חינוך כלבה לצרכים...

Polina Gilis

New member
חינוך כלבה לצרכים...

בעיקרון אנחנו אמורים להתחיל היום תהליך אילוף לכלבה, אבל אני מנסה לצבור ידע לעצמי כמה שרק אוכל. יש לי כלבה מעורבת בת 11 חודשים, היא שוקלת 10 קילוגרם. הגיעה לידיי ממשפחה אחרת שלא יכלה לטפל בה בגיל 3 חודשים. עד עכשיו לא הצלחנו לחנך אותה לעשות צרכים רק בחוץ, והבעיה היא שין שום עקביות. לפעמים היא מתאפקת והבית נשאר נקי למשך כמה ימים, ולפעמים יש נסיגה והיא עושה כל אפילו פעמיים ביום את צרכיה בבית. כשמשאירים אותה לבד, או מוציאים אותה מהחדר (בשעות הצהריים כדי שלא תציק) היא יכולה לעשות את צרכיה בבית מייד, ולעיתים זה נראה כאילו זה נובע מנקמנות על כך שלא קיבלה יחס או נשארה לבד. הכלבה גם ממש דורשת יחס, היא נובחת עלינו אם אנחנו לא מוכנים לשחק איתה או כשאנחנו אוכלים ולא נותנים לה להתקרב לשולחן... היא מסוגלת לנבוח עלינו דקות ארוכות עד שתקבל את מבוקשה (כמו ילד בוכה ומפונק - רק יותר גרוע!!). גידלתי שלושה כלבים לפניה אך מעולם לא נתקלתי במצבים כאלו... יש למישהו עצה? דרך התמודדות? הכוונה לגבי מה אני אמורה לצפות מהמאלף?!

אני חושבת

שהבעיות שאת מתארת פתירות לגמרי בעזרת מאלף טוב , וטוב שאת מוכנה להשקיע באילוף כי חבל שתסבלו , כשתזמינו מאלף כדאי מאוד לצפות שיסביר לכם קצת על צורת החשיבה הכלבית ועל זה שכלב לא נוקם כי אין לו יכולת קוגניטיבית לרקום מזימות בצורה כזאת מפותחת
, באילוף תמיד חשוב שהכלב יבין את רצון הבעלים , אך גם מאד חשוב שאתם תבינו את הכלבה ואת הסיבה לצורת ההתנהגות שלה , מאלף טוב יברר מה ארח החיים שלכם , האם יש לכם שגרה מובנית : שעות האכלה קבועות , טיולים קבועים , הוצאת מרץ מספקת וגירויים חיוביים לכלבה .. הוא יחקור קצת וינסה להבין מאיפה נובע התסכול והקושי של הכלבה . מאלף טוב יעזור לכם לבנות שגרה ובעיקר יכוון לעקביות ולרצף פעולות הגיוני שהכלבה תעמוד בו ותבין וישפר את התקשורת ביניכם לבינה ..יכול להיות ואני מקווה שבהמשך היום יענו לך אנשי מקצוע כאן בפורום ותקבלי עצות טובות , מאחלת המון בהצלחה ומקווה שתמצאו מאלף מומלץ ומנוסה , מגיע לכם להנות ממנה ולה להנות מכם

AllRed

New member
אני הייתי מצפה...

שבשיעור הראשון תקבלו הדרכה מפורטת מאוד על חיזוק התנהגות אלטרנטיבית במקום כל התנהגות שמפריעה לכם באופן שקט וברור. הייתי מצפה שתקבלו הדרכה על התעלמות מהתנהגות לא רצוייה גם כן. חשוב מאוד לתרגל את המצבים הבעייתיים ביותר בבית כבר בשיעור כדי שתבינו איך לעשות זאת. הבעיות שלכם איתה מתחילות באיך שאתם מתנהלים איתה, תסדרו את זה ותראו איך הרבה בעיות מסתדרות מעצמן. הצרכים יכולים להיות סימפטום של בעיה עמוקה יותר, כמו כלבה שמקבלת פינוק יתר והופכת להיות תלותית בגללו וזה מביא אותה לעשות צרכים בימים שקשה לה יותר להישאר לבד. שיהיה בהצלחה!

Polina Gilis

New member
תודה :)

תודה על התגובות... המאלף שלנו באמת מקסים! הוא ענה לנו על כל השאלות ונתן דרכי התמודדות עם המצבים שמפריעים לנו. ובאמת ראה ולמד על החיים שלנו עם הכלבה. אני משוכנעת עכשיו יותר מתמיד שזה היה רעיון טוב. ומה שהכי מעודד אותי זה שאחרי שהתהליך הזה יסתיים יהיו לי הרבה יותר כלים להתמודד עם כלבים בעתיד. גידלתי שלושה לפניה, אבל הם היו קלים ממש והסתדרתי איתם גם בלי מאלף, אז אני מתייחסת לזה כאל עוד שלב בדרך, כי ברור לי שתמיד יהיה לי כלב בבית :)

dexterder

New member
אם אפשר

לקבל קצת מהתובנות של המאלף? אם במקרה את גרה באיזור המכרז, תוכלי להביא לי את הטלפון שלו? בעיקרון, יש לי כלב קטן משלך אבל עם בעיות התנהגות... המקרה שהיא נובחת עלייך עד שהיא מקבלת מה שהיא רוצה מאוד מזכיר לי התנהגות דומה מצד הכלב שלי....

למעלה