חייב לשתף אתכם בהמשך ל-כבל רשת RJ45

alm985

Member
רכשתי את הכבל רשת CAT6 וחיברתי בין הנתב DGN2200 הישן של בזק הצמוד למחשב הנייח בחדר לבין הטלוויזיה החכמה בסלון . אמנם ראיתי שנדלק נורית נוספת בנתב (6 נוריות ) אך לדאבוני לא חל כל שיפור באיטיות הגלישה בטלוויזיה . ההצעה של בזק מגדיל טווח -רפיטר בעלות חודשית קבועה ! בזק טוענים שבאם אני אקנה עצמאית רפיטר אזי אני לא אקבל תמיכה מהם (אני משלם כל חודש סכום לבזק עבור תמיכה ) רציתי לשמוע חוות דעת , היות ואין לי כל מושג אפילו התקנת רפיטר והיה באם אקנה עצמאית.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
1. רק תיקח בחשבון שרפיטר מקטין את המהירות לחצי.
2. אני לא חושב שאתה זקוק לתמיכה של בזק ומה שזול יותר עדיף.
3. בעיקרון אני בעד חיבור ישיר ולא חיבור אלחוטי. כבת תמיד יהיה "הכי מהיר".
4. מעבר לזה, לא אמרת מה מהירות הגלישה שלך. אם היא מעל ל-20, אני לא חושב שצריכה להיות לך בעיה. תבצע בדיקת מהירות. ככל שידוע לי, זה אפשרי גם בטלוויזיה.

alm985

Member
1. רק תיקח בחשבון שרפיטר מקטין את המהירות לחצי.
2. אני לא חושב שאתה זקוק לתמיכה של בזק ומה שזול יותר עדיף.
3. בעיקרון אני בעד חיבור ישיר ולא חיבור אלחוטי. כבת תמיד יהיה "הכי מהיר".
4. מעבר לזה, לא אמרת מה מהירות הגלישה שלך. אם היא מעל ל-20, אני לא חושב שצריכה להיות לך בעיה. תבצע בדיקת מהירות. ככל שידוע לי, זה אפשרי גם בטלוויזיה.
מחובר לנטוויזן מהירות 15 מב

alm985

Member
למה שלא תגדיל?
באם אבקש מבזק להגדיל מהירות גלישה מעל 15 MB האם השתפר מהירות הגלישה בטלויזיה? ומה לגבי הספק נטוויזן האם צריך להודיע/לשנות גם? ממש אין לי כל מושג.. ותודה לך ליעוץ

HelpSupport

Active member
באם אבקש מבזק להגדיל מהירות גלישה מעל 15 MB האם השתפר מהירות הגלישה בטלויזיה? ומה לגבי הספק נטוויזן האם צריך להודיע/לשנות גם? ממש אין לי כל מושג.. ותודה לך ליעוץ
המחיר שאתה משלם היום הן לספק האינטרנט והן לספק התשתיות הוא המחיר שתשלם עבור הגדלת המהירות ל-40.

ד"א - כבל רשת עדיף על מגדיל טווח.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
וואלה... אתה אולי משלם מחיר גבוה (של פעם) עבור מוצר שכיום פועל במהירויות הרבה יותר גדולות ובמחירים שכמעט ולא השתנו.
יתכן שתצטרך להחליף ראוטר (נתב) אבל אתה תיהנה גם מגלישה מהירה יותר במחשב וגם הטלוויזיה תעבוד טוב יותר ככל שאתה משתמש בתכני מרשתת.

alm985

Member
וואלה... אתה אולי משלם מחיר גבוה (של פעם) עבור מוצר שכיום פועל במהירויות הרבה יותר גדולות ובמחירים שכמעט ולא השתנו.
יתכן שתצטרך להחליף ראוטר (נתב) אבל אתה תיהנה גם מגלישה מהירה יותר במחשב וגם הטלוויזיה תעבוד טוב יותר ככל שאתה משתמש בתכני מרשתת.
ודבר נוסף שלא אמרתי ...את נטפליקס אני רואה בטלוויזיה מצויין ומהר ...מעניין אולי יש בעיה אחרת ..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה מעניין
ודבר נוסף שלא אמרתי ...את נטפליקס אני רואה בטלוויזיה מצויין ומהר ...מעניין אולי יש בעיה אחרת ..
השאלה גם איזו חבילה רכשת מהם. החבילה הזולה למסך אחד היא גם באיכות תמונה FHD ולא 4K ו-HDR. תכנים אלה דורשים מהירות גבוהה יותר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
זה פשוט..כמו שאמרו מהירות מגה 15 זו מהירות שעברה מזמן מן העולם ואינה מספקת, אני תוהה כמה שנים לא עידכנת חבילה...

בכל מקרה בימינו זה מינימום 40 מגה במהירות...רצוי 100 ואם תתקדם לסיבים בעתיד מה טוב. עובדים עלייך בעיניים, עשית את הדבר הנכון, כבל רשת זה הכי טוב שיש. איזה רפיטר יעזור אם המהירות הבסיסית שלך לא מספיקה? רק לראות ערוצים המינימום הוא 15 מגה אתה סוחט את הלימון הריק כבר...לכן הכל נתקע. נטפליקס אתה רואה יותר טוב בגלל שהם דוחסים- מקטינים את הנפח של הסרטים..גם בשל הקורונה שכולם יצליחו לראות ..טכנית.

סופו של דבר? תגדיל מהירות , תגדיל מהירות, תגדיל מהירות. זה הפיתרון..:) באמת זה מעלה תהייה איזה מהירות תשתית אתה יכול לקבל באיזור שלך תברר..ותכתוב לנו..

נערך לאחרונה ב:

alm985

Member
זה פשוט..כמו שאמרו מהירות מגה 15 זו מהירות שעברה מזמן מן העולם ואינה מספקת, אני תוהה כמה שנים לא עידכנת חבילה...

בכל מקרה בימינו זה מינימום 40 מגה במהירות...רצוי 100 ואם תתקדם לסיבים בעתיד מה טוב. עובדים עלייך בעיניים, עשית את הדבר הנכון, כבל רשת זה הכי טוב שיש. איזה רפיטר יעזור אם המהירות הבסיסית שלך לא מספיקה? רק לראות ערוצים המינימום הוא 15 מגה אתה סוחט את הלימון הריק כבר...לכן הכל נתקע. נטפליקס אתה רואה יותר טוב בגלל שהם דוחסים- מקטינים את הנפח של הסרטים..גם בשל הקורונה שכולם יצליחו לראות ..טכנית.

סופו של דבר? תגדיל מהירות , תגדיל מהירות, תגדיל מהירות. זה הפיתרון..:) באמת זה מעלה תהייה איזה מהירות תשתית אתה יכול לקבל באיזור שלך תברר..ותכתוב לנו..
תודה לך ירון לאינפורמציה...אכן ביקשתי מ-בזק ונטוויזן לעלות את המהירות ל-100 בזק אמרו שיש צורך להחליף את הנתב הישן DGN2200 vhu היות ולא מתאים למהירות100 ...הסכמתי...אראה בשבוע הבא...ובכל זאת טרם מובן לי מדוע עם עם האיפד בסלון ליד הטלוויזיה מהירות הגלישה בסדר!!!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה לך ירון לאינפורמציה...אכן ביקשתי מ-בזק ונטוויזן לעלות את המהירות ל-100 בזק אמרו שיש צורך להחליף את הנתב הישן DGN2200 vhu היות ולא מתאים למהירות100 ...הסכמתי...אראה בשבוע הבא...ובכל זאת טרם מובן לי מדוע עם עם האיפד בסלון ליד הטלוויזיה מהירות הגלישה בסדר!!!
יש לי סוני אנדרואיד והיא עובדה יפה.
אבל יש לסוני דגמי טלוויזיות אנדרואיד שעובדות פחות יפה.
אז במה זה תלוי?
זה תלוי בדגם ובשנת הייצור. ככל שהדגם "יוקרתי" יותר זה עדיף ושנת הייצור גם היא קובעת. ככל שתלך לאחור, המכשירים פחות טובים ויותר איטיים.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש לי סוני אנדרואיד והיא עובדה יפה.
אבל יש לסוני דגמי טלוויזיות אנדרואיד שעובדות פחות יפה.
אז במה זה תלוי?
זה תלוי בדגם ובשנת הייצור. ככל שהדגם "יוקרתי" יותר זה עדיף ושנת הייצור גם היא קובעת. ככל שתלך לאחור, המכשירים פחות טובים ויותר איטיים.
קודם כל יופי, אתה תראה שינוי משמעותי מאוד לטובה עם 100 מגה ונתב יותר טוב שתקבל. כן יש רמות כמו בכל דבר..וגם האנדרואיד מתקדם...אבל השיטה באנדרואיד שיש רק תקופה מוגבלת של עידכונים אחרי זה תקועים עם גרסא ישנה. לקבל חדשה ויותר טובה צריך לקנות מכשיר חדש . גם יש מכשירים עם מעבד יותר חזק יותר זיכרון וכולי..אבל גם המחיר יותר יקר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
קודם תעשה את השינוי...שיהיה לך 100 מגה. אולי רק החלפת נתב תששפר הכל. אם לא נצטרך לבדוק כל דבר בפני עצמו מה ולמה ומה ניתן לעשות...נחכה שיביאו לך נתב וכו'..תעדכן אחרי

alm985

Member
שלום ירון אכן הוחלף הנתב הישן של בזק והתקנתי את BE .. החיבור היה מהיר ופשוט ובתוספת הגדלת מהירות מ 15 ל-100 גם בבזק וגם בנטוויזן סוף טוב אפשר לראות youtube לאחר שהורדתי אפליקציה . תודה ליעוץ

למעלה