חישוב ללא מבינים

myname6

New member
חישוב ללא מבינים

סליחה על השאלה אני פשוט ללא ידע בנושא אם לדוגמא לקחתי משכנתא ל 1 שנים צמודה למדד ,אני מבין שאני משלם גם על הקרן וגם על הרבית הצמדה למדד אם לדוגמא המדד הוא 5 % שנתי , האם אני משלם תוספת של 5% על הקרן וגם על הרבית בחישוב כולל ? לפי המחשבונים זה יוצא שונה: לדוגמא:תשלום הצמדה ראשון על הקרן - אני ישלם 5% חלקי 12 כפול הקרן (חלקי 12), תשלום הצמדה שני על הקרן (5% חלקי 12 ) כפול 2 כפול הקרן (חלקי 12 ) ,תשלום הצמדה שלישי על הקרן 5% חילקי 12 כפול 3 כפולה הקרן (חלקי 12)... ............לבסוף תשלום הצמדה 12 (סוף שנה ראשונה) -5% כפול הקרן(חלקי 12) . כלומר סך כל תשלומי ההצמדה(ורק ההצמדה) על הקרן יוצאים הרבה יותר מ5% כפול הקרן : קרן כפול 5% כפול(1/12+2/12+3/12++++12/12) האם אני טועה ?אולי לא מבין רוני

ab1729

New member
הריבית היא על כל החוב המעודכן לרגע התשלום

כולל הכל.

myname6

New member
מצטער לא הבנתי את התשובה

שאני מצמיד למדד את הקרן לדוגמא(נניח רבית 0%) למשך שנה והמדד עולה 5% בשנה , האם לאחר כל התשלומים החודשים יצא בסוף שנה ששילמתי את הקרן בתוספת 5 % או יותר ? תודה

../images/Emo82.gif קבל הסבר

שיטות החישוב ריביתבהצמדה למדד. הסכום שצמוד למדד מרגע החתימה על המשכנתא הוא קרן ההלוואה +עלות הריבית עד לסוף תקופת ההלוואה . כל תוספת של עליית מדד, נוספת לקרן ההלוואה ומתחילה להיות משולמת לפי חודשי ההלוואה שנשארו לפרעון. לדוגמא: אם לקחת 600K משכנתא ועלות המשכנתא היא 900K ובחודש הראשון אחרי לקיחת המשכנתא המדד עלה ב 1% . נוספו לקרן המשכנתא 9K . את ה9K אתה מתחיל לשלם במנות קטנות עד סוף תקופת ההלואה . בחודש הבא החישוב כנ"ל רק שההצמדה עכשיו היא על 909K פחות הסכום ששילמת על חשבון הקרן בתשלום הראשון. קאפיש?

ab1729

New member
אמממ

אז ככה נניח ולקחת הלוואה צמודה של 500K. נניח שההחזר בחודש הראשון הוא 10K (בהתאם ללוח הסילוקין) והמדד הוא 1%. אז החוב ירד ל490K (שילמת 10K) ועלה ב4900 ש"ח (1% מדד), כך שבחודש הבא אתה מתחיל מחוב של 494,900 ש"ח. במידה ומדובר בשפיצרף אז גם ההחזר הבא יעלה ב1% ל10,100 ש"ח וכך ממשיכים.

למעלה