*חייבת* לשתף אתכם: נהג אוטובוס "מטרופולין":.

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member

נהגתי הגעתי מצומת ירקונים להוד השרון, ופניתי ימינה לכיוון קניון שרונים. השתלבתי בכיכר, כך שהיתה לי זכות קְדימה. הגיע אוטובוס של "מטרופולין" מימין, וסימנתי לו שיעבור לפני.
הוא שמח וסימן ביד 'תודה'. חייכתי, ואז הוא שלח לי נשיקת אוויר ונסע.

זו היתה מחווה כל כך חמודה, מפתיעה ומחממת לב.

הנהג החמוד שיפר לי את מצב-הרוח באחת.

מיכל.

כיף לשמוע!

נהגתי הגעתי מצומת ירקונים להוד השרון, ופניתי ימינה לכיוון קניון שרונים. השתלבתי בכיכר, כך שהיתה לי זכות קְדימה. הגיע אוטובוס של "מטרופולין" מימין, וסימנתי לו שיעבור לפני.

מיכל.
כיף לשמוע!

טנק2

New member
באמת יש אצלם נהגים נחמדים.

מיכל.

מיכי 10

Member
מסתבר! והאמת, עד אתמול לפנות ערב, כש"פגשתי"

מסתבר! והאמת, עד אתמול לפנות ערב, כש"פגשתי"
את נהג האוטובוס הזה, בכלל לא ידעתי שיש חברת אוטובוסים בשם מטרופולין...

אם אתה פוגש אותו, שלח לו בשמי נשיקת אוויר. אחזיר לך.

בועז ל

New member
זה רק בגלל שזו את, מיכל.

מיכל.
זה רק בגלל שזו את, מיכל.

בטוח שאני לא הייתי זוכה ממנו להפרחת נשיקה באוויר...

מיכי 10

Member
ועכשיו שאלה על משהו מעצבן:

מיכל.
כבר שנים אני שמה לב שנהגים נורא מתרגשים מ"הַשְׂמֵאל הַשְׂמֵאל", כלומר "פניית פרסה" ברמזורים.
מילא לפני שנים, כשהיו הגאים רגילים, ניחא.. אבל היום לכולם יש הגאי-כוח. ואפילו במכונית הקודמת שלי, שהגה-הכוח היה דפוק, זאת לא היתה בעיה.
אז נהגים מבצעים את הפנייה בכזה חשש, וכל כך לאט, שאפילו אם רק מכונית אחת עושה זאת, מי שאחריהם בתור, נאלץ להפסיד את הרמזור.
גם אתם שמים לב לכך

אולי כדאי שמורי הנהיגה יקחו את זה לתשומת ליבם...
אבל כאן פורום תח"צ, אז מן הסתם זה לא המקום הנכון לבקש.

alantan

New member
ובכלל שמתי לב שהנהגים בארץ קצת פחדנים...

כבר שנים אני שמה לב שנהגים נורא מתרגשים מ"הַשְׂמֵאל הַשְׂמֵאל", כלומר "פניית פרסה" ברמזורים.
מילא לפני שנים, כשהיו הגאים רגילים, ניחא.. אבל היום לכולם יש הגאי-כוח. ואפילו במכונית הקודמת שלי, שהגה-הכוח היה דפוק, זאת לא היתה בעיה.
אז נהגים מבצעים את הפנייה בכזה חשש, וכל כך לאט, שאפילו אם רק מכונית אחת עושה זאת, מי שאחריהם בתור, נאלץ להפסיד את הרמזור.
גם אתם שמים לב לכך

אולי כדאי שמורי הנהיגה יקחו את זה לתשומת ליבם...
אבל כאן פורום תח"צ, אז מן הסתם זה לא המקום הנכון לבקש.
במעבר נתיב, אחרי שהסתכלו במראה, אותתו, שוב הסתכלו במראה (כל זה תקין), הם שטים להם באיטיות מחרידה לנתיב היעד כשבמשך 5-10 שניות הם תופסים שני נתיבים.

הנהגים הכי טייסים זה הנהגות הבריטיות - פשוט אין להן אלוהים, אבוי למי שנתקע בנתיב העקיפה כשבריטית מאחוריו!

מיכי 10

Member
כן... מה שמזכיר לי שעלי לקנות מראה פנורמית,

במעבר נתיב, אחרי שהסתכלו במראה, אותתו, שוב הסתכלו במראה (כל זה תקין), הם שטים להם באיטיות מחרידה לנתיב היעד כשבמשך 5-10 שניות הם תופסים שני נתיבים.

הנהגים הכי טייסים זה הנהגות הבריטיות - פשוט אין להן אלוהים, אבוי למי שנתקע בנתיב העקיפה כשבריטית מאחוריו!
כי יש לי שטחים "מתים" במראה הקדמית.

מעולם לא הייתי בבריטניה. אבל לנהוג בצד ימין, זה כשלעצמו כבר נשמע הזוי לגמרי בשבילנו. לא הייתי רוצה בכלל לנהוג שם, גם אם אי פעם אגיע, מה שאין סיכוי.
(מצד שני, לא חשבתי שאגיע אי פעם לארה"ב, והייתי בניו-יורק פעמיים תוך חצי שנה
.
ובוודאי שלא הייתי חושבת שהעיר תמצא חן בעיני, ודווקא התאהבתי בה).

אורי404

New member
אני כמעט בטוח, שיש סכנה במראה פנורמית

כי יש לי שטחים "מתים" במראה הקדמית.

מעולם לא הייתי בבריטניה. אבל לנהוג בצד ימין, זה כשלעצמו כבר נשמע הזוי לגמרי בשבילנו. לא הייתי רוצה בכלל לנהוג שם, גם אם אי פעם אגיע, מה שאין סיכוי.
(מצד שני, לא חשבתי שאגיע אי פעם לארה"ב, והייתי בניו-יורק פעמיים תוך חצי שנה
.
ובוודאי שלא הייתי חושבת שהעיר תמצא חן בעיני, ודווקא התאהבתי בה).
אם אני לא טועה:
1. מוצגים עצמים בפרופורציות לא מתאימות.
2. כאשר היא, חס וחלילה מתרחשת תאונה, המראה עלולה להתנפץ ולגרום לסכנה גדולה יותר, מאשר כלי רכב עם המראה, אשר הותקנה בו.

מיכי 10

Member
תודה. אבל תראה,

אם אני לא טועה:
1. מוצגים עצמים בפרופורציות לא מתאימות.
2. כאשר היא, חס וחלילה מתרחשת תאונה, המראה עלולה להתנפץ ולגרום לסכנה גדולה יותר, מאשר כלי רכב עם המראה, אשר הותקנה בו.
תודה. אבל תראה,
בקשר לסעיף הראשון, אני יודעת (בכל אחד משני הרכבים הקודמים היתה לי מראה פנורמית) שזה מבלבל בהתחלה, אבל זה רק עניין של הֶרגל. מִתְרגלים למראה הפנורמית די מהר.

ואשר לסעיף השני, לא ידעתי. האם אתה מתכוון שזה דומה לזכוכית דורלקס, שמתנפצת להמוני רסיסים?
אם כן, זה באמת מפחיד.

אורי404

New member
לדעתי כדאי לבדוק את שני הדברים

תודה. אבל תראה,
בקשר לסעיף הראשון, אני יודעת (בכל אחד משני הרכבים הקודמים היתה לי מראה פנורמית) שזה מבלבל בהתחלה, אבל זה רק עניין של הֶרגל. מִתְרגלים למראה הפנורמית די מהר.

ואשר לסעיף השני, לא ידעתי. האם אתה מתכוון שזה דומה לזכוכית דורלקס, שמתנפצת להמוני רסיסים?
אם כן, זה באמת מפחיד.
אולי לא כל הפנורמיות מתנפצות. בכל מקרה הייתי בודק את שני הדברים.
לדעתי אם המראות הסטנדרטיות לא היו מספיקות, היו משתנות התקנות הבינלאומיות, כפי שזה נעשה בדברים אחרים.
כך שאני הייתי נשאר עם המראה התקנית ברכב.

מיכי 10

Member
ננסה לברר. אבל טכנית, אחרי שמתרגלים למראה

אולי לא כל הפנורמיות מתנפצות. בכל מקרה הייתי בודק את שני הדברים.
לדעתי אם המראות הסטנדרטיות לא היו מספיקות, היו משתנות התקנות הבינלאומיות, כפי שזה נעשה בדברים אחרים.
כך שאני הייתי נשאר עם המראה התקנית ברכב.
הפנורמית, קשה מאד להסתפק במראה הרגילה, אסר אינה נותנת מספיק שטח ראייה. במראה שלי יש לפחות "שטח מת" אחד, שאני לא רואה . כמעט פגעתי במכונית שנסעה מימיני על כביש 4, ובמזל הבחנתי בה הזמן.

מיכי 10

Member
*אסר > אשר

הפנורמית, קשה מאד להסתפק במראה הרגילה, אסר אינה נותנת מספיק שטח ראייה. במראה שלי יש לפחות "שטח מת" אחד, שאני לא רואה . כמעט פגעתי במכונית שנסעה מימיני על כביש 4, ובמזל הבחנתי בה הזמן.
*אסר > אשר

מצב
הנושא נעול.
למעלה