חיפוי חיצוני: טיח או אבן

אסיא10

New member
חיפוי חיצוני: טיח או אבן

אשמח לקבל התיחסות לגבי היתרונות והחסרונות של חיפוי חיצוני באבן (לעומת טיח). בכמה זה יכול ליקר את הבנייה?

fireman

New member
אבן\טייח

בהשקעה ראשונית חיפוי באבן יקר יותר מביצוע טייח, על אחת כמה וכמה אם מדובר בבניה של ממש באבן ולא בחיפוי בהדבקה.... לטווח ארוך חיפוי באבן משתלם יותר מחיפוי בטייח (כל טייח) מאחר והאחרון מצריך חידוש לאחר כמה וכמה שנים שעולה לא מעט כסף וגורר אחריו המון לכלוך סביב הבית וסביר להניח צורך בהקמת פיגום....כל הנ"ל עלולים לגרום לנזקים לאריחים, לצמחים ובכלל לגינה. בטווח הארוך חיפוי באבן מצריך תחזוקה אפסית עד לא קיימת.

אסיא10

New member
אבן/טיח

כמה יכול להיות ההפרש במחיר (בחיפוי אבן ולא בבניה באבן) לעומת טיח?

בינא

Member
משהו יותר טוב מטיח, זול מאבן ונראה כמו אבן

כדאי לראות משהו אחר ומניסיון, טוב וזול גם מטיח וגם מאבן... בנוסף לכך - עבודה עברית. אתר קירות גן עדן: http://www.heavenwalls.com

fireman

New member
זה לא ייראה כמו אבן

גם בעוד 20 שנה תשמע, אין ספק שהם עושים עבודה מאוד מאוד יפה.....אבל זה בשום פנים ואופן לא נראה כמו הדבר האמיתי.

ITCHAKG

New member
קירות גן עדן זה סוג מיוחד של טיח

שאין להשוות אותו לחיפוי אבן, אך אולי כאשר אנחנו נגיע לגן עדן יקרה שם הנס. עלויות חיפוי חזיתות חוץ באבן משתנות בהתאם לסוג האבן ועוביה וצורת החיפוי, בהנחה של אבן קבטיה בעובי 3 ס"מ עם גב בטון ורשת מגולבנת יש תוספת למחיר מ"ר טיח חוץ של 250-300 ש'/מ"ר

בינא

Member
כרגיל - מוצר חדש וטוב - יש מי שמנסה לקעקע

למוצר יש אישור של חברת החשמל שהיא האינסטנציה הגבוהה ביותר מבחינת חומרת הבדיקות לחומרים שונים. כתוצאה מהצלחת הבדיקות של חברת החשמל - חוזק חמר וחוזק הידבקות העולים על כל סוגי האבן המלאכותיות המיוצרות כיום ע"י כלל היצרנים האחרים - חברת החשמל משתמשת במוצר לציפוי חדרי הטרנספורמציה שלה. מה שטוב לחברת החשמל בודאי טוב לכלל בית ישראל. ההמלצה על המוצר כתחליף לאבן באה מכמה סיבות: 1) מוצר ישראלי עם יישום ישראלי בשטח. 2) איכות גבוהה ודימיון כמעט מושלם לכל סוגי האבן הנדרשים. 3) חוזק הדבקה וגמישות המונעים אפשרות של התקלפות ו/או נפילת הציפוי. 4) המחיר - יותר זול מאבן ציפוי ב-50% ! אז מי שרוצה להמשיך ולטעון שזה "טיח", שיבוסם לו... גם מהנדסת עיריית נס-ציונה טענה כך ונאלצה "לבלוע את הכובע" לאחר שנוכחה כי שגתה ובעובדה היא אישרה את החומר כציפוי לקירות חזית רחוב בעיר. אז מה שמתאים לאחרים, בחצי מחיר ובמהירות בצוע גבוהה יותר, יתאים גם לבונים הפרטיים.

fireman

New member
אני לא מבין למה אתה מתגונן ולמה אתה חושב

שמישהו מנסה לקעקע? מדובר במוצר נפלא באיכות מצויינת ואין על כך עוררין, אפילו כתבתי את זה בהודעה קודמת..... אבל למרות כל היתרונות והאיכויות זה לא נראה, בדגש על הנראה כמו הדבר האמיתי....

בינא

Member
מי שמקעקע "מומחה" בזה וזה לא אתה...

אתה רק חושב שהטעם שלך מושלם...אני בטוח שאין לי שום עניין אישי בנושא. מי שרוצה לעשות את הדבר הנכון במחיר סביר בסיום הבניה - המוצר הזה הוא הבחירה הנכונה מכל בחינה.

כרגיל המלווה המדופלם מתנשא מעל כולם

הוא ידען גדול וטוב יותר מכוווללללם בכל מה שקשור לבניה. יכול להיות שבאזור גדרה נס ציונה מוצר גן עדן "תפס" אבל במשולש ובעכו ממשיכים לבנות באבן,זו בניה מסורתית לאורך מאות שנים. מר בינא אתה יודע למה? כי הם מסתכלים על בתים בסביבתם שניבנו לפני 70-100 שנה וחזיתות האבן הטבעית פשוט נראות "כמו חדש" ולא צריך לעלות לגן עדן להצגות תכלית. מי שהכסף לא מצוי בכיסו שיקנה סובארו חדשה שנראית בחטף כמו פרארי וירידת הערך שלה (הסובארו) והתחזוקה נחותים בצורה מהותית

fireman

New member
בהחלט לא מדובר בסובארו

ואני חושב שההשוואה שלך קצת קיצונית.... מדובר במוצר איכותי שמבוצע ע"י אנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים מאוד. אין ספק שמדובר במוצר שהוא "קצת יותר" מהשליכט הצבעוני האקרילי שמעטר לפעמים על גווניו המזוויעים לא מעט בתים במדינת ישראל.

fireman

New member
טעם אישי זה עניין אינדיבידואלי

אתה לא יכול להכריח אותי לאהוב משהו שאתה אוהב כמו שאני לא יכול להכריח אותך לאהוב את מה שאני אוהב. העבודות של קירות גן עדן יפייפיות....בכל בוקר כשאני פותח חלון אצלי בבית אני רואה עבודה מדהימה שהם עשו אצל אחד השכנים שלי....עבודה שהם יכולים להרשות לעצמם בהתפאר בה ויותר מכך.... אבל זה לא נראה כמו הדבר האמיתי לטעמי האישי. הפעם אתה מכוון את התותחים שלך לכיוון הלא נכון.

fireman

New member
אלה דברים שונים

קירות גן עדן מבצעים מריחה של חומר על הקיר ולאחר מכן יוצרים את ה"פוגות" כמו בדוגמא שהעלה בינא בתמונה באתר שאתה הבאת מדובר בייצור של אריחים של ממש ובניית הקיר\חיפוי הקיר בשיטות ה"מסורתיות".

אטיוד5

Active member
לא בדיוק

הקיר נבנה כרגיל, אבל החיפוי מודבק אליו שלא כרגיל (אפשרי ללא שימוש בקשירה ורשת וגם אפשרי ישירות על הבטון ללא טיח בכלל).

fireman

New member
ומה מבטיח שלא יתנתק איזה אריח

ויפול למישהו על הראש?

אטיוד5

Active member
הדבק שלא מסיס במים.

נו במת, חשבת שלא חשבו על זה? חברות בניה גדולות הן הלקוחות העיקריים של המפעל הזה.

ITCHAKG

New member
התקן הישראלי לחיפוי באבן על חזיתות

נמצא כעת בבדיקה וזאת לאור נפילת אבנים ופציעה קשה של ילד במבנה של סיבוס דניה בו הורכבה האבן ללא רשת אין אשור לבצע חיפוי באבן על חזיתות חוץ תוך שמוש בדבקים. לגבי הטכנולוגיה שמציע בינא, היא לא מבוססת על אבן אלא ל דמוי אבן ואין איתה בעיה מבחינת נשירה מהקיר אבל מבחינת קיים לא ניתן להשוות זאת לאבן.

למעלה