חייבת לסכם את הסדר

מה הדרך המומלצת כדי להתמודד עם

אנשים בעלי דיסוננס קוגניטיבי? אני סקרנית מאחר שלדעתי הגישה אליהם צריכה להיות שונה מאשר כשמדברים עם אנשים ששלמים עם עצמם.

sushi87

New member
לנסות לאזן אותו

להניע את הפרט בעל הדיסוננס לשנות את דעתו או שלא לעשות כלום ושימשיך לחשוב בצדקתו

mirit2468

New member
אני נותנת להם להמשיך לחשוב שהם צודקים

יש אנשים שרואים ישר שהם לא יקשיבו אז אני לא מבזבזת את זמני על לנסות לשכנע אותם.

sushi87

New member
בדיוק

באיזהשהו שלב מגיעים בחיים להבנה עצמית להשלמה עם עצמי מאה אחוז לכן פשוט כשעולה הנושא והצד השני מתחיל להוכיח את צדקתו כאילו זה איזה דבאט אז לא נותר דבר מלבד לחייך להסתובב וללכת אבל בכל זאת כשאדם קרוב יחסית אומר דברים כאלה עדיין נוגע קצת

mirit2468

New member
האדם הקרוב היחיד שאני

בכלל טורחת להתווכח איתו על דברים היא אימא שלי כי חשוב לי "להגיע אליה". עם אבא שלי אני אפילו לא מנסה (הוא חושב שהוא יודע הכול) וגם עם אחרים לא.

1984 Gargar

New member
אני לא רוצה לדבר עם אף אחד

אבל הרבה פעמים "מתחילים" איתי. וחשוב לי מאוד להבהיר מה אישי ופרטי ומה לא. והרבה פעמים אני רוצה לשכנע אנשים מתי הם לא צריכים להתערב בחיים הפרטיים שלי שהם רק שלי.....

mirit2468

New member
אם הם מתחילים להטיף לי

אז אני כבר עונה. אבל כדי לענות אני ממש צריכה להיות תחת מתקפה. אני גם פחות טורחת אם זה אחד על אחד ויותר אם חלק מהדיון כולל אנשים קצת פחות משוכנעים שאולי ייצא להם משהו מלהיחשף לנושאים האלה

1984 Gargar

New member
כשמטיפים לך זה ממש מעצבן

אני עושה הבדל בין לשכנע מישהו שאני צודקת ולשכנע מישהו שיעזוב אותי לנפשי כי זה אישי. בדרך כלל הדבר השני מאוד מאוד חשוב לי. אני לא אוהבת שמתערבים בחיים הגרגרים. אני אף פעם לא אומרת לאחרים מה לעשות ומה לבחור (אלא אם הם פוגעים, וזה עדיין נדיר שאני מתערבת) ואני מאוד מעריכה אם לא עושים לי את זה....

mirit2468

New member
והכי מצחיק זה

שלכל המטיפים האלה אין מושג! למשל לגבי חתונה ברבנות, ברית מילה וכו'. עשר שנים אח"כ כשהם מגלים מה זה שווה באמת הם אומרים שצדקתי. חכמים לאחר מעשה.

e s t a h

New member
אוי, הכי קשה לי להתמודד עם

אנשים שיודעים הכל..ושתמיד בטוחים שיש רק דרך אחת נכונה (הדרך שלהם!). גם לי יש כמה כאלה במשפחה.
הטכניקה שלי היא לנסות לצמצם את האינטראקציות עמם למינימום ההכרחי (דבר לא פשוט כשמדובר בקרובים מדרגה ראשונה).

1984 Gargar

New member
אני פשוט שואלת אותם

"למה זה מפריע לך?" מותר לי לשאול. אני גם לא רוצה לשנות דעות של אחרים אבל לפעמים אני רוצה להפסיק הצקות חוזרות וחוזרות. אולי זה יגרום להם לחשוב על השאלה הזאת ולשאול גם את עצמם למה זה מפריע להם. ואז הם אומרים דברים שזה מתוך דאגה (שאני לא אהיה זקנה עם חתולים למרות שזה מה שאני רוצה) ואז אני שואלת אותם אם ככה מדברים לבן אדם שדואגים לו, או אם באמת באמת קשה להם לישון בלילה כי הם דואגים למה יקרה *לי* בעוד 50 שנה....

J u n k y

New member
קניתי את הספר בשבוע שעבר

בלעתי אותו כל השבוע וסיימתי היום. אני מתכוון לתת אותו לאמא שלי עכשיו - היא בטוחה שאני הפריק היחיד בעולם שלא מוכן לשמוע על ילדים

enigma000

New member
גם אמא שלי

נראה לי שכל האמהות חושבות ככה, כי כל כך הרבה בנות מפחדות לצאת מהארון, ולא נעים לומר, אבל זה בהחלט סוג של יציאה מהארון אם למישהו יש ספק בדבר.

efroch99

New member
איזה יופי של סדר פסח!

שמחה לשמוע שהיה לך כל כך כיף ונוסף לך מישהו נחמד לחיים, ולכי תדעי... אולי תשמרו על קשר, לפעמים דברים מתגלגלים. בכל מקרה היה שווה בשביל ערב אחד נחמד שעשה לך כל כך שמח על הלב. ולגבי הספר, זה באמת משהו הקטע הזה שעצם קיומו של הספר מעורר כל כך הרבה דיון ודרמה. עצם מסירת הספר, ההסתובבות עם הספר, הנוכחות שלו - גורמת לאנשים לדבר, לחשוב. מסירת הספר ממך לחברה שלך נשמעת כמו דרך של החברה שלך לעמוד באסרטיביות על דעתה מול בן זוגה. זה מקסים, מדהים!

למעלה