"חיים בין השורות"

r o i 1 9

New member
"חיים בין השורות"../images/Emo31.gif

מזמן לא התאכזבתי כך מסרט. הביקורות היו חלוקות-חלק אהבו חלק לא, והחלטתי לבדוק בעצמי. בימוי ותסריט של נוח באומבך.מבוסס על גירושי הוריו. הסרט כאמור עוסק בגירושי הורים וכיצד זה משפיע על הילדים ואיך הם תופסים את עניין המשפחה/משפחתיות. למרות שהבמאי חווה את גירושי הוריו,בסרטו הוא עוסק בנושא בצורה רדודה ואפילו אינפנטילית.עריכה ממש חובבנית ודיאלוגים לא חכמים במיוחד. הבמאי מנסה לתאר משפחה אינטלקטואלית אבל מה שיוצא לו בעצם זו משפחה פלצנית (אין דרך אחרת לתאר) שלמרות שההורים אינטלקטואלים יש דברים שהם לא מסוגלים לשלוט עליהם. במיוחד הילד פרנק-כזה שחקן גרוע מזמן לא נראה על המרקע. חבל על לורה ליני ואנה פקויין שהגיעו לסרט כ"כ חובבני. הסוף מתיימר להיות משהו חזק וכביר אבל חבל שבמהלך הסרט הוא עוסק ביחסי האם-בן גדול בצורה מרושלת.התוצאה- סוף לא מרשים בכלל. 5 מתוך 10

חושב בדיוק ההפך

לדעתי הסרט לא עוסק רק בהשפעת הגירושין על הילדים אלה גם בהורים החווים את הפרידה בצורה קשה (בעיקר האבא). יש גם עניין של משבר בכתיבה שגורם גם למשבר בחיים. לטעמי הדיאלוגים היו מקסימים בגלל הפשטות שלהם, במיוחד לאני אומר זאת לגבי השיחות של המתבגר עם החברה הראשונה שלו- שמשפקות היטב את כל המבוכה שבסיטואציה. אין לי מושג למה התכוונת שהעריכה חובבנית, לי היא בגלל לא הפריע ולא שמתי לב למשוה יוצא דופן בה, פרט שכך שהיא מושפעת יותר מן הסרטים האירופאים מבכך שהשחקנים לא תמיד במרכז הפריים וקורים גם דברים מחוץ לתמונה. משחק של לורה ליני וג'ף דניאלס בתפקידים הראשיים פשוט נפלא וגם שאר השחקנים עושים עבודה טובה. אולי הסרט האמריקאי שהכי אהבתי השנה.

r o i 1 9

New member
אכן יש השפעה אירופאית

אבל עדין ... הסרט לא מתרומם. אני חייב להגיד שפרנק הקטן פשוט הגעיל אותי. גם מבחינת הדמות-קיצוניות נוראית.באמת כל זה בגלל הגירושין? וגם הילד שמשחק -משחק כ"כ גרוע. עם הדמות וולט המיוסרת אפשר להזדהות ולהבין. אבל שוב הסרט נוגע ,לא נוגע ופה הוא נופל. עם גירושין לא מתעסקים בצורה חפיפניקית.

למה חפיף?

מראים בסרט בצורה מעודנת מספר סיבות לפרידה (בגידה, קנאה ספרותית, חוסר יכולת לתקשר), את הדיכאון שזה מכניס אליו את הבעל, הבלבול אצל הילדים, הנסיונות של אימא להראות שהכל בסדר אצלה למרות שברור שמתחת לפני השטח גם לה מאוד קשה. לדעתי הסרט נודדע כל הזמן, חלק מן ההשפעה האירופאית היא שלא כל הזמן יש אקשן, כמו בחיים.

למעלה