חיסון כלבת לחתולי בית?

Degeneration X

New member
חיסון כלבת לחתולי בית?

צ'אי רק בבית, ותומס גם יוצא החוצה. שניהם לא מחוסנים עדיין מכלבת. כשהייתי אצל הוט' עם שניהם הוא טען שיצאה תקנה חדשה שעכשיו כל החתולים, כולל חתולי בית חייבים חיסון כלבת. זה נכון או שאפשר להמנע? מה הסיבה?

Karma l Police

New member
בלי קשר לתקנה

גם אם הוא כל הזמן בבית- הוא בא במגע עם החתול השני שיוצא. אז את צריכה לחסן את שניהם בכל החיסונים.

ארמורגם

New member
אם את מחליטה לחסן כלבת

תבררי מול הוטרינר לפני שאת מגיעה אם הוא משתמש בחיסון מצרפת או השני. החיסון השני התגלה כבעייתי, עם תופעות לוואי אפילו עד מוות. החיסון מצרפת לא מסוכן (לפחות עד שיגלו אחרת).

כל חיסוני הכלבת אשר בידי מרפאות פרטיות

הוחלפו בשבועות האחרונים ע"י הרשויות. לגבי "התקנה" החדשה שיצאה? במשרד החקלאות עדיין לא שמעו עליה.

אם החתולים חיים בתוך הבית

ולא יוצאים בכלל החוצה, אין סיבה לחסן אותם נגד כלבת. ולפי מה שאני שמעתי, זה ממש לא חובה בחתולים.

כדי להתייעץ עם הוט' העירוני,

למייטב ידיעתי אין חוק ארצי המחייב חיסון כלבת לחתולים, אבל ייתכן ויש מועצות אשר מחייבות זאת בחוקי עזר עירוניים. כדי לברר איתו את החוק בישוב, את תדירות המחלה ואת תדירות החיסון המומלצת באזור וע"פ זה להחליט. באזור מגורי (המוגדר "כנגוע בכלבת"), ממליץ הוט' הרשותי לחסן פעם בשנתיים. מס' נקודות שכדי לדעת, החיסון יעיל כ-3 שנים. החוק הישראלי הוא שמחייב לחסן כלבים פעם בשנה. ישנו חשד שהחיסון מסרטן לחתולים. חיסון כלבת בעירייה זול בהרבה מאשר אצל וט' פרטי. במקרה של כלבת באזור, יכול הוט' הרשותי להחליט על הסגר של עד חצי שנה או השמדה של בעלי חיים לא מחוסנים. ניתן לשבב חתול יחד עם החיסון ולרשום אותו במאגר השבבים הארצי. במידה ויש כלבת באזור, ההחלטה על גורלם של בע"ח תלוייה בוט' הרשותי, לכן חשוב לשמוע את דעתו בנושא. רק בריאות

Degeneration X

New member
אני מירושלים

תודה רבה על כל הנקודות למחשבה. אתקשר מחר לוט העירוני ואברר את כל זה.

Degeneration X

New member
עדכון

שוב תודע על המידע. נאמר לי במוקד שחובה לחסן את כל חתולי הבית, לא משנה יוצאים או לא. דווקא חתולי רחוב אין שום חובה לחסן. לא ביקשתי אסמכתאות בחוק, אני גם לא בטוחה איך לשאול את זה בלי להשמע מזלזלת. שכחתי רק לשאול לכמה זמן זה מחזיק על מנת להשוות עם מה שאמרת. צדקת לגבי המחיר - 26.5 שקלים לחתול בעירייה למול 93 בצב"ח [שם הם מטופלים]. כנראה אעשה שם ברגע שאצליח להתארגן על אוטו לחור שהם נמצאים בו [יש ירושלמים מתנדבים? :)].

למעלה