*חייבת* לשתף אתכם: נהג אוטובוס "מטרופולין":.

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member
תודה, אוֹרי. אנסה לברר, אם כך.

לדעתי כדאי לבדוק את שני הדברים
אולי לא כל הפנורמיות מתנפצות. בכל מקרה הייתי בודק את שני הדברים.
לדעתי אם המראות הסטנדרטיות לא היו מספיקות, היו משתנות התקנות הבינלאומיות, כפי שזה נעשה בדברים אחרים.
כך שאני הייתי נשאר עם המראה התקנית ברכב.
תודה, אוֹרי. אנסה לברר, אם כך.

עכשיו סקרנת אותי

כן... מה שמזכיר לי שעלי לקנות מראה פנורמית,
כי יש לי שטחים "מתים" במראה הקדמית.

מעולם לא הייתי בבריטניה. אבל לנהוג בצד ימין, זה כשלעצמו כבר נשמע הזוי לגמרי בשבילנו. לא הייתי רוצה בכלל לנהוג שם, גם אם אי פעם אגיע, מה שאין סיכוי.
(מצד שני, לא חשבתי שאגיע אי פעם לארה"ב, והייתי בניו-יורק פעמיים תוך חצי שנה
.
ובוודאי שלא הייתי חושבת שהעיר תמצא חן בעיני, ודווקא התאהבתי בה).
עכשיו סקרנת אותי

מדוע חשבת שניו יורק לא תמצא חן בעינייך? זו נשמעת כמו הנחה מאד נחרצת ("בוודאי") ולא ברור ממה נבעה.

מיכי 10

Member
לפני שהייתי בניו יורק, הייתי רק כמה

עכשיו סקרנת אותי

מדוע חשבת שניו יורק לא תמצא חן בעינייך? זו נשמעת כמו הנחה מאד נחרצת ("בוודאי") ולא ברור ממה נבעה.
לפני שהייתי בניו יורק, הייתי רק כמה
פעמים אצל משפחתי בשוויץ. ופעמיים בחיפוש שורשים בגרמניה.
רציתי להגיע אי פעם ליפן ואולי גם פעם לאיטליה, אשר מעניינות אותי (כל אחת מכיוון אחר) בגלל האמנות שלהן.

אבל לארה"ב, לאמריקה, לא משך אותי להגיע. היו לי דעות קדומות על אמריקה, ולא היה לי מה לחפש שם. אך כיוון שבת אחת שלי היתה עם משפחתה בשליחות של הסוכנות היהודית בניו יורק, לא היתה לי ברירה. התגעגעתי ונסעתי. ובינתיים היא היתא בהריון, אז נסעתי שוב, כדי לעזור לה שם.
נורא נורא התלהבתי מגורדי השחקים. למדתי לנסוע ברכבת התחתית, הסתובבתי בכמה שכונות מעניינות במנהטן ובברוקלין. והשיא היה הגן הבוטני, שהיה באותה תקופה מלא פרחי צבעונים שונים, ובעיקר המון עצי דובדבן בפריחה.

4XTOS

New member
הכי גרועים זה הנהגות

ובכלל שמתי לב שהנהגים בארץ קצת פחדנים...
במעבר נתיב, אחרי שהסתכלו במראה, אותתו, שוב הסתכלו במראה (כל זה תקין), הם שטים להם באיטיות מחרידה לנתיב היעד כשבמשך 5-10 שניות הם תופסים שני נתיבים.

הנהגים הכי טייסים זה הנהגות הבריטיות - פשוט אין להן אלוהים, אבוי למי שנתקע בנתיב העקיפה כשבריטית מאחוריו!
הכי גרועים זה הנהגות
גם הגברים אשמים אבל בעיקר הבנות, בחייאת, אם אתם שומעים סירנה ורואים כבאית מולכם, תעשו טובה ותתנו לנו לפנות, אל תנסו לחתוך אותנו

מיכי 10

Member
בתור נהגת,

הכי גרועים זה הנהגות
גם הגברים אשמים אבל בעיקר הבנות, בחייאת, אם אתם שומעים סירנה ורואים כבאית מולכם, תעשו טובה ותתנו לנו לפנות, אל תנסו לחתוך אותנו
בתור נהגת,
אני לא רוצה להסכים איתך.

לעומת זה, בקשר לבקשה שלך, האופטופיקית אבל המוצדקת לחלוטין: לא ראיתי ש"חותכים" כבאיות ורכבי ביטחון אחרים. אבל הרבה נהגים (גברים ונשים כאחת) פשוט לא מנסים בכלל לפנות את הדרך וזה נורא!
ורבים אחרים, מנצלים את הדרך שאחרים מפנים לרכב הביטחון, ודוהרים אחריו ובצמוד לו.
נהגי כבאיות ואמבולנסים (ואולי גם ניידות) ביקשו כבר פעמים רבות להפסיק את המנהג המסוכן והמכוער הזה, ונהגים ממשיכים בו.

4XTOS

New member
לפנות זה קשה, כבאית היא לא קטנה

בתור נהגת,
אני לא רוצה להסכים איתך.

לעומת זה, בקשר לבקשה שלך, האופטופיקית אבל המוצדקת לחלוטין: לא ראיתי ש"חותכים" כבאיות ורכבי ביטחון אחרים. אבל הרבה נהגים (גברים ונשים כאחת) פשוט לא מנסים בכלל לפנות את הדרך וזה נורא!
ורבים אחרים, מנצלים את הדרך שאחרים מפנים לרכב הביטחון, ודוהרים אחריו ובצמוד לו.
נהגי כבאיות ואמבולנסים (ואולי גם ניידות) ביקשו כבר פעמים רבות להפסיק את המנהג המסוכן והמכוער הזה, ונהגים ממשיכים בו.
אבל כשאנחנו מנסים לפנות שמאלה ברמזור אדום, בבקשה, אבל באמת בבקשה, תעצרו ואל תנסו להיות אמיצים ולנסות לעקוף, כבאית זה לא רכב קטן ולהאיץ איתה חזרה זה לוקח זמן
כתבתי נהגות לא בגלל סטיגמה אלא בגלל שרוב מי שראיתי עד עכשיו זה נשים

מיכי 10

Member
הלוואי שכמה שיותר נהגים

אבל כשאנחנו מנסים לפנות שמאלה ברמזור אדום, בבקשה, אבל באמת בבקשה, תעצרו ואל תנסו להיות אמיצים ולנסות לעקוף, כבאית זה לא רכב קטן ולהאיץ איתה חזרה זה לוקח זמן
כתבתי נהגות לא בגלל סטיגמה אלא בגלל שרוב מי שראיתי עד עכשיו זה נשים
הלוואי שכמה שיותר נהגים
יקראו את הבקשות שלך, ויפנימו אותן.
זה עניין של חינוך: מההורים ומהבית, מבתי הספר, ומשיעורי הנהיגה, למשל.

מיכי 10

Member
התכוונתי שלא רוצה להסכים איתך, אבל גם לא

הכי גרועים זה הנהגות
התכוונתי שלא רוצה להסכים איתך, אבל גם לא
להתווכח איתך על נהגות...

מיכי 10

Member
ועוד נִצלוּש אחד ודי:

*חייבת* לשתף אתכם: נהג אוטובוס "מטרופולין":.
נהגתי הגעתי מצומת ירקונים להוד השרון, ופניתי ימינה לכיוון קניון שרונים. השתלבתי בכיכר, כך שהיתה לי זכות קְדימה. הגיע אוטובוס של "מטרופולין" מימין, וסימנתי לו שיעבור לפני.
הוא שמח וסימן ביד 'תודה'. חייכתי, ואז הוא שלח לי נשיקת אוויר ונסע.

זו היתה מחווה כל כך חמודה, מפתיעה ומחממת לב.

הנהג החמוד שיפר לי את מצב-הרוח באחת.

מיכל.
ועוד נִצלוּש אחד ודי:
ראיתי במקום אחר בדף זה שרשור על תח?צ לבתי-חולים בארץ. היו שם הודעות שעניינו אותי במיוחד, הקשורות לבית-החולים שיבא.

מנצלת את ההזדמנות לשאול, אגב אותו שרשור: מה ההבדל בין "צומת תל השומר", "מחלף תל השומר" ו"מסוף תל השומר"

מתברר שקיימות אי-הבנות בעניין זה. ושמעתי כבר על אנשים שקובעים להיפגש באחד מהם, וכל אחד מגיע למקום אחר...
והאמת, יש שלושה מקומות אפשריים:

המסוף שנמצא על ההצטלבות בין כביש גהה (כביש מס' 4) ודרך אלוף שדה. (אני תמיד מתכוונת אליו. משם, למשל, אני נוסעת בקו 400 לירושלים ובחזרה, ואת האוטו משאירה בשכונה סמוכה).

יש מסוף ליד שער בקו"ם (השער המזרחי) של בית-החולים שיבא.

ויש עוד מסוף קטן בתוך שטח בית-החולים, על-יד ה"גִּימיון", כלומר, לא רחוק מהמיון המרכזי וממכון הלב.

אז איך יודעים אנשים שאינם מתמצאים בַּמקום. ואיך אני, שמכירה אותו כמעט כמו את כף ידי, אמורה להבהיר להם
who is who

מיכי 10

Member
*סליחה: תח"צ.

ועוד נִצלוּש אחד ודי:
ראיתי במקום אחר בדף זה שרשור על תח?צ לבתי-חולים בארץ. היו שם הודעות שעניינו אותי במיוחד, הקשורות לבית-החולים שיבא.

מנצלת את ההזדמנות לשאול, אגב אותו שרשור: מה ההבדל בין "צומת תל השומר", "מחלף תל השומר" ו"מסוף תל השומר"

מתברר שקיימות אי-הבנות בעניין זה. ושמעתי כבר על אנשים שקובעים להיפגש באחד מהם, וכל אחד מגיע למקום אחר...

המסוף שנמצא על ההצטלבות בין כביש גהה (כביש מס' 4) ודרך אלוף שדה. (אני תמיד מתכוונת אליו. משם, למשל, אני נוסעת בקו 400 לירושלים ובחזרה, ואת האוטו משאירה בשכונה סמוכה).

ויש עוד מסוף קטן בתוך שטח בית-החולים, על-יד ה"גִּימיון", כלומר, לא רחוק מהמיון המרכזי וממכון הלב.

אז איך יודעים אנשים שאינם מתמצאים בַּמקום. ואיך אני, שמכירה אותו כמעט כמו את כף ידי, אמורה להבהיר להם
who is who
*סליחה: תח"צ.

מסוף תל השומר נמצא בשולי מחלף אלוף שדה

ועוד נִצלוּש אחד ודי:

who is who
המסוף ליד הבקו"ם נקרא מסוף קציר

מיכי 10

Member
אוי-יוֹ-יוֹי חול נטוש, עכשיו כבר הצלחת

אופססס התבלבלתי
מסוף אלוף שדה נמצא בצמוד למחלף אלוף שדה
המסוף ליד הבקום זה מסוף קציר שנקרא לפעמים מסוף תל השומר
לבלבל אותי יותר משהייתי קודם.

ומה זה צומת תל השומר? בשבילי אותו מקום (עם תחנת קו 400) הוא צומת, מחלף ומסוף תל השומר גם יחד. וזהו. כנראה שההסברים שלך לא יעזרו לי לצאת מהתסבוכת לאחר ככלות הכל.

.
אבל חידשת לי את "מסוף קציר", ואת זה אנסה בשמחה להעביר לכל מכרַי ו"מוקירֵי זִכרי"
.

הינה אולי זה יעזור, ביחד עם התשובה של אולי

לבלבל אותי יותר משהייתי קודם.

ומה זה צומת תל השומר? בשבילי אותו מקום (עם תחנת קו 400) הוא צומת, מחלף ומסוף תל השומר גם יחד. וזהו. כנראה שההסברים שלך לא יעזרו לי לצאת מהתסבוכת לאחר ככלות הכל.

.
אבל חידשת לי את "מסוף קציר", ואת זה אנסה בשמחה להעביר לכל מכרַי ו"מוקירֵי זִכרי"
.
הינה אולי זה יעזור, ביחד עם התשובה של אולי

מיכי 10

Member
וואו
לתשובה כל כך מהירה לא ציפיתי.

המסוף ליד הבקו"ם נקרא מסוף קציר
וואו
לתשובה כל כך מהירה לא ציפיתי.

תודה, חול נטוש.

לא ידעתי בכלל. אבל נכון, המסוף הזה נמצא על דרך אהרון קציר, אז זה הגיוני.

צומת תל השומר זו צומת הכניסה הדרומית לבסיס

ועוד נִצלוּש אחד ודי:

who is who
מול אור יהודה.
אין מחלף תל השומר, הכוונה למחלף אלוף שדה.

מיכי 10

Member
מה
זה ממש ממש לא נשמע לי סביר.

מול אור יהודה.
אין מחלף תל השומר, הכוונה למחלף אלוף שדה.
מה
אתה מתכוון לכניסה למ"ק שעל הכביש שבין צומת מסובים וצומת אור יהודה, איפה שתחנת הדלק?
ממש לא נראֶה לי.

כן, זה צומת תל השומר

מה
אתה מתכוון לכניסה למ"ק שעל הכביש שבין צומת מסובים וצומת אור יהודה, איפה שתחנת הדלק?
ממש לא נראֶה לי.
כן, זה צומת תל השומר
אגב, השם הרשמי של צומת אור יהודה זה צומת סביון.

olli3

New member
מנהל
כל התשובות>>>

ועוד נִצלוּש אחד ודי:

who is who
כל התשובות>>>
1. מסוף תל השומר הוא מסוף האוטובוסים הנמצא ברחוב אהרון קציר.
2. במחלף אלוף שדה ממוקם מסוף אלוף שדה.
3. צומת תל השומר נמצא על כביש 461, הכניסה הדרומית למחנה תל השומר הקרוי על שמו של יעקב דורי - http://he.wikipedia.org/wiki/צומת_השומר

המסוף הקטן נקרא לרוב פשוט מכון הלב, תחנת מכון הלב, מסוף מכון הלב (הכי פחות שמעתי את זה). אין לתחנת המוצא/סופית הזאת שם בהקשר של מסוף ממה שידוע לי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה