חיפוי אבן בבניה קלה

hillell1

New member
חיפוי אבן בבניה קלה

קיבלנו מפרט לבניה של חדר מגורים שכולל פאנל 10 (קלקר) מהצד הפנימי, עליו צריך להדביק מבחוץ פלטת גבס סופרבורד, ועליה מיישמים חיפוי אבן של 2.5 ס"מ בהדבקה.

נאמר לנו שהתוספת של גבס הסופרבורד, היא להשיג 2 מטרות:
1. איטום בין חיבורי הפאנל
2. הדבקת האבן תחזיק טוב יותר על הגבס שהמרקם שלו מחוספס מנייר זכוכית, מאשר על הפאנל החלק. נאמר לי גם שהאקוופאנל הכחול אורבונד חלק ולא מתאים.

כמה שאילות:
1. לוחות הסופבורד של טמבור יקרים (250 ש"ח ללוח) האם אפשר להחליף בלוח אקוובורד ולהשפריץ טיט על הפנל?
2. האם אפשר לוותר בכלל על לוח הסופרבורד ולמצוא פיתרון אחר להדבקת האבן ישירות על הפאנל?
3. האם יש צורך להוסיף בידוד אקוסטי, או שהאבן או לוח הגבס מספקים זאת?

הפנל מיותר במקרה הזה , שימו סופר בורד

או וילה בורד בחוץ קלקר / צמר סלעים באמצע ולוחות גבס מבפנים .
רק בגג לשים פנלים .

hillell1

New member
הפאנל כבר הוזמן

מכיוון שהפאנל כבר הוזמן, האם אפשר לוותר על לוח הסופרבורד ולהדביק אבן על הפאנל?
האם יש צורך להוסיף צמר זכוכית \ סלעים בנוסף לפאנל ?

אבן שטיפש זרק לבאר 100 חכמים לא יוציאו

אם המתכנן ידע שהוא צריך להדביק אבן למה הוא תכנן פנל מבודד
גם ללא קשר לאבן אין שום טעם לעבוד עם פנל מבודד כאשר צריך
לחפות אותו גם מבפנים עם גבס
היה צריך לעבוד ללא פנל מבודד , אז זה היה יותר זול
הפנל במקרה הזה לא נותן לכם כלום יכלתם לשים קלקר ללא 2 הפחים
היה עולה גרושים לעומת פנל שנדמה לי שעולה 150 ש"ח למ"ר ועוד צריך לחפות אותו גם מבחוץ .
לך אני לא יכול לתת עיצה , אם אני הייתי בונה זאת , אז היה ללא פנל
ואם בכל זאת פנל הייתי מדביק עם טיט אקרילי וחיבור מכני גם כן
ומייתר בכך את הלוח . בתנאי שהרצפה נושאת את משקל האבן ולא הקיר .
זה ייב להיות אבן ? אי אפשר קרמיקה דומה ?

בינא

Member
קיבלתם מפרט? אפשר לראות צילום שלו בבקשה?

מה שאתם כתבתם אפשרי כמו כל וריאציה אחרת, רק ממליץ לקבל אשור מהנדס לפני כי משקל האבן גדול...
מצד שני, לבניה קלה יש אופציות קלות לכיסוי דמוי אבן בעובי של 4-6מ"מ על לוחות גבס מסוג "יהלום" של אורבונד שלאט לאט מחליפים את הגבס הירוק בחדרים רטובים למרות שיקרים יותר מגבס ירוק אבל עמידים יותר ובטח זולים יותר מהלוחו עליהם שאלתם.

hillell1

New member
מפרט

מצורף צילום של המפרט של הקיר .

רשר

Well-known member
מנהל
כפי שכבר כתבו - מפרט הזוי, כשהפח הוא החומר המיותר לחלוטין

שלד מתכת עם כסוי עמיד חיצוני וגבס פנימי עם בידוד ראוי יתנו פתרון איכותי ללא כל ה"פנלית",
הדרישה לפנלית ולבידוד פנימי נוסף מחייבת שלד מתכת לגבס הפנימי ולכן הפנלית מיותרת,

hillell1

New member
פאנל חזק מבודד חזק יותר מלוח סופרבורד

תודה לכול מי שעזר. מהתשובות שהתקבלו ברור שפאנל עם לוח סופרבורד זו כפילות והוצאה כספית מיותרת. עדיין, לפי דעתי, פאנל שמעוגן בברגים לקונסטרוקציה יותר חזק מלוח הסופרבורד שאותו אפשר לחתוך בסכין יפנית. לא הייתי רוצה שקיר הבית יהיה כזה, שסכין יפנית תחתוך אותו לשניים. לא כך?

רשר

Well-known member
מנהל
היתרון לקיר עם פנל זה ויתור על הקונסטרוקציה

לשלב פנל וקונסטרוקציה -חלמאות

תגידו תודה למתכנן שלכם , עזר לכם להפטר מהכובד

של הכסף
גם פנל מיותר גם קונסטרוקציה מיותרת .
קונסטרוקציה מבצעים רק במבנים גדולים , בחדר או שניים זה מיותר לחלוטין

בינא

Member
הבנתי את בעיית המבצע. תתעלם בבקשה מכל מה שהציעו לך האחרים

אבן חיפוי בעובי 2.5ס"מ מחייבת קשירה שלה ולא ניתן לקשור אותה לפנל המבודד.
הפנל המבודד משמש במקרה שלך שחלק מקונסטרוקציית המבנה.
את הסופרבורד הוסיפו במטרה לאפשר חיבור ברגי לפנל ולהדביק עליו את האבן.
מה שחסר בנתונים שכתבת הוא עובי הסופרבורד שכן העובי יקבע אם הוא בנוי לקבל משקל של האבן.
בכל מקרה, חיבור האבן לסופרבורד חייב להיות גם מיכני והדבקה אסורה כבר הרבה שנים היות ואין מצב שבו דבק יחזיק מספיק שנים כמתחייב מתקנות הבניה.
החיבור המיכני אומר העברת 2 ברגים דרך האבן ודרך הסופרבורד לפנל בנוסף לדבק.
האופציה להיפטר מהסופרבורד קיימת אם מבצעים קונסטרוקציה יעודית שתחזיק אותו המחוברת לפנל ומקבלת חיזוק לגובה והגנה מנפילה בגלל כשל של דבקים.
החיבור יהיה אז מיכני בלבד עם מרווח אוויר שייוצר בין הציפוי לפנל וזו ההגנה הטובה ביותר כנגד חום.
למידע נוסף בנושא תליית אבן על קונסטרוקציה יעודית חפש בגוגל...
לא בטוח שהקונסטרוקציה הייעודית תהיה זולה יותר אבל בטוח שהיא תחזיק את האבן מה שההדבקה על סופרבורד לא תעשה לאורך זמן.

hillell1

New member
אהבתי

תודה על התשובה המקצועית!!!

אכן, בסופו של דבר, הוחלט לתלות את האבן על רשת 4 מ"מ מגולוונת עם ווי תליה ייעודיים. הרשת מחוברת, בברגי איסכורית ארוכים שעוברים דרך לוח צמנטבורד (שעליו מודבקת האבן), דרך הפאנל ומגיעים עד לקונסטרוקציה הפנימית. (שגם אותה חיזקנו לצורך הזה)
נ.ב. השתמשנו בלוח צמנטבורד לא עבה (8 מ"מ) אבל הכול תפוס בסופו של דבר בקונסטרוקצית הפלדה הפנימית.
מקווה שפעלנו נכון.

למעלה