חייבת שיתוף !! מקווה שלא ארוך

חייבת שיתוף !! מקווה שלא ארוך

טוב אני בין הצעירות כאן שבוע 7 ו-יום. רק ביום שני גילנו שזה 2 (תאומים לא זהים - אנחנו עוד לא מעקלים כאילו אחרי שנתיים וחצי טיפולים הפסקה שנה ו... וווואאאאוווו תאומים) בעלי אתמול הפתיע אותי אני מאד אוהבת את הנושא של קריסטלים ורציתי ספר אבל כשגיליתי שיש ספר על תאומים שלישיה ויתר אז ביקשתי שיחליף את הספר בסף הזה... הוא עשה הפתעה קנה לי את שניהם גדול פשוט גדול. הספר נקרא: היריון בגדול - המדריך להיריון רב עוברים: תאומים, שלישייה ויותר של הוצאת מטר.. היום עינתי בו מכיוון שיש לי ילדה בת 6 חולה ב-FD (מה שנקרא בשפת הרופאים ליקוי כרומוזומלי - גנטי כמובן) ואנו אמורים לעבור סיסי שלייה, אך מכיוון שגילנו שיש לנו תאומים אז אמרו לנו שהמצב השתנה ואנחנו צריכים לבוא ליעוץ ביום ראשון הקרוב , אז כמובן שהתחילו החששות... ובספר קראתי כי אחוז ההפלה מגיע עד 3% וגם יש בעיה בבדיקה מכיוון שלפעמים השליות גודלות אחת ליד השניה ולא יודעים איפה כל אחת מתחילה ואיפה נגמרת ולכן הבדיקה לא כל כך אמינה... אני פשוט מפחדת בגלל ה-3% ולכן מעדיפה לעבור רק מי שפיר רק ששם הבעיה היא שאם משהו לא בסדר זו כבר לידה מוקדמת... כבר הייתה משהי כאן בפורום שאמרה שזה בסדר ואין מה לדאוג התהליך לא כזה קשה... אבל אתן מבינות החששות חבל על הזמן... ואני כל הזמן חושבת אני בסרט בחלום מפחדת לקום לגלות שהכל חלום.. אני יאמין רק שהם יוולדו וזה גם לקראת סוף פברואר... תודה על ההקשבה אפרת

talib277

New member
היי אפרת

מה שסיפרת נשמע די מורכב... מה הרופא שלך ממליץ? את סומכת עליו? גם אני שמעתי שבבדיקת סיסי שילייה יש סיכון גבוה להפלות (יותר ממי שפיר). אני מכירה מישהי שעשתה ואח"כ עברה הפלה שהייתה כמו לידה(בגלל תוצאה לא טובה), אני חושבת שהייתה בעיה טכנית עם הבדיקה ולקח הרבה זמן לקבל את התוצאות. אני לא בטוחה במקרה של תאומים. לדעתי שווה לך להתייעץ עם רופא טוב, אולי אפילו באופן פרטי, ורצוי שזה יהיה מישהו שיש לו התמחות בהריונות מרובי עוברים. לצערי אין לי מישהו כזה להמליץ לך עליו. שיהיה המון בהצלחה בכל מה שתעשו!! טלי

אורינעה

New member
אנסה לענות לא מנסיון אישי

אכן החלטה לא פשוטה. חברתי עברה לאחרונה סיסי שיליה בשל שקיפות עורפית בעיייתית ביותר. מאחר והתוצאה היתה גרועה הרופא המליץ על סיסי שיליה. לאחר בירור מקיף וקריאת מאמרים היא הגיעה למסקנה כן לעשות סיסי שיליה, לדבריה חלק מההפלות קשורות במיומנות הרופא וכן שבוע הריון מוקדם כך שלא ברור שההפלה נובעת מהבדיקה עצמה בכל המקרים. בכל אופן ההחלטה שלה התגלתה כמוצדקת בדיעבד והסתבר שלעובר יש תסמונת דאון. כך נחסכה ההמתנה לבדיקת מי השפיר ולידה מוקדמת שהיא טראומה בפני עצמה. אם את מחליטה לעשות מי שפיר תבררי לגבי מומחה ותוודאי שאת עושה זאת עם מומחה שהוא "תותח" בתחום. בכל אופן אני מאחלת לך בהצלחה

נ ב ט ו ט

New member
אני לא מבינה בסיסי שיליה אבל אני מנסה לעזור

אז עשיתי חיפוש בפורום ובאמת שהנושא של סיסי שיליה לא שכיח. כנראה בגלל הסיכוי הגבוה להפלה, בפרט אם התאומים לא זהים (כמו אצלך) אם התאומים היו זהים אז כנראה שזה פחות נורא כי מדובר בדקירה אחת. בקיצור החיפוש העלה 3 בנות שעשו סיסי שילייה. אני לא מצליחה לפתוח את השרשורים המלאים שלהן, אז אני מצרפת (ב Copy/Paste) אז תוכן ההודעות שלהן + שמן כדי שאולי תיצרי איתן קשר במסרים.. בבקשה: עוד נסיון להרגיע ---- כ ר מ י ת י | 03/01/07 גם אני עם תאומים זהים (עדיין בבטן, שבוע 28). השקיפות של אחד העוברים יצאה 4.1. הסיכון היה 1:7 !! היינו בהיסטריה, כבר דיברו איתנו על הפסקת הריון. אחרי הרבה לחץ עשינו סיסי שיליה שיצאו תקינים, הלכנו לסקירות אצל מומחים, אנחנו כמובן במעקב בהריון בסיכון, אבל בינתיים אין גם סימנים להתפתחות TTTS, בעיה אחת שהתגלתה בסקירה מוקדמת היא כליה צנוחה (ממוקמת באגן ולא איפה שאמורה להיות), אבל אף אחד מהמומחים שהיינו אצלם לא היה יותר מדי מודאג מזה. וגם אנחנו לא. מחזיקה אצבעות לבדיקות תקינות. אני עשיתי סיסי שיליה, ואני די שמחה ---- inbalich / ו29/03/06 למרות שזה מאד אינדבדואלי... השקיפות הראתה 1.7 לעובר אחד ו- 2.3 לשני. בעלי ואני חשבנו על זה... תראי, אנחנו בכל מקרה התכוונו לעשות מי שפיר או סיסי שיליה... רופאת הפוריות שלי שגם היתה בהריון, המליצה לי על סיסי שיליה, בגלל השלב בו מבצעים את הבדיקה, וזה גם מה שהיא עשתה. מחובתי לציין בפנייך כי הרופא שאצלו עשיתי את הבדיקה, הוא אחד משני המומחים הכי גדולים בארה"ב, ומבחינתי זה היווה משקל רב בהחלטה לבצע את הבדיקה. הבדיקה לא היתה קלה... עובר אחד נבדק ואגינאלית והשני דרך הבטן, כמו במי שפיר (בגלל המיקום שלהם). אם אני מנסה לחשוב איך אני יכולה לעזור לך להחליט, הייתי אומרת לך לראות מה התוצאות בשקיפות, ולפי זה להחליט (האם חשוב שהבדיקה תתבצע מוקדם או שאפשר לחכות...). בכל מקרה, שיהיה בהצלחה! גם אני חושבת כך ---- shniza / ו | 29/03/06 גם לי יש תאומים אחרי טיפולים ובנוסף אני נשאית לX שביר - על כן הייתי חייבת לעשות מי שפיר או סיסי שיליה. הרופא נשים שלי המליץ על מי שפיר בגלל שבסיסי השילייה הסיכון להפלה קצת יותר גבוה והבדיקה יותר קשה בתאומים, וזה מה שעשיתי. אם אין לך בעיות גנטיות ספיציפיות אז תוצאות המי שפיר חוזרות תוך כשלושה שבועות (ללא פיש) וגם בשבוע 21 אפשר לעשות (חס וחלילה אם יש צורך) הפלה ולא לידה לצורך הפסקת ההריון. (על אחת כמה וכמה אם תעשי פיש) אני גם כן הייתי מחכה לשקיפות עורפית כדי להחליט ואף מתיעצת עם גנטיקאי לגבי מה כדאי לעשות.

../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif

ממש עוזר. מקווה שביום ראשון יהיה לי מה להוסיף על זה... תודה על ההמלצות אפרת

למעלה