חיזוק קיר גבס

uridat

New member
חיזוק קיר גבס

שוב שלום לבונים ולעונים, בבית ההולך ונבנה, הטלויזיה החדשה (שעוד לא נקנתה) מיועדת להיות על קיר גבס. הטלויזיה תהיה (בסבירות גבוהה מאד) פלזמה 50" של פנסוניק. מבירור שערכתי משקלה כ40 ק"ג. אני רוצה, וחושב שצריך, לחזק את קיר הגבס כדי שאוכל לתלות את הטלויזיה עליו. התייעצתי עם הקבלן והוא לא ממש יודע איך כי מעולם לא עשה דבר כזה. הטלויזיה מויעד להיות במרכז הקיר שאורכו 3.5מ' וגובהו (ככל הבית) 2.6מ' גובה הטלויזיה כ1.2מ' מהרצפה (מרכז) אני עדיין מנסה לברר את הגודל המדוייק של מתקן התליה ומרחקי חורי התליה זה מזה. אשמח לכל עצה (אבל בעיקר לעצות טובות
)

רשר

Well-known member
מנהל
הוסף כמה ניצבים באזור המיועד

אם רצונך ב 200% הכנס לתוך הניצבים קורות עץ לכל הגובה (לדעתי מיותר)

uridat

New member
למה מיותר?

אני תוהה במה יתפסו הברגים? הרי צריך איזו אחיזה רצינית כדי לשאת את המשקל. או שאולי יש סוג ברגים (ודיבלים) שאני לא מכיר?

רשר

Well-known member
מנהל
בורג קודח 3 מ"מ מחזיק 20 ק"ג לגזירה

אם תחבר 4 ברגים לניצבים תקבל חוזק מספיק בשביל מסך (ללא זרוע מסתובבת), אם תוסיף עוד 2-3 ברגים המסך כבר מחזיק את הקיר, תןכל כמובן להשתמש ב"בורג איסכורית קודח" (ראה גוגל תמונות) עבה 4-5 מ"מ

uridat

New member
חושש מאד

אני מכיר את הברגים האלו ואני מאד חושש לתלות עליהם פלזמה במשקל 40 ק"ג. בינתיים אני רואה כאן (עמוד5) מתקנים יעודיים למטרה זו. אנסה להגיע ולבדוק אותם בעיני. למישהו יש נסיון בעבודה איתם?

azaria

New member
למה הקיר חייב להיות גבס?

אם יש לך חשש מתליית מסך אז אולי שווה לשקול שהקיר הקטן הזה יהיה מבלוקים.

uridat

New member
כך תוכנן וכך מבוצע

השבוע מרצפים כך שהנושא הזה כבר מאחורינו. זה דווקא בסדר כי זה משאיר אפשרות לשינויים עתידיים.

בינא

Member
40 ק"ג לקיר גבס זו בדיחה...זה לא משקל בכלל

מיצות הגבס יכולות לשאת מאות ק"ג בתליה ללא כל בעיה. החשוב הוא לחבר את הפזמה לניצבים. כל ניצב סוגל לשאת לבד 100 ק"ג. למעשה מה שקובע את משקל התליה אלו הברגים. לפלזמה ההכנה הטובה ביותר היא, כמו למשקוף של דלת - לאטה מעץ בתוך הניצבים הרלוונטיים ובצוע ניצבים כל 40 ס"מ במקום כל 60 ס"מ.

למעלה