חייבת לסכם את הסדר

sushi87

New member
חייבת לסכם את הסדר

היה ממש כיף. השנה החלטתי שאני עושה סדר כיפי לעצמי לעומת שנה שעברה. כמובן כמו כל סדר הייתי שנה שעברה לבד בבית, אבל החלק העצוב שהייתי כל כך חסרת אחריות ולא הזמנתי אוכל מראש והייתי כל כך רעבה אז הלכתי לישון ויום למחרת עבדתי. אז השנה הלכתי קניתי המון המון המוןןןןן סושי (כל כך הרבה שבסוף זרקתי שאריות :)). במקרה הכרתי בחודש אחרון בחור מקסים ונהיינו ידידים (וזה פשוט בלתי אפשרי לממש לקשר מתקדם יותר כי הוא עוזב סוף החודש לחו"ל לתמיד). וגם הוא לא התכוון לעשות כלום בסדר אז הזמנתי אותו. ובהמשך הערב הצטרפה חברה נורא טובה שלי עם החבר שלי וככה ישבנו ארבעתינו אכלנו סושי ודיברנו. ואז נשארתי עם הידיד לבד עד 4:30 דיברנו ודיברנו ולי לפחות היה ממש כיף ואז הוא הלך. בכלל לא יצא לי להיות במצב שאני מדברת עם בחור כל כך הרבה בחיים, וזה לא שאני לא רוצה, אלא פשוט לא יצא לי להכיר בחורים שבאמת דיברו איתי ולא ניסו להשכיב אחרי כמה זמן. ואנחנו עדיין נפגשים ומדברים המון ויש כל כך הרבה במה לשתף, כמובן שחבל שהוא עוזב, אבל בכל מקרה שמחתי להוסיף מישהו מקסים לחיי גם אם לתקופה קצרה. קיצר השנה היה סדר מושלם :))) אומנם היה משהו מבאס לפני הסדר: גנבו לי את האייפון אבל שאר היום ובכלל השבוע כל כך נפלא שכמעט שכחתי מהרע שקרה אני מקווה שכולכם ניהנתם בערב הזה או לפחות עברתם בשלום :)

sushi87

New member
בהמשך להודעה על הסדר

החבר הזה של חברה, הם היו אצלי גם בשישי והוא בן אדם מאוד חכם ונבון אבל מאוד אטום מבחינת הדעות לגבי הילדים ומשפחה. בשבילו זה חובה לעשות את המסלול הזה: צבא טיול לימודים חברה ואחרי זה חתונה וילדים חובה ילדים. והיא חברה שלי בת הזוג שלו היא מצדדת בדעות שלי, אבל לצערי כנראה שהיא תוותר בסוף וכן תעשה ילדים ותתחתן. בכל מקרה אז כשאנחנו נפגשות לבד אנחנו כן מדברות על הורות כלומר אלהורות על עתיד על הדעות שלנו לחיים, אבל כשהוא נוכח היא כן מביעה את הדעות שלה אבל אני תמיד נמנעת מלהיכנס לפינות האלה כי פשוט בסוף אני והוא מתווכחים לרוב הדעות שלנו מנוגדות בהכל. קיצר אז בשישי איכשהו זה יצא לנושא סיפרתי על הספר של אורנה דונת וידעתי מראש איך זה ייגמר, כמובן עברנו וויכוח ארוך מתיש ומעייף, אבל כיוון שאני כבר לא מתגוננת כמו פעם זה לא נגע בי כל כך כלומר זה בכלל לא נגע בי זה לא הזיז לי בשום מקום, פשוט בסוף הוא אמר בדיוק מה שכתוב בספר באחד העמודים: "שלאמא כמוך עדיף שלא יהיו ילדים בכלל". ואני חייכתי אליו ובסוף חברה שלי לקחה את הספר לקרוא. ואני נורא שמחה שהיא עשתה את זה, הרגשתי שהשגתי סוג של ניצחון, כי אני והיא דיברנו על הספר גם לפני לא לידו כמובן ואמרתי לה שאני אביא לה את הספר אבל שלא תספר לו והיא בעצמה לא הייתה מספרת כי הם עלולים לריב על זה ואז הוא גם יגיד שאני מכניסה לה רעיונות לראש. בנוסף לרעיונות שהיא מקבלת בקורסי מגדר שהיא לוקחת באוניברסיטה. אחרי שנפגשנו בערב הסדר וכבר דיברנו בגלוי עוד פעם על הנושא אז היא סיפרה על המקרה: למחרת שהבאתי להם את הספר הם נסעו למשפחה שלו לאירוע ואז הוא שתה קצת והוא אמר להם "אתם יודעים איזה ספר יש לי באוטו?" סיפר למשפחתו המורחבת על מהות הספר וכל הנשים (שימו לב דווקא הנשים) התחילו לצקצק בלשון ולהגיד איזה נורא זה וכו'...

1984 Gargar

New member
מצחיק מאוד

שמ"איזה נורא" הם עוברים ל"למישהי כמוך עדיף שלא יהיו ילדים". אם המשפט השני נכון, אז למה זה נורא? יש מישהי שיהיה נורא אם היא *כן* תעשה ילדים. לכן הם צריכים לשמוח שהיא לא רוצה. זה מצחיק איך שאנשים חכמים פתאום מתגלים כמקובעים על מסלול "צבא - הודו - לימודים - עבודה - ילדים". אלה בדיוק האנשים שמפחיד אותי אם יהיו להם ילדים. הרבה פעמים הילדים שלך לא עושים את המסלול הזה. מה אם יהיה לו ילד שלא ילך לצבא? ומה אם הוא יהיה הומו? מה אם תהיה לילד בעיית סמים? הורים כאלה ממש, אבל ממש לא מוכנים לכל.

mirit2468

New member
יש לי דוד

שלא דיבר עם הבת שלו תקופה מסויימת כי היא החליטה ללמוד ריפוי בעיסוק במקום מנהל עסקים עם התמחות בשיווק, שזה מה שהוא בחר בשבילה. אז את מדברת איתי על סמים...

1984 Gargar

New member
האוצר שלהם, הנסיך שלהם, המלאך שלהם...

כל עוד הוא עושה בדיוק את מה שהם רוצים ולא זז מילימטר. אחרת הם לא מוכנים לדבר יותר עם "אוצרי חמודי מושמוש נושוש" שלהם....

sushi87

New member
אף פעם ...

לא מצליחה להבין אנשים כאלה מה זה מתקשה להבין אנשים כאלה הם כמו בעיה בלתי נפתרת, מה זה משנה איזה ילד העיקר שהוא בריא ובן אדם טוב כל השאר זה בולשיט

1984 Gargar

New member
תמיד ניסיתי לחשוב

חשבתי שזה בא מדאגה, הם רוצים שלילד יהיה הכי טוב ומאוד עצובים שהוא עושה משהו שלא טוב לו. אבל אז חשבתי על זה. נניח היו לי גורים. והם היו עושים דברים שרעים להם. נניח - קשר רומנטי הרסני, או עובדים במשהו שלא יביא להם כסף, או מסתבכים באיזה שהיא דרך למרות שהגרגר ניסה להזהיר אותם. האם הייתי מפסיקה לדבר עם הגורים, או שהייתי חושבת שהם צריכים כמה שיותר תמיכה במיוחד כשהם בחרו לעשות משהו שמזיק להם?

herouth

New member
אבל מה תגיד דודה ברוניה?

שלה יש ילדים-מה-זה-מוצלחים, אחד רופא ואחד עורך דין, והבת יד שניה מרופא?

Timewalker

New member
לא כל הכבשים יכולות להיות לבנות

צריך גם כבשים שחורות בשביל שללבנות יהיה קונטרסט, אחרת איך נשים לב שהן לבנות? הייתי אומר שרוב הכבשים הן בפועל בצבע בז' (כמו שאומרים אצל אמא שלי בפולניה), לא משנה כמה אמא שלהן חושבת שהן לבנות, ולא, לא יעזור לכבס אותן. חוץ מזה זה יהיה משעמם אם כולן היו לבנות, לא?

מזכיר את דירקהיים על פשיעה ועבריינות (להבדיל)

אמיל דירקהיים מהאסכולה הפונקציונאליסטית טען שהפשיעה טובה (פונקציונאלית) לחברה מפני שהתרעומת והענישה של פושעים ועבריינים (הכבשים השחורות) מאשרת מחדש את הנורמות החברתיות והערכים המקובלים (של הכבשים הלבנות) דגש על המילה "להבדיל" בכותרת ההודעה שלי

sushi87

New member
העיקר שהבת ניהנת

זה לא שהיא עשתה פשע, טוב לה וזה הכי חשוב

1984 Gargar

New member
כנראה שהיה לי מזל

מבחינתם ההורים שלי, באמת, לא חשוב להם מה יקרה חוץ מזה שנהיה בריאים ושמחים. ראיתי הורים של חברים שלי, איך על כל דבר קטן הם עושים להם את המוות. כל דבר הוא הכי חשוב בעולם, כל דבר הכי עקרוני בעולם. על כל דבר שווה לריב, על כל דבר פצפון צריך לעשות את המוות. לא משעמם להם ככה? זה נעים להם כל המריבות הכל כך לא נחוצות האלה? כל בן/בת זוג הם חייבים לשנוא ולריב ולריב. אם הם מתחתנים אז כל פרט בחתונה חייב להיות כמו שההורים רוצים או שהם ירצחו אותך. אפילו על בחירות קטנות יותר מרמת בן זוג. כל בגד שקנית, כל מה שאתה אוכל. כל הזמן רק מריבות. אחרי זה אני מבינה איך אנשים שאלו אותי בפליאה "איך את מסוגלת לגור עם ההורים???!!?!@@@" כי באמת יש הורים שהולידו אותך כדי לעשות לך את המוות. זה באמת כל כך נוח להם להתלונן כל הזמן ולא להיות מרוצים? למה לא לשמוח מהילדים המאוד מוצלחים שלך? ההורים שלי לא התערבו לי בחיים, רק אמרו לי כל הזמן כמה אני שמנה (נשבעת לכם, כשאני אבקר בארץ אני מוכנה לסרוק את כל התמונות שלי מהתיכון, אפילו דקה בחיים שלי לא הייתי שמנה).

את רצינית?! כאילו, אדם שמן לא יודע את זה?

ואם הוא מדחיק, זה שיגידו לו זה לא בדיוק מה שיעזור לו להדחיק פחות... לא יאמן...
ביחוד על רקע זה שלא היית שמנה.

mirit2468

New member
תמיד מרגישים צורך להעיר

"יש לך חצ'קון"! אוי תודה שאת אומרת לי, פשוט אין לי ראי בבית. נו באמת.

ואו הספר ממש נתפס כחומר חתרני ומסוכן...../images/Emo6.gif

פשוט לא יאמן כמה כוח יש לספר, למילה כתובה..כמה העצמה יש בכך שזה יצא בדפוס! כמה טוב שהוא יצא! אנחנו על המדף!
(אם זה היה קורה לי בגלל ספר כזה או אחר, אם בנזוגי היה מדבר עלי ככה, הייתי מאד נעלבת (עלי בעקיפין, זה הרי רק הספר שיש לו באוטו, אני רוצה לקרוא). אגב אני לא חושבת שיש מה לצדד או לא לצדד בדיעות של פלוני אלמוני, אני (ואת, וחברתך) מאמינות שאישה שלא רוצה ילדים וחיים ללא ילדים זה בסדר והוא לא, מה יש להתווכח? עצם הויכוח מכניס אותי לתפיסתי למקום מאד מתגונן ונחות. עצם זה שאני מוכנה להתווכח על כך מוריד מערך הדיעה שלי. שיסתכלו עלי ויחליטו האם אני "פגומה או פסיכופטית או מפלצת או חיה חיים עקומים" ויחליטו בעצמם. אני צריכה להוכיח להם משהו?! ממש לא. ואם כן, זה בטח לא יהיה בעזרת דיבורים.

sushi87

New member
מעצבן בכל זאת

שבא חבר נורא טוב ואומר דברים כאלה, אם זה אדם זר ממש לא אכפת לי אני ממש לא אשים לב כי זה מה שאני ומה שאני בחרתי ואוהבת אבל זה אדם בכל זאת בן זוג של חברה נורא קרובה ואנחנו מבלים מידי פעם וכנראה נהיה בקשר עוד הרבה זמן אז זה מעצבן שדווקא אנשים קרובים באים בתגובות כאלה. סבבה יש דעות מנוגדות אבל למה לא לחיות עם זה בשקט, כל אחד בוחר מה שנוח לו, ודווקא מאנשים קרובים אני מצפה אם לא לתמיכה אז לא להבעת נגדיות נחרצת כזאת, זה משגע אותי, במיוחד שבן אדם מכיר אותך כבר תקופה

זה בהחלט מעצבן כשיש ציפיות ממישהו../images/Emo201.gif

אולי פשוט לתת לו לקרוא את הספר? או להגיד (בחיוך) שיש נושאםי שאת מעדיפה לא לדבר עליהם איתו (עם אנשים אחרים צרי מוח). (אני אגיד לך את האמת בסוד, לפני שחשבתי על זה בכלל, הבנתי/עיכלתי/קיבלתי/השלמתי שאני לא רוצה ילדים זה נשמע לי הדבר הכי עקום, מסכן, גלמוד ואומלל בעולם כולו, אולי בעצם מקום ראשון היה בלי זוגיות ובלי ילדים. מקום שני-עם זוגיות ובלי ילדים. למה? ככה. כי זה מה שפימפמו לי בראש מגיל 0, אפילו בלי מילים מפורשות. אז קל וחומר שיהיה לאדם שכן רוצה קשה לקבל את העניין הזה, קשה מאד ודורש עיכול לא קטן לכל תפיסת עולמו).

1984 Gargar

New member
למה זה באמת איכפת לאנשים?

אני שואלת את עצמי את זה על המון דברים. מה איכפת לאנשים אם יש בעולם הומואים, אנשים בלי ילדים, צמחונים, אני לא יודעת מה. איך זה משפיע עליהם? למה איכפת להם שקיימים בעולם אנשים ששונים מהם במשהו? מה זאת הכפייה הזאת שיש לאנשים שרוצים לכפות עליך להיות בדיוק כמוהם ואפילו הם לא יודעים למה....

יש לזה הסבר מאד יפה, דיסוננס קוגנטיבי

למדתי זאת כאן. ברגע שלאנשים יש קונפליקט עם התוכניות או הדיעות או החסרונות של הדרך שלהם הם חשים הקלה כשהם "נלחמים" להצדקה ולשיכנוע מי שלא חושב כמותם.

למעלה