חיסון שלישי לפני ביקור בארץ?

adifrank

New member
אנחנו מתכוונים לבקר בארץ בדצמבר 2021. לא היינו בארץ מאז לפני הקורונה. עד כמה שידוע לי, בארץ היום צריך הוכחת חיסון שלישי בשביל להיכנס למסעדות וכו'.
אבל בארה"ב עדיין לא עושים חיסון שלישי לקבוצת גיל שלי.
מה עושים? האם יש דרך לקבל חיסון שלישי לפני הביקור? או של"תיירים" כמוני יש הנחיות שונות בארץ?
איך זה עובד?
תודה מראש

vinney

Well-known member
בארץ החיסונים האמריקאיים לא באמת מעניינים אף אחד. לפחות לא כרגע.

מה שעושים זה בדיקות PCR וסרולוגית ישר עם הנחיתה בשדה התעופה. אם הראשונה שלילית והשניה חיובית - מקבלים הודעת פטור מבידוד. אז מתקשרים למשרד הבריאות (*5400), ומבקשים שישלחו לך את התו הירוק בתור ״מחלימה״.

אם הבדיקה הסרולוגית יוצאת שלילית (דהיינו אין מספיק נוגדנים שנוצרו כי החיסון האחרון היה מזמן והנוגדנים ״התנדפו״ או מה שזה לא יהיה שקורה להם), אז צריך לשבת בבידוד מלא ולקבל תו ירוק על סמך בדיקות קורונה כל כמה ימים שצריך לעשות במתחמים של פיקוד העורף או קופות חולים.

דיברגנט חדש

Well-known member
אם הבדיקה הסרולוגית יוצאת שלילית (דהיינו אין מספיק נוגדנים שנוצרו כי החיסון האחרון היה מזמן והנוגדנים ״התנדפו״ או מה שזה לא יהיה שקורה להם), אז צריך לשבת בבידוד מלא ולקבל תו ירוק על סמך בדיקות קורונה כל כמה ימים שצריך לעשות במתחמים של פיקוד העורף או קופות חולים.
או להתחסן כאן במנה השלישית ואז תוך שבוע תקבל התו הירוק החדש.

vinney

Well-known member
יש לך אסמכתא לנושא? לפי מיטב ידיעתי הם מתייחסים לבדיקה סרולוגית חיובית כ״מחלים״.

vinney

Well-known member
עם זה קשה ללכת למשרד הבריאות...

מה עם מי שלא התחסן באף מנה בארץ?

דיברגנט חדש

Well-known member
עם זה קשה ללכת למשרד הבריאות...

מה עם מי שלא התחסן באף מנה בארץ?
אין לי שמץ, אך ההיגיון אומר שאם הבדיקה הסרולוגית מראה שרידים של התחסנות, למרות שלא בסף הנדרש, זאת הוכחה מספיקה עבורו (משרד הבריאות) שהנ"ל התחסן, כמובן תוך הצגת אישור התחסנות אותנטי, לכן מנת חיסון נוספת תביא את התוצאות הנדרשות ועל כן, אין שום מניעה לאשר תו ירוק לאחר שבוע מרגע קבלת המנה השלישית.

vinney

Well-known member
הגיון זה לא מה שאני מחפש, אני מחפש מידע מהימן לגבי מה הכללים בפועל.

תודה על התגובה, אם יש לך איזה קישור לאתר משרד הבריאות שמאושש את דברייך זה יעזור, אחרת זה די חסר תועלת, הגיון גם לי יש.

דיברגנט חדש

Well-known member
הגיון זה לא מה שאני מחפש, אני מחפש מידע מהימן לגבי מה הכללים בפועל.

תודה על התגובה, אם יש לך איזה קישור לאתר משרד הבריאות שמאושש את דברייך זה יעזור, אחרת זה די חסר תועלת, הגיון גם לי יש.
צר לי, זה כל מה שאני יכול לעזור.

adifrank

New member
אוקיי אז עשיתי כמה בירורים ונראה לי שהבנתי את המצב.
כפי שנראה, אין ממש קושי לעשות כאן זריקה שלישית, לפחות ככה זה בניו יורק. כפי שהבנתי אם הולכים לאיזה CVS או וולגרינז, אף אחד לא שואל אותך כלום ומזריקים לך זריקה שלישית ללא כל בעיה. ולפי ההנחיות של ה-CDC מספיק להגיד שאתה מעשן לשעבר ואתה כנראה נכלל בקבוצה שזכאית. :)

יש גם את דף הזה שנותן מידע עדכני ומפורט: https://corona.health.gov.il/en/directives/air-travel-covid19-green/?tab=by-air

למעלה