חידות - "למען השם"

חידות - "למען השם"

נתקלתי באתר מעניין עם שמות ישנים של יישובים, ולפני שאתן קישור - זו הזדמנות מצויינת למקבץ חידות המתבססות על הנתונים שבאתר (לחלק מהיישובים היה יותר משם ישן אחד). מה שמותיהם הנוכחיים של היישובים הבאים: אחד במאי בנתיב המולדת גורדוניה ג' דגנים הגוברים ההר האדום/הראש האדום ועד ארבע הארצות זכרון הרצל חרות ג' טירת שמעון יהויריב כפר בהדרגה להגשמה מסילת עוז נח"ל גרר א' נחלאים ה' סוכו עלייה 70 פלוגת הים צה"ל ק"מ 108 קיבוץ ט"ז רמת שמעון שבות יעקב שחם תועפות

לאורניהו,קיבוץ אפק

פלוגת הים – 1935, משמר הים – 1939 (חומה ומגדל), ואפק – 1946. הרשימה הרבה יותר גדולה מזו שצרפת.

תוספת

אפשר להוסיף את דגניה ג' היא גניגר וכמובן את "מצודות אושיסקין" ועוד ועוד.

אורניהו

New member
שמות האתרים שהיו בעבר בסביבה כאן..

משמר הים=שרידי ישוב ישן במקום שכיום נמצא גשר נחל הנעמן ממש ליד חוף הים שם..די רחוק מקיבוץ אפק. שרידי התיישבות אחרת שנקראה פעם 'עיר המפרץ' ממול שמורת אפק מעבר לכביש..

זה מקום מושבו הישן של קיבוץ אפק

תוכל למצוא תאור בקישור, ועוד הרבה חומר שיעניין אותך על יישובי מטה-אשר(כולל תמונות).

Rebeccan

New member
דרך - הקישור לא עובד

אולי אפשר לחדש... תודה פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

בבקשה

הנה הישיר http://www.sifriya.org.il:4444/afek.htm נראה לי שגם הקודם עובד,אולי בעיה רגעית.

Rebeccan

New member
הכתובת בסדר, לא עולה

לא נורא, אנסה מהבית, אולי ענין של חסימה או קיר-אש פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

ובעניין שמות אדמית-אידמית

מה תאמרו על המסמך הבא? לדעתי פשוט מדהים ! גם זה מאותו אתר.

dubaf

New member
ובקשר לאדמית

לאחר שהוקמו בסוף שנות השישים יישובים עם שמות חקלאיים נוספים, לאחר אדמית (נטועה,שתולה וזרעית) הוחלט בקק"ל להחליף את השם זרעית בשמו של תורם ידוע ולקרוא למושב ע"ש "רוזנולד". אנשי המושב התנגדו בלהט, ואפילו היגיעו העניינים לידי השמדת שלטים ושימוש בכוח....עד....עד שמישהו מצא פיתרון גאוני וגילה שהשם "רוזנולד" הוא "כאילו" ראשי תיבות של התורם "זכר רוזנוולד עמנו יהיה תמיד"...והעניין בא על פתרונו בשלום. ומהיום שם המקום "זרעי"ת" ולא "זרעית".

Rebeccan

New member
יש לי קובץ יישובים ../images/Emo82.gif

אתה רוצה גם סמלי יישוב או רק את העדכון אחד במאי = געתון (0463) בנתיב המולדת = בית הגדי (0723) (כינוי קודם נוסף: ק"מ 118) שאמשיך
פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

MrF16

New member
גורדוניה ג'

הקיבוץ שאני גר בו הוקם ע"י קבוצת גורדוניה. (קיבוץ מעלה החמישה) אולי מדובר בקיבוץ שלי ואני פשוט לא יודע על זה?

Rebeccan

New member
מעלה החמשה אמנם...

נוסדה כאחד מהיישובים של קבוצת גורדוניה - אך את גורדוניה ג' חפש במקום צפוני יותר... מאשר הרי ירושלים אגב - גם היישוב שנקרא בעבר גורדוניה - יש לו שם אחר היום (ועוד כינוי שהיה בין השניים) פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

MrF16

New member
מצאתי...

הסקרנות לא איפשרה לי להמתין, שוטטתי ברשת ומצאתי : גורדוניה ג' = כפר החורש.

למעלה