירוני) מרמת אביב ג לתחנת אוטבוס קרובה של אוטובוס (בין עירוני) שייקח אותי לחיפה
או אוטובוס עירוני שייקח אותי לתחנת רכבת ומשם רכבת
או אופציה אחרת שלא חשבתי עליה אבל בחלט *לא* כוללת הליכה לא הגיונית בחום התל אביבי (כי אני לא מחשבת את העלות שלי, אני מחשבת את עלות המעביד. לי זה בכל מקרה יעלה יותר אז לפחות שיהיה כיסוי מקסימלי)
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
מה תדירות הנסיעות שלך בחודש?

אז יש את האופציה שכתבתי עם חופשי

כל יום
&nbsp
גמיש 30 של הרכבת משולב עם נסיעות באוטובוסים באזור 1 בגוש דן שמחירו 785.5 ש"ח.
כשאפשר עם הכרטיס הזה ליסוע עם קו 13 (או 113) מתוך רמת אביב ג' או עם קו 49 מקק"ל או עם שני אוטובוסים מתוך רמת אביב ג' לתחנת רכבת האוניברסיטה ומשם עם רכבת עד תחנת בת גלים הקרובה לבית חולים רמב"ם במחיר חודשי של 785.5 ש"ח זו האופציה הכי זולה והיא קיימת לכן לא ניתן לומר על אופציות אחרות יקרות יותר שהן הכי זולות ואין אפשרויות זולות יותר.

אם נוסעים עם קו 13 הראשון מרמת אביב ג' אפשר להגיע לרמב"ם מספר דקות מועט לאחר 8, אבל יש גם אפשרות לעלות על קו 49 בקרן קיימת וליסוע איתו לתחנת הרכבת בזמן שמבטיח הגעה עד 8 לרמב"ם וכן ליסוע מתוך רמת אביב ג' עם קו אחר (למשל 171) עד האוניברסיטה ושם להחליף לקו אחר שמגיע לרכבת.

לסיכום: האופציה הזולה ביותר הקיימת עולה 785.5 ש"ח.

nejgtd

New member
המעביד לא רוצה רכבת. רק אוטובוס

גמיש 30 של הרכבת משולב עם נסיעות באוטובוסים באזור 1 בגוש דן שמחירו 785.5 ש"ח.
כשאפשר עם הכרטיס הזה ליסוע עם קו 13 (או 113) מתוך רמת אביב ג' או עם קו 49 מקק"ל או עם שני אוטובוסים מתוך רמת אביב ג' לתחנת רכבת האוניברסיטה ומשם עם רכבת עד תחנת בת גלים הקרובה לבית חולים רמב"ם במחיר חודשי של 785.5 ש"ח זו האופציה הכי זולה והיא קיימת לכן לא ניתן לומר על אופציות אחרות יקרות יותר שהן הכי זולות ואין אפשרויות זולות יותר.

אם נוסעים עם קו 13 הראשון מרמת אביב ג' אפשר להגיע לרמב"ם מספר דקות מועט לאחר 8, אבל יש גם אפשרות לעלות על קו 49 בקרן קיימת וליסוע איתו לתחנת הרכבת בזמן שמבטיח הגעה עד 8 לרמב"ם וכן ליסוע מתוך רמת אביב ג' עם קו אחר (למשל 171) עד האוניברסיטה ושם להחליף לקו אחר שמגיע לרכבת.

לסיכום: האופציה הזולה ביותר הקיימת עולה 785.5 ש"ח.
ואני לא מוכנה שישלמו לי על מסלול שכולל ממני הליכה שמעבר לתחנת אוטובוס הכי קרובה לביתי. כי לי זה עולה יותר (נוסעת ברכב או ברכבת).
אז בסך הכל אני צריכה לכתוב למעביד את עלות הדרך מתחנת האוטובוס הקרובה לביתי (מרכז שוסטר ברמת אביב ג) לרמבם. ללא רכבות (שנתפסות כדבר יקר בעיניי המעביד)

אז תעשי חישוב של חופשי חודשי באזור

ואני לא מוכנה שישלמו לי על מסלול שכולל ממני הליכה שמעבר לתחנת אוטובוס הכי קרובה לביתי. כי לי זה עולה יותר (נוסעת ברכב או ברכבת).
אז בסך הכל אני צריכה לכתוב למעביד את עלות הדרך מתחנת האוטובוס הקרובה לביתי (מרכז שוסטר ברמת אביב ג) לרמבם. ללא רכבות (שנתפסות כדבר יקר בעיניי המעביד)
1 (אוטובוס עירוני בת"א להגעה ל-910) + 9 כרטיסיות של 5 נסיעות+המשך בקוד 11 של אגד.
זה יוצא 246 ש"ח + 9 * 100 ש"ח = 1,146 ש"ח
ותקווי שהמעביד לא יעלה על כך שהוא טועה לגבי הרכבת ולא יגלה את האופציה הזולה משמעותית מהאופציה הזו.

אם את רוצה עלות לנסיעה בודדת (ללא הנחות הגלומות בכרטיסיות ובחופשי חודשי): אז היא 6.9+25=31.9 ש"ח.

nejgtd

New member
זה מה שחיפשתי :) תודה רבה

1 (אוטובוס עירוני בת"א להגעה ל-910) + 9 כרטיסיות של 5 נסיעות+המשך בקוד 11 של אגד.
זה יוצא 246 ש"ח + 9 * 100 ש"ח = 1,146 ש"ח
ותקווי שהמעביד לא יעלה על כך שהוא טועה לגבי הרכבת ולא יגלה את האופציה הזולה משמעותית מהאופציה הזו.

אם את רוצה עלות לנסיעה בודדת (ללא הנחות הגלומות בכרטיסיות ובחופשי חודשי): אז היא 6.9+25=31.9 ש"ח.
זה מה שחיפשתי :) תודה רבה
&nbsp

olli3

New member
מנהל
מעבידים אדיוטים לא חסר.

מעבידים אדיוטים לא חסר.
רוב הסיכויים שהוא בכלל לא יודע שיש חופשי חודשי ברכבת (מה שהפך להיות חופשי גמיש) ורוב הסיכויים שהוא גם לא יגלה את זה או ישקיע מאמץ בלחפש מידע על כך, שלא לדבר על כך שהוא ימצא שיש גם חופשי חודשי רכבתי משולב באוטובוסים בחיפה.
&nbsp
רוב הסיכויים שהוא בכלל לא ידע על כך שיש כרטיס המשך לנוסעים בקו 910 או איזה קו מגיע בכלל לרמב"ם או איזה קו יוצא מת"א לחיפה.
&nbsp
באוטובוס זה יצא יקר יותר כפי שעמוד השדרה חישב עבורך.
&nbsp
אבל תכל'ס, אם תסבני אותו שעולה לך 6.90 כל יום להגיע לקו 910 ואז עוד 25 ש"ח ל910 + עוד 6.90 ועוד 6.90 לנסיעה בשני אוטובוסים בחיפה (כי מאיפה לו שאפשר להחליף קווים במשך 90 דקות באמצעות רב קו וכרטיסיה שעליה גם מקבלים הנחה).
&nbsp
ואת, אין לך רב קו, את לא זכאית לשום הנחה או טעינת הלוך ושוב או כרטיסיה או חופשי חודשי :) אז המחיר עולה לשמיים...
&nbsp
וכך כל יום נסיעה שלך יתבצע ב-8 אוטובוסים. כאשר על כך אחד תשלמי במזומן ובנפרד. 6 אוטובוסים עירוניים בעלות של 6.90 ש"ח לכל אחד. מה שאומר 41.40 ש"ח + 25 ש"ח לכיוון בקו 910 שהם 50 ש"ח להולך ושוב.
&nbsp
קרי, בכל יום עבודה הוא יצטרך לשלם לך 91.40 ש"ח.

אני לא ממליץ להיות יותר מדי גרידי,

מעבידים אדיוטים לא חסר.
רוב הסיכויים שהוא בכלל לא יודע שיש חופשי חודשי ברכבת (מה שהפך להיות חופשי גמיש) ורוב הסיכויים שהוא גם לא יגלה את זה או ישקיע מאמץ בלחפש מידע על כך, שלא לדבר על כך שהוא ימצא שיש גם חופשי חודשי רכבתי משולב באוטובוסים בחיפה.
&nbsp
רוב הסיכויים שהוא בכלל לא ידע על כך שיש כרטיס המשך לנוסעים בקו 910 או איזה קו מגיע בכלל לרמב"ם או איזה קו יוצא מת"א לחיפה.
&nbsp
באוטובוס זה יצא יקר יותר כפי שעמוד השדרה חישב עבורך.
&nbsp
אבל תכל'ס, אם תסבני אותו שעולה לך 6.90 כל יום להגיע לקו 910 ואז עוד 25 ש"ח ל910 + עוד 6.90 ועוד 6.90 לנסיעה בשני אוטובוסים בחיפה (כי מאיפה לו שאפשר להחליף קווים במשך 90 דקות באמצעות רב קו וכרטיסיה שעליה גם מקבלים הנחה).
&nbsp
ואת, אין לך רב קו, את לא זכאית לשום הנחה או טעינת הלוך ושוב או כרטיסיה או חופשי חודשי :) אז המחיר עולה לשמיים...
&nbsp
וכך כל יום נסיעה שלך יתבצע ב-8 אוטובוסים. כאשר על כך אחד תשלמי במזומן ובנפרד. 6 אוטובוסים עירוניים בעלות של 6.90 ש"ח לכל אחד. מה שאומר 41.40 ש"ח + 25 ש"ח לכיוון בקו 910 שהם 50 ש"ח להולך ושוב.
&nbsp
קרי, בכל יום עבודה הוא יצטרך לשלם לך 91.40 ש"ח.
כי אז זה ייראה חשוד גם למעביד שלא מבין שום דבר בתחבורה ציבורית ויגרה אותו לבדוק.
מספיק שישאל עובד אחר שנוסע בתחבורה ציבורית ויגלה את השקר.

olli3

New member
מנהל
בהחלט, אבל ככה הוא תוכל פשוט להגיד לו...

כי אז זה ייראה חשוד גם למעביד שלא מבין שום דבר בתחבורה ציבורית ויגרה אותו לבדוק.
מספיק שישאל עובד אחר שנוסע בתחבורה ציבורית ויגלה את השקר.
ויש חופשי חודשי ברכבת שמשולב באוטובוסים בחיפה שפשוט עולה 800 ומשהו ש"ח. תבחר...
&nbsp
ואז היא יוצאת נקיה, מקבלת את מה שמגיע לה באמת וזהו.
&nbsp
חוץ מזה שגם באוטובוסים, היא תצטרך חופשי חודשי גם לגוש דן, גם לחיפה וגם לשלם בכרטיסיות עבור הנסיעות בקו 910. גם זה יצא יקר משמעותית מרכבת משולבת באוטובוסים בחיפה + חופשי חודשי בגוש דן.
&nbsp
קו 910: כל יום הלוך ושוב (בשימוש בכרטיסיות יוצא 40 ש"ח). תכפיל את זה ב20 יום וקיבלת כבר 800 ש"ח.
&nbsp
חופשי חודשי בגוש דן עולה 246 ש"ח.
&nbsp
חופשי חודשי בחיפה עולה: 246 ש"ח.
&nbsp
סה"כ: 1292 ש"ח.
&nbsp
בחישוב הקודם של לשלם את הכל במזומן זה יוצא 91.40X20=1828. קרי, יוצא יקר יותר ב600 ש"ח...

היא לא צריכה חופשי חודשי בחיפה, כי

ויש חופשי חודשי ברכבת שמשולב באוטובוסים בחיפה שפשוט עולה 800 ומשהו ש"ח. תבחר...
&nbsp
ואז היא יוצאת נקיה, מקבלת את מה שמגיע לה באמת וזהו.
&nbsp
חוץ מזה שגם באוטובוסים, היא תצטרך חופשי חודשי גם לגוש דן, גם לחיפה וגם לשלם בכרטיסיות עבור הנסיעות בקו 910. גם זה יצא יקר משמעותית מרכבת משולבת באוטובוסים בחיפה + חופשי חודשי בגוש דן.
&nbsp
קו 910: כל יום הלוך ושוב (בשימוש בכרטיסיות יוצא 40 ש"ח). תכפיל את זה ב20 יום וקיבלת כבר 800 ש"ח.
&nbsp
חופשי חודשי בגוש דן עולה 246 ש"ח.
&nbsp
חופשי חודשי בחיפה עולה: 246 ש"ח.
&nbsp
סה"כ: 1292 ש"ח.
&nbsp
בחישוב הקודם של לשלם את הכל במזומן זה יוצא 91.40X20=1828. קרי, יוצא יקר יותר ב600 ש"ח...
יש נסיעות המשך.
אני כתבתי לה בדיוק מה המחיר הסביר של נסיעות באוטובוסים בלבד,.
מכיוון שהמעביד מעוניין במחיר של אוטובוסים בלבד, זה יהיה בסדר מצידה לומר את המחיר הזה. היא תמיד תוכל להסביר שבגלל רצון המעביד כלל לא בדקה לגבי רכבת.
אבל לעשות מניפולציה על הנסיעות באוטובוסים ולנפח את העלות של הנסיעות הללו זו כבר מתיחת חבל שאם תתגלה עלולה לגרום לה נזק גדול.

olli3

New member
מנהל
כן, נכון.

יש נסיעות המשך.
אני כתבתי לה בדיוק מה המחיר הסביר של נסיעות באוטובוסים בלבד,.
מכיוון שהמעביד מעוניין במחיר של אוטובוסים בלבד, זה יהיה בסדר מצידה לומר את המחיר הזה. היא תמיד תוכל להסביר שבגלל רצון המעביד כלל לא בדקה לגבי רכבת.
אבל לעשות מניפולציה על הנסיעות באוטובוסים ולנפח את העלות של הנסיעות הללו זו כבר מתיחת חבל שאם תתגלה עלולה לגרום לה נזק גדול.
כן, נכון.
דר"א ברכבת היא גם לא צריכה חופשי חודשי לחיפה, היא פשוט יורדת בבת גלים... שכחתי מזה לרגע.
&nbsp
זה בכלל אל סביר שבן אדם נורמלי יעלה על כמה עולה נסיעה מרמת אביב ג' לרמב"ם בחיפה דרך אתר אגד. בחייאת, עד שתמצא שם עם כל הקודים וכמה זה עולה וכמה ההוא עולה.
&nbsp
אתה תחפש מרמת אביב ג' לבית החולים רמב"ם והמערכת תציג לך כמה עולה כל נסיעה בנפרד. בשום מקום לא יפנו אותך לחפש כרטיסיות או עלות של הלוך ושוב.
&nbsp
וגם אם אתה תחפש בעצמך, יהיה כתוב לך שהטבלה של הכרטיסיות היא על פי קודים ומאיפה לך שהנסיעה בין חיפה לת"א היא נסיעה בקוד X ולא קוד Y או קד Z? האתר של אגד בקטע הזה ממש ממש דפוק.
&nbsp
אפילו אם תתקשר למוקד של אגד, הרוב המוחלט של הנציגים לא ידע להגיד לך את העלויות האמיתיות.
&nbsp
ואם כבר, אז העלת לי רעיון. שתקליט נציג שירות של אגד שמסביר לה איך עליה להגיע וכמה זה יעלה לה. מה שהוא יגיד - זה מה שהיא תדווח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה