חייב תשובה דחוף.....

yozzi

New member
חייב תשובה דחוף.....

שלום אנשים טוב לי יש שאלה קצת טיפשית אבל אני חייב ... עד היום עבדתי על הפיונר 800 ורק לאחרונה יצא לי לעבוד על פיונר 100 ומאוד הופתעתי לגלות שבפיונר 100 אין תצוגת BPM רציתי לדעת עם העבודה עם הפיונר 100 היא לפי שמיעה בלבד או שיש איזה אפשרות אחרת למקסס איתו .

Sunlight Theory

New member
חג שמח

נכון מאוד , ה-CDJ-100S אינו כולל תצוגת BPM , לא ידנית ולא אוטומטית . אבל לא רק הוא , למעשה הרבה דגמים אינם כוללים מדי BPM . בעיה נוספת היא שטכנולוגית מדידת ה-BPM אינה מפותחת מספיק (ואולי הפיתוח שלה אף אינו נעשה בכיוון הנכון) , ולכן מדי ה-BPM אינם מדויקים ולא רק זאת אלא שלעתים תכופות הם מציגים ערך BPM שגוי ומטעים את המשתמש בהם . אם אנו נסתמך על מדי BPM , לעתים תכופות המיקסים שלנו "יכשלו" . למשל ב-CDJ-800 , בערך בכ-80% מהשירים הוא יזהה את ערך ה-BPM בצורה מדויקת (פחות או יותר) . כך שלגבי ה-20% שהוא אינו יזהה את ערך ה-BPM שלהם , תסכים למקסס אותם בצורה לא טובה? ללא ביטמיקס? כך שהמסקנה היא שלפחות בימינו , סינכרון קצבים בין שירים חייב להתבסס על פי שמיעה (לא בלבד , ניתן להעזר במדי BPM , אך אין להסתמך עליהם לחלוטין) . את שיטת ה-Beat Mix תוכל ללמוד : כאן .

Dj Sky

New member
בעיקרון

אני מתקלט המון זמן על ה CDJ 100 והכל לפי שמיעה לא לפי BPM כי יש סטיות שרק האוזן יכולה לקלוט

למעלה