חייבת עזרה נואשות...תודה

חייבת עזרה נואשות...תודה

שלום לכולם...לא יודעת אם זה הפורום המתאים לשאול את זה...אבל אולי בכל זאת יימצא הצדיק בסדום שיידע משהו בנושא, כל מילה וחצי מילה יכולה להיות שווה המון.. בכל מקרה, אז ככה: ידיד טוב שלי התגייס עם בעיה רפואית מסויימת, הבעיה החמירה במהלך השירות הצבאי, ולאחר שירות סדיר של טיפה מעל שנתיים החליטו לשחרר אותו עקב הבעיה הרפואית. יותר נכון הצבא לא רצה לקחת עליו יותר אחריות והחליט לזרוק אותו החוצה עם 21 רפואי. בתעודת שחרור כתוב לו שרות של שנתיים וסיבת שחרור "טעמי בריאות". הוא בלחץ היסטרי שהעובדה שזה קרה הרסה לו את החיים ! הוא טוען שיקראו לו משתמט, שהוא לא יוכל לעבוד בשום מקום ממשלתי כי הוא כיביכול לא עשה שירות צבאי מלא של 3 שנים ולא כתוב לו בתעודת שחרור "תום שרות חובה" כמו לכל השאר, הוא טוען שגם במקומות אזרחיים כשיראו שהוא השתחרר אחריי שנתיים "מטעמי בריאות" עוד יחשבו שהוא השתחרר על נפשי ולא יקבלו אותו, או אפילו אם הוא יגיד שזה היה עקב בעיה רפואית עדיין לא ירצו לקחת אותו - כי יחשבו למה אנחנו צריכים מישהו חולה. הוא ממש מדוכא מהעניין. הוא רצה לשרת, הוא שירת יותר משנתיים. והחליטו לזרוק אותו החוצה כדיי לא לקחת אחריות. * לא רוצים שהוא יתנדב גם. לדעתי אין שום הבדל שבעולם משום בחינה שהיא אם הוא היה משרת עוד שנה לבין זה ששיחררו אותו על 21 רפואי עכשיו, חוץ מהגובה של הפיקדון והמענק כמובן. אני לא יודעת איך לעזור לו, אנא כל פיסת מידע שיש לכם בנושא תעזור המון. אני פשוט לא מכירה את הנושא ולכן לא יודעת איך לעזור לו... אנא תענו בעובדות ודברים שאתם יודעים בוודאות ולא ספוקולציות, אני לא רוצה סתם לעודד אותו אלא להגיד לו דברים אמיתיים. תודה ענקית !!!

בלי לחץ

שחרור מוקדם לא יהרוס לו את החיים, לחץ הסטרי אולי. (וזה בוודאות, היתר ספקולציות, אבל לא מופרכות) נדמה לי שברוב מקומות העבודה לא בודקים את תעודת השחרור. גם מקומות שכתוב בהם 'דרוש עובד\מוכר\מלצר\שליח אחרי צבא' יסתפקו בזה שהוא היה בצבא והשתחרר, והוא לא מחפש עבודה לכמה חודשים עד הגיוס. במשרדי ממשלה מצבו עוד יותר טוב, כי המעסיקים לא יכולים לסנן מועמדים בגלל שירותם או אי-שירותם הצבאי, וחייבים להתייחס לתעודת השחרור (אם יבדקו אותה בכלל) כלשונה - השתחרר מסיבות בריאותיות (ולא נפשיות). אם הוא יכול, כדאי שילמד מקצוע (אקדמאי או לא). תעודת הסמכה תאפשר לו להתקבל לעבודה, בלי קשר לשרותו הצבאי. למרות השחרור המוקדם, היחידה להכוונת חיילים משוחררים עדיין אמורה לעזור לו, והוא יכול לשלם על לימודים מהקרן לחיילים משוחררים. לגבי ההזנחה הרפואית - אם הצבא מנע ממנו טיפול רפואי שהגיע לו, אולי שווה לו לתבוע (וכך לממן את הטיפול הרפואי הדרוש). בתחום הזה באמת אין לי מושג, ועדיף לבדוק עם עורך דין שעסק בנושא. אני מצרף שלושה קישורים - תקציר חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תקציר חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות (אני משער שהוא לא נכה, אחרת לא היו מגייסים אותו, אבל אולי יש חלקים שמתאימים גם למצבו), ואתר היחידה להכוונת חיילים משוחררים. שתהיה לו רפואה שלמה, ובהצלחה עם מציאת עבודה ובכלל

למעלה