חידת מה הקשר

מצב
הנושא נעול.
האוטובוס הזה צולם בישוב עזוז

מצדי אתה יכול לגלות
הדבר שנשמע לי הכי קרוב בסביבה ההיא שיכול איכשהו להתקשר לנושאי הפורום זו הרכבת הטורקית לקהיר... אני מניח שאני טועה.

easylivin

New member
אבל מעולם לא הייתה רכבת טורקית לקהיר...

הדבר שנשמע לי הכי קרוב בסביבה ההיא שיכול איכשהו להתקשר לנושאי הפורום זו הרכבת הטורקית לקהיר... אני מניח שאני טועה.
הייתה רכבת טורקית מבאר שבע לקסיימה שבחצי האי סיני (נבנתה בזמן המלחמה לעבר החזית נגד הבריטים, ונזנחה עם נסיגתם של הכוחות הטורקים והגרמנים) ומאוחר יותר הייתה רכבת בריטית דרך עזה וצפון סיני "לקהיר", או יותר נכון לגדה המזרחית של תעלת סואץ. אבל המסילות האלו לא עברו באותו מסלול.

טוב לדעת

הייתה רכבת טורקית מבאר שבע לקסיימה שבחצי האי סיני (נבנתה בזמן המלחמה לעבר החזית נגד הבריטים, ונזנחה עם נסיגתם של הכוחות הטורקים והגרמנים) ומאוחר יותר הייתה רכבת בריטית דרך עזה וצפון סיני "לקהיר", או יותר נכון לגדה המזרחית של תעלת סואץ. אבל המסילות האלו לא עברו באותו מסלול.
טוב לדעת
אבל גרמת לי לתהות... האם המסילה הטורקית שציינת היא זו שעוברת בקרבת עזוז?
אם כן, כתותחן זהו שוק מוחלט עבורי לגלות שכל השנים האלו חשבתי שמסילת הרכבת שליד שבטה היא הרכבת לקהיר.

easylivin

New member
בדיוק כך. מסילה טורקית עוברת שם, אבל

טוב לדעת
אבל גרמת לי לתהות... האם המסילה הטורקית שציינת היא זו שעוברת בקרבת עזוז?
אם כן, כתותחן זהו שוק מוחלט עבורי לגלות שכל השנים האלו חשבתי שמסילת הרכבת שליד שבטה היא הרכבת לקהיר.
בדיוק כך. מסילה טורקית עוברת שם, אבל
היא מעולם לא הגיעה לקהיר אלא הסתיימה בסיני באמצע שומקום. בנייתה לא הסתיימה, והיא אפילו לא תוכננה להגיע לקצה השני של חצי האי אלא רק להעביר אספקה לכוחות בחזית.

בועז ל

New member
יפה מאוד
האוטובוס אכן צולם בעזוז בארותיים

יפה מאוד
האוטובוס אכן צולם בעזוז בארותיים
ואילו תמונת החידה צולמה בחורשה הסמוכה לישוב. תחילה, פתרון החידה והקשר שלה לפורום. את המידע ההיסטורי המתוקן ידידנו אריק טרח להעלות.

בועז ל

New member
ד"ר רייטר

ד"ר רייטר

שלט בחורשה ובו אזכור נוסף של הרכבת הטורקית. דוק': אני מקווה שאתה מוסיף את השלטים לאוסף המפואר שלך.

בועז ל

New member
תיקון לתמונה הקודמת.

תיקון לתמונה הקודמת.
הנה השלט. ורק שהמלעון לא יתלונן...

בועז ל

New member
נתגלה בעזוז. פרופ' מלינג

נתגלה בעזוז. פרופ' מלינג

האם תוכל לזהות את האובייקט?

בועז ל

New member
תודה רבה, פרופ'!

קרון ארגזי 25 טון LHB
75 קרונות כאלו יוצרו בגרמניה במסגרת הסכם השילומים בשנות ה-50.
תודה רבה, פרופ'!
כדאי לך לבקר בישוב המיוחד והטקסני הזה. ייתכן שתמצא שם כמה פריטים רלוונטיים עבורך.

בועז ל

New member
האם לפנינו קרון רכבת?

האם לפנינו קרון רכבת?
ביקור בישוב עזוז בארותיים הנו חוויה נוסטלגית. שימו לב לעגלה שנשענת על הקרון (?). עגלות מהסוג הנ"ל נהגו ילדים לבנות בשנות ה-60 וה-70.

עוד קרון 25 טון, הפעם מתוצרת 'וולקן'

האם לפנינו קרון רכבת?
ביקור בישוב עזוז בארותיים הנו חוויה נוסטלגית. שימו לב לעגלה שנשענת על הקרון (?). עגלות מהסוג הנ"ל נהגו ילדים לבנות בשנות ה-60 וה-70.
עוד קרון 25 טון, הפעם מתוצרת 'וולקן'
גם זה קרון מהשילומים, אם-כי הורכב/יוצר בוולקן בחיפה, עם עוד 124 אחים תאומים. כמובן שעבר הרבה שינויים בעזוז...

בועז ל

New member
השערה שמובילה לשאלה.

השערה שמובילה לשאלה.
הכביש הצר שמוביל לעזוז בנוי על סוללה, שלהערכתי, ממשיכה את סוללת תוואי הרכבת הטורקית. עושה רושם שגם גשר הכביש שוקם ע"פ מתכונת של גשר רכבת טורקי שאולי היה במקום. האם נכונה השערתי?

אכן צודק

השערה שמובילה לשאלה.
הכביש הצר שמוביל לעזוז בנוי על סוללה, שלהערכתי, ממשיכה את סוללת תוואי הרכבת הטורקית. עושה רושם שגם גשר הכביש שוקם ע"פ מתכונת של גשר רכבת טורקי שאולי היה במקום. האם נכונה השערתי?
אכן צודק

בועז ל

New member
ועכשיו גשר רכבת אמיתי.

ועכשיו גשר רכבת אמיתי.
או ליתר דיוק, שרידיו של גשר טורקי. הגשר נמצא צמוד לצומת משאבים וע"פ תמונת ארכיון שנמצאת בויקיפדיה, הגשר ידע ימים יפים יותר.

בועז ל

New member
מי באמת הרס את הגשר?

מי באמת הרס את הגשר?
נחילי הארבה, כמובן!

איזו חוויה מבעיתה זו הייתה לנהוג דרך הענן הצהוב והמגעיל שהגיע ממצרים. "הציפורים" של היצ'קוק?! פאסה.
בסביבת הגשר אין שום מידע על האובייקט ההיסטורי ובינתיים על הגשר הוצב שלט המבטיח שימור. כמה זמן הוא שם ומתי יגיע השימור? אין לי מושג, אבל מאוד הייתי רוצה לראות בשחזורו של הגשר ההיסטורי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה