חידת החקלאי, שרשור שלישי

חידת החקלאי, שרשור שלישי../images/Emo141.gif

נער הסיפון לרשותכם. השרשור הקודם כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=191&msgid=21870692 וכך שרשרתהו לקודמו אחותו שלי: לוצינקה, הקרוב לא מצליח למכור את הגידול המופלא ובכ"ז הוא שב הביתה בשמחה. אז את ברוגז רק בגלל ש"נדמה לך" ? כתב החידה: בשיר אנחנו שומעים כי קרוב משפחתי מבסוט, אדוני! (4, 4, 3) ולמה יהיה מבסוט? כי יש לו גידול חקלאי לא-קונוונציונלי, וכנראה שהוא רואה ברכה בעמלו. דא עקא שמאמצי השיווק שלו עולים בתוהו, אבל זה לא מעכיר את רוחו. והכל מכמינין וחונכין את הכל. הרמז הכי טוב היה של שמחון: "המחיר ליחידה = 10 גרוש". נסי לתרגם את היחידות בלהפך. וגם ההכמנה שלי מרמזת לא רע: הגידול הזה הוא לא צבעוני אבל הוא מה-זה-מבריק בניגוד לפלפלים למשל (היום מוכרים אותם בגוונים שונים של ירוק, אדום, צהוב, כתום ואפילו סגול). ההכמנה של רותי: נפלאה
המובא בשיר בתור הצעה. א....................ז?
ורציתי להוסיף עו"ד רמ"ז: יש לי הרושם שבהוליווד מתעניינים בגידול הזה, כי הם משלים הרבה יותר פר-יחידה. ולש"י: אם אתה חושב שאני אחליט בשבילך מתי לסגור את הבאסטה - צ'קח מזה. אני בסך-הכל נער-סיפון, אשר עובר כאן במקרה.

עגנון

New member
נאום תשובה לנער הסיפון

שבעיניו הוא נער סיפון אך בעיננו קפיטן עננים על ראשנו, הרוח איתן. המלאכה נעשתה, חי שמיים! נרים כוס, קפיטן, של ברכה, קפיטן. עוד נשוב ניפגש על המים. אלמונית, קפיטן, היא הדרך הזאת, ובלוידים אינה מפורסמת. אך אם אין היא כיום רשומה במפות, בהיסטוריה אולי היא נרשמת. על הצי הלזה, האפור, הקטן, יסופר עוד בשיר ורומנים. יתכן כי בך, קפיטן, קפיטן, יקנאו עוד הרבה קפיטנים. את עמל בחורינו סוד - ליל יעטוף, אך עליו נברך כעל לחם. הן ראית כיצד מספינות אל החוף הם נושאים את עמם עלי שכם. לחיי זה הלילה הקר ואיתן! לחיי הסיכון והפרך! לחיי הספינות הקטנות, קפיטן! לחיי הספינות שבדרך! ולחיי בחורים שקיבלו הפיקוד ובאופל כיוונו את השייט, למועד הנכון, למקום היעוד, בלי מצפן ומפה, בליל ציד. עננים על ראשינו. הרוח איתן. המלאכה נעשית, חי שמים! נרים כוס, קפיטן, של ברכה, קפיטן. עוד נשוב ניפגש על המים. יום יבוא, - ואתה בזוית של פונדק תשב, סב, על בקבוק של קיאנטי. ותחייך ותירק חתיכה של טבק ותאמר - כן חבריה, זקנתי. כן ראיתי רבות בעולם העגול אך אזכור עוד, חי סנטה מריה איך נרטבתי בחושך כמו תרנגול אותו לילה על חוף נהריה ונספר לך אז כי פתוחים השערים כבר מזמן נפתחו, חי שמים ופתחה אותם זו חבורת נערים שעמדה אותו לילה במים אז תצחק: לא עזרו אוניות המשחית לא השפיע הרדר אפילו ותסיים את פסוקך בקללה איטלקית... וחוצות הנמל יאפילו כך יהיה ולכן, אל מול רוח איתן לחיי הסיכון והפרך לחיי הספינות הקטנות קפיטן לחיי הספינות שבדרך! או בקיצור, הפתרון יבוא בזמן הקרוב, וכבר הוסמכו הנוגעים בדבר. כל-טוב.

ריגשתני רגש ... ../images/Emo77.gif ../images/Emo141.gif

... והמלאכה עו"ד לא נעשתה, חי שמים. אבל אני בטוח שהיא תיעשה, וביד אמונה.

../images/Emo77.gif קבלתי המסר

לסבא שלי חסרות כמה לירות ולי חסרות כמה שעות... אז לעו"שים כאן, בספינות או בכל כלי רכב אחרים, ניתנת ארכה עד ללילה.

ועו"ד רמז

באדיבות אוח (בהסכמת אח?) לא בטוח שלסבא שלי יש נחת. מנכדיו? אשוב לסגור יותר מאוחר.

../images/Emo88.gif נגמרו הרמזים ../images/Emo42.gif

החקלאי המאושר מזה שהלא קונוונציונלי נשאר אצלו הוא אדון סבא התמים שבח'סֵר שלו הגידול. שאלה
: אילו זכה לראות את נכדיו, האם היה עו"ד יותר מאושר
אפילו ב 10 גרוש אין הוא מצליח למכור (ולכן לא מביא הביתה אפילו את הלירה הראשונה) את החור של "שר הטבעות", את תפוח הנוגה התלוי באילן גבוה, את ההוליוודיים ואת מגשימי המשאלות. אז רותי הציעה לו למכור גֶרֶם אחר.
בא עם הצעות שיווק מעשיות: "נראה לי שהוא צריך להסביר לציבור שהיתרון הוא בנגישות המזדמנת, כמו שהיה במסע פרסום של חברה סלולרית. כמו כן, ייתכן שעצם המונופול של קרוב המשפחה (להלן: קה"מ) מונע ירידת מחירים, אבל לי נראה שמדובר במונופול טבעי כך שלא ניתן להפיץ את הגידול (לך תדע אולי זה אפילו פטנט רשום). אני משער שההוצאות לא כל-כל גדולות, אחרת איך תסביר שהוא נשאר מבסוט אחרי שלא מכר אפילו סופתח אחד. אם קה"מ שומע לעצתי עליו לשווק את זה בצורת ספר ("קה"מ שמכר את הסחורה שלו") או סרט ("גידול גורלי")" וגו' והנה קיבלתם גם שיעור חינם בקלקלה. עץ הכוכבים ביצוע: חוה אלברשטיין מילים: לייב מורגנטוי לחן: נורית הירש לסבי יש נחת-סֵר(*) ועץ אחד נפלא בה אין כמוהו בעולם כך אומר לי סבא לא פירות עליו צומחים כי הרי ממילא הפירות סופם לרקוב מי צריך את אלה זהו עץ של כוכבים מאירי עיניים שם צומחים הם וגדלים כמו על השמים כשמראים לו תפוחים כל תפוח
הוא הוא מראה את כוכביו ואומר מה טובו הוא אוסף את כוכביו ויורד העירה ביריד למכור אותם עשרה בלירה בואו, בואו אנשים זוהי שעת הכושר כוכבים תקנו בזול ותזכו באושר וקהל גדול סביבו צוחק ומתבדח סבא למה לא תמכור גם
וכולם קונים חוטפים גזר צנון ואורז אבל חופן כוכבים לא תודה אין צורך מסתכל בהם הסב ונפשו נרגשת עיניהן ודאי עיוורות ואוזנם חרשת הביתה שב הוא עם סלו בלא טיפה של עצב האוצר נשאר אצלו ואצלם הכסף לסבי(**) ישנה חסר ועץ אחד נפלא בה אין כמוהו בעולם כך אומר לי סבא * האנגלי ** התימני © זכויות היוצרים שמורות למחברים ולאקו"ם יקירַי: לעונג היה לי לפענח את החידה ולא פחות מזה לפענח את ההכמנות. (*) + (**) באדיבות אוח (
-ית, מה לעשות)
למכמינין ולמסתלבטים וסליחה אם הגזמתי בהסתלבטותי אנחנו פה בשביל הכיף, לא? השירון העליון-www.shiron.net

אחותי, אחי ואחיותי ... ../images/Emo141.gif

כרגיל הייתם נהדרים. ואת התשבחות על הסגירה תקבלי מההנהלה, כי אני לא אובייקטיבי, ורק בביהמ"ש העליון מקבלים הבניםשל העדפה כמתמחים אצלך החבריםשל. ואני שמח שחסכו לי את הצורך להתמודד עם שאלת ההפלייה המתקנת/מקלקלת הכרוכה במה שמבקר המדינה הגדיר כ"נפוטיזם": אם הייתי מעניק את הכבוד לדב"שית, היו אומרים שזו אפלייה נפוטיסטית, וזה לא בסדר .. ואם לא הייתי מעניק את הכבוד לדב"שית, היו אומרים שזו אפלייה-לרעה, רק "כדי שלא יגידו" - וגם זה לא בסדר ... אז הפעם נחסך לי הדבר הזה, אבל נדחה החלום להעניק את סגירת-הבאסטה לאחותו שלי, במו ידי. נדחה, אמרתי, אבל לא בוטל. אני רוצה לספר לכם עו"ד שהיו לי בעיות עם החידה הזאת, כי כל פעם שהצצתי, שאלתי את עצמי אם לא שגיתי בכך שנתתי (4, 4, 3), ולא (4, 2, 3, 3). אז לא שגיתי, וידעתי שלא שגיתי, אבל זה הפריע לי. ולמה זה הפריע לי? כי בדמיון החולני שלי עדיין היה תקוע לסבי יש נחת, SIR
, וזה אכן (4, 2, 3, 3)! וכמסיבת-סיום אני חוזר על שאלת-הביניים שזרקתי כאן: למי עוד התנגן ה"אדוני" הזה, לפני שהבאתי לכם את החי.da הזותי? עו"ד נרים, קפיטן, כוס ברכה, קפיטן, לחיי החידות שבדרך!

אוֹחַ

New member
בשבתנו על SIR הבשר...

כפי שכתבתי, צ' שילוב כמעט-בלתי-אפשרי של אסוציאציות...

אם כבר מדברים ... ../images/Emo141.gif

... על SIR הבשר, אפשר גם לדבר על א-SAUCE-יאציות. אבל אלצנו אין בלתי-אפשרי. לילה טוב.

בסוף ה../images/Emo42.gif../images/Emo88.gif../images/Emo42.gif

יש כוכבים כאלה (*) (**) שמביעין את הקרדיטים למי שעזר לי לפענח את ראש ה
מעניין מה סבא שמחה, אילו זכה להכירינו, היה אומר על זה שאני נעזרת באוח לפצח מחשבותיו של אח.

אין דבר, אין דבר!!! ../images/Emo141.gif

עד 120 יש עוד מספיק זמן ללמוד רזי את (כי שמני אח את כבר מכירה). לילנה טוב גם לך, מאח.

עגנון

New member
תודה לך דש"ב

רק נוסיף את הקרדיט על התרגום מאידיש ליורם טהר-לב.

למעלה