חייבת עצה

חייבת עצה ../images/Emo201.gif

מתלמידים ומבוגרים.. כל מי שגולש פה. אז ככה, אני בכיתה י', אני וחברה שלי לומדות בבצפר שהוא לילדים קצת מתקשים, זה בי"ס של רשת עמל ויוצאים ממנו עם תעודת בגרות ותעודת מקצוע (צילום, גראפיקה, מחשבים וכו') רק השנה הגעתי אליו, הייתי תלמידה די ממוצעת, סיימתי בהצטיינות את כיתה ו', שנתיים אחרי זה הייתי בכיתת מופת ובכיתה ט' הייתי בכיתה רגילה כי התעצלתי ללמוד וזלזלתי. בגלל מס' הילדים בכיתה, המורים לא התייחסו אלי, והייתי זקוקה לעזרה דחופה במיוחד במתמטיקה (הייתי מקבלת אפסים), לרוב התלמידים היו מורים פרטיים, המורה היתה מתקדמת מאוד בחומר וזונחת את השאר. בשאר המקצועות אני בסדר, במיוחד באנגלית, הייתי בהקבצה הכי גבוהה ואני קוראת ספרים ארוכים כמעט בלי עזרה. כששמעתי על הבצפר הזה, שמעתי שזה בצפר עם מעט תלמידים בכיתות שלרובם לא אכפת מהלימודים, ומה? כבר היה נמאס לי מהלימודים וחשבתי שיש סיכוי ששם יהיה לי יותר טוב ואוכל להבריז כמה שארצה. עכשיו אני יושבת ומסתכלת במבחנים שלי, הכל 100, הכל בא לי בקלות, חומר של כיתה ג'-ד' (ברצינות!). כולם שם מזלזלים בלימודים, אפילו יותר ממה שאני זלזלתי. אני פשוט מתחרטת... עשיתי מבחן במתמטיקה לבדוק כמה יח' אעשה, המורות הופתעו מהמבחן (היו בו שאלות כמו: 2,4,6,8- מה ההמשך?) ואפילו שלחו למפקח. באנגלית, אני לומדת לבד עם ספרים, כל ספר שהמורה הראתה לי כבר למדתי, אפילו הספר בו עכשיו אני לומדת כבר עברתי בכיתה ה', אבל אין אחר =/ יש אנשים שאומרים לי שזה בצפר לטיפשים ואני אהרוס לעצמי את החיים אם אשאר שם, לא היה אכפת לי בהתחלה, אבל עכשיו אני מתחילה להסכים איתם. אני מתחילה לפחד שאם בעתיד יראו שלמדתי בביה"ס הזה, לא ירצו לקחת אותי לשום עבודה. אני מאוד מתלבטת- לעבור בית ספר, להיות שם תלמידה ממוצעת אבל מאוד מאוד להתקשות במתמטיקה (או לקחת מורה פרטית ולעבור לשם רק במחצית הבאה, כשכבר אשלוט מעט בחומר)... או אפילו לא לעשות בגרות במקצוע הזה, אבל לדעת שאני בבי"ס טוב? או, להשאר פה עם עם ציוני ה-100 עם החומר שלמדתי כבר בכיתה ד', אבל עם התלמידים המזלזלים ועם הידיעה שזה בי"ס למתקשים ולפחד שלא יהיה לי עתיד?

Kalla

New member
אני חושבת שאת בעצמך עונה לעצמך.

נראה על פניו שזה כיף לקבל 100, אך כשאת כנה עם עצמך את יודעת בדיוק מה זה שווה. התשובה פשוטה מאוד - תעשי מה שאת מרגישה לנכון. הגדרת הבית ספר פחות חשובה, מה שחשוב הוא האם הוא מתאים לך ועונה על ציפיותייך וצרכייך. מה את מעדיפה: להישאר בבית ספר הזה, לא ללמוד ולקבל ציונים טובים או ללמוד בבית ספר רגיל, לעבוד יותר קשה, אולי אפילו להיעזר במורה פרטית, לקבל אולי ציונים פחות טובים לפחות בחלק מהמקצועות, אבל ללמוד משהו שאת עוד לא יודעת ושאת מאמינה שיכול לתרום לך בהווה או בעתיד? אני יודעת מה הייתי עונה לעצמי במצבך, אך על אף שעל סמך הדברים שכתבת יש לי השערה מה את תעני לעצמך, את היחידה שבאמת יכולה לענות על השאלה הזאת.

תודה על התגובה המהירה../images/Emo13.gif

אבל אני גם די מפחדת מהתגובה של אמא שלי, כבר הייתי ביותר מ-5 בתי ספר, פעם עזבתי כי העבירו אותו למקום מרוחק מידי, פעם כי הייתי בפנימיה מאוד טובה אבל לא הצלחתי להתמודד עם המרחק הביתה, פעם כי היו לי רגשות אשם שאמא משלמת עלי יותר מידי (בי"ס פרטי), פעם כי זה היה דתי... לא יודעת... אולי לי יש בעיה שאני תמיד עוברת =/ ויש לי הרגשה שנמאס לאמא שלי מזה ואולי היא תכעס ולא תרשה לי לעבור... חברות מבצפר אחר הציעו לי לשקר לה ולהגיד שאיפה שאני לומדת עכשיו אין אפשרות לבגרות מלאה, ככה היא לא תכעס ותסכים לעבור, אבל אף פעם לא שיקרתי לה ואני גם לא רוצה להתחיל

Kalla

New member
את צודקת, לשקר זה ממש לא רעיון טוב.

למה שלא תתפסי איתה שיחה רצינית ותסבירי לה בכנות מה את מרגישה: שאת לא לומדת שום דבר, שאת חוששת לעתידך וכו'. אולי תופתעי לטובה.

yamkachol

New member
מצתרף לקודמותי,

בעצם את יודעת , מה את מעדיפה, אך את מתלבטת. גם לי נראה, ששיחה רגועה, כשלאמא נוח, יכולה לעזור. מה שנראה לי חשוב בשיחה הזו, תיהיה אמיתית. שתפי אותה באיך התגלגלו הענינים - לפי הבנתך, ראות עיניך. אימך אוהבת אותך, ורוצה בטובתך. מאחל שיחה מוצלחת.

פרופורציות

קודם כל, קשה לי להאמין שאיזו שהיא בחירה שתעשי היום "תהרוס לך את החיים" - תאמיני או לא, החיים ארוכים והשאלה באיזה בי"ס למדת תפסיק לעניין אנשים כשתקבלי תואר ראשון או כשתמצאי עבודה ראשונה, מה שיבוא קודם. זה כמובן לא פוטר אותך מלקבל החלטות נכונות אבל בואי נצמצם את מרכיב הפאניקה בהחלטה - את יכולה לסיים את התיכון בביה"ס הזה ועדיין החיים שלך יראו בסדר גמור. ולעצם העניין - אם הבעיה שלך היא רק במתמטיקה, לא רואה למה את צריכה להישאר בבי"ס שאיננו הולם את רמתך - כמו שציינת בעצמך, את הבעיה הזאת אפשר לפתור, לדחות או לעקוף. בהצלחה.

למעלה