חייבים לעזור לילדים

מה קראתם לאחרונה?

אני סיימתי את : משאלה אחת ימינה - אשכול נבו. סיפור סוחף ומקסים על ארבעה חברים, כתוב ומנוסח נהדר, מחכים לי עוד: מעשה בטבעת ועוד כמה ספרים שקניתי במבצע של צומת ספרים - 4 במאה שאני לא זוכרת את שמותיהם כרגע. ספרו והמליצו גם אתם. איילה.
 
חייבים לעזור לילדים ../images/Emo13.gif

אלפי ילדי סוכרת נעורים דוקרים את עצמם כ 10 פעמים ביום על מנת למדוד את רמות הסוכר שלהם. דקירות אילו מצטרפות ל 4 - 5 זריקות אינסולין אותן הם מקבלים על מנת להמשיך לחיות. הקדמה הטכנולוגית מעמידה לרשות ילדים אילו את מד הסוכר הרציף. מד זה מחובר לגוף הילד באופן קבוע ומאפשר מדידה רציפה של רמת הסוכר בדם. מעבר לאיכות החיים של הילד הסוכרתי מוכיחים גם המחקרים הרפואיים כי לחיבור למד סוכר רציף השפעה ישירה על רמת האיזון של הילד, מה שימנע מילדים אילו לפתח סיבוכים רפואיים של הסוכרת, מתוכם נזכיר את כריתות הגפים, עיוורון וכו\' - מה שעלול להפוך ילד בלתי מאוזן למבוגר המהווה נטל על הציבור. לצערנו בשנת 2010 לא נכנס מד הסוכר הרציף ל\"סל הבריאות\". מטרת עצומה זו הינה ליצור מודעות בציבור לילדים הסוכרתיים והאפשרות הטכנולוגית לאפשר להם חיים נורמאליים, איכותיים ונטולי חשש מסיבוכי סוכרת. את המודעות אנו מבקשים למנף ללחץ ציבורי על וועדת סל התרופות ועל קופות החולים לתקצב את מד הסוכר הרציף ולאפשר לכל ילד להתחבר אליו ללא תלות ביכולתם של הוריו לממן זאת עבורו (כיום מד הסוכר הרציף הוא פתרון ישים לבעלי ממון בלבד). חיתמו והפיצו את העצומה.
 

w o m a n 10

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo127.gif

ולחשוב שטיפולי השיניים לילדים עלו לראש פירמידת החשיבות
 
התנך החדש שלי ../images/Emo41.gif

האחרון שקראתי "זאבים בשלג" של אורלי קראוס וינר ,לא התחברתי עזבתי באמצע מאז לא היה לי זמן לספר קריאה על שולחני הספר החדש של אלון גל 100 שעורים לחיים של המאמן הלאומי אלון גל. אני אישית מלאת הערכה על התמיכה שהוא מעניק לשכבות חלשות, ומשפחות נעדרות יכולת להתנהלות כלכלית באמצעות התכנית בטלוויזיה "משפחה חורגת" לדעתי הוא עושה שם עבודה נהדרת, שכולם יכולים להפיק ממנה תועלת ולקבל טיפים מועילים להתנהגות נבונה בכל תחום כמעט. לאחרונה הוא הוציא ספר , שאני קוראה ממנו פרקים , מפנימה וושב חוזרת לדפדף בו כמו תנ"ך בערך. והנה פרק אחד מתוכו....... כמעט בכל תהליך התפתחות אנו מגיעים בסופו של דבר אל אותו מושג חמקמק ולא תמיד ברור שנקרא הערכה עצמית. אנו חיים בסביבה תחרותית והשוואתית, המובילה אותנו לא פעם לחוות את עצמנו כ"לא מספיק טובים". הציונים שלנו לא מספיק טובים, הגוף לא מספיק יפה, השפה לא רהוטה, החברים לא מספיק מקובלים וכיוצא באלה. זאת ועוד, אנו גדלים על ברכי נורמות חברתיות, הגורסות שאהבה עצמית היא פשע נרקיסיסטי מסוכן, ופרגון למעשינו חייב לבוא רק מאחרים. "אל תאמר שבחו של אדם בפניו" או "אין הנחתום מעיד על עיסתו" ועוד רבים וטובים מהמשפטים שכולנו מכירים, שהתחנכנו עליהם ואנו ממשיכים לחנך לאורם - כל אלה מלמדים אותנו, או לפחות מנסים ללמדנו, צניעות תוך הפחתת ערכנו. וכי למה הנחתום איננו יכול להעיד על עיסתו? ואם עיסתו יצאה פשוט מופלאה? ואם הוא שקד ועמל והכניס את כל נשמתו ואהבתו לעיסה? בשום פנים ואופן אסור לו לומר עליה מילה טובה? ובאיזה תנאי מותר? מי הוא המחליט מתי מותר לנו להעיד על עיסתנו? דומה כי ההרגל של רבים מאיתנו הוא להמעיט בערכנו, וכאשר הרגל חזק מספיק, הוא הופך לטבע, וטבע קשה מאוד לשנות. כאשר הדימוי העצמי הנמוך הופך לטבע, מאבד האדם את חדוות היצירה ואת ההעזה. כיצד אאמין ביכולתי ואעז ליצור בחיי אם איני מספיק חכם/מוצלח/מסוגל? מדוע שאבקש מאחרים לבטוח בי אם אני לא בוטח בעצמי? המזל הגדול שלנו, בני האדם, הוא שיש לנו שכל ונתונה בידינו האפשרות לבחור את מחשבותינו. לכן בדיוק כמו שטבענו בעצמנו את האמונה שאנחנו לא מספיק טובים, יפים, חכמים או מוצלחים, אנחנו יכולים לפתח אמונה הפוכה לחלוטין באשר לעצמנו בכוח המחשבה בלבד. נכון, לחינוך יש השפעה חזקה עלינו, וההרגל של לא לאהוב את עצמנו כבר קיים שם מזמן, אבל אלו רק מחשבות, אפשר לשנותן, להחליפן. צריך רק להסכים לחשוב אחרת ולהשקיע את הזמן הנדרש. מה עושים? 1. רשמו עשרה תחומים שבהם אתם "לא מספיק" טובים בעיניכם 2. רשמו מה אתם מחמיצים בחייכם בשל אותו דפוס מחשבה. 3. רשמו עשרה תחומים שבהם אתם חווים את עצמכם כטובים ומוצלחים 4. במהלך השבוע הקרוב הוקירו את עצמכם שלוש פעמים ביום על מי שאתם ועל היותכם מוצלחים בתחומים אלו. וכן הלאה וכן הלאה בעיה רקע סיבה ופתרון. מ ו מ ל ץ!
 
בהצלחה ../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

התנך החדש שלי, לקוח מתחום הפסיכולוגיה החיובית קורס אקדמאי שמחבר בין הרצוי למצוי ברמה הרגשית וידע. מנסיוני האישי והמקצועי מחויבות היא מילת המפתח לשינוי. שב"ש
 
../images/Emo41.gif מגדל בבל הקומה האחרונה

זה הספר שאני קוראת כרגע. אמנם לא הכי קל לקריאה, אבל מעניין בצורה יוצאת דופן. כתבו אותו ביחד מדען פיזיקאי (ארווין לאסלו) ורב קבליסט ..(הרב מיכאל לייטמן) , שהגיעו יחד , כל אחד מהכוון שלו - לאותה הבנה לגבי עתיד העולם ומה עלינו לעשות כדי שהעתיד יהיה טוב!
לי זה נתן קצת אופטימיות ואור בקצה המנהרה לגבי הרבה דברים "לא נעימים" (בלשון המעטה..) שרואים היום בחברה, במדינה, ואיפה לא.. שלחו לי גם לינק לכנס על זה או טו טו עם 6000 איש. עושה רושם מעניין
 
אני עדיין שיכורה מהארוע ../images/Emo140.gif

הלכתי לכנס קבלה שהזכרתי כאן, היה מדהיייים! היו 5000 איש עם הרגשה שכולם ביחד, לא זרים.. חוויה יוצאת דופן. קבלו טעימה
 
למעלה