חידות חמיצר

brock lesnar 2

New member
איזה דביל אני!! +החידה המתוקנת

טוב סליחה אבל פה נמצאת החידה המתוקנת: הארגונים שלמדו לבד התחיל מהתחלה פה הציפור והרמזים: א. הסגנון הוא סגנון אחר, אל תינעלו על כך שהמילים האלה הם הפיתרון, העזרו באנגלית! ב. הפתרון הוא מתאבק...

brock lesnar 2

New member
אז זהו שזה לא אינדיאני זה משהו אחר

אני לא יכול לגלות כי זה יהרוס לך רק אני יכול להגיד שבמשפט הראשון יש מילה נכונה. אבל האופן שאתה מסתכל עליו הוא לא טוב!

the styles way

New member
טוב אני הולך לישות ואני מבטיח

לחלום על זה וכדי שתתכונן כי מחר יש לנו קרב

brock lesnar 2

New member
להיסתכל לחידה הזו לו לראשית!

כי הראשית היא לא נכונה! ואף אחד לא צדק!

iRoNBaLLz

New member
בנואה...

הארגונים שלמדו לבד - ECW WCW הם כביכול למדו שלWWF אין תחרות ובנואה התחרה בשניהם בנואה התחיל את דרכו בהאבקות לבד אם אני לא טועה.. נסע ליפן ולמד שם.. ורק אז חזרה למעורה של סטו הארט. פה הציפור - flying headbutt הוא פורש ידיים כמו שציפור פורשת כנפיים כשהוא משתמש במהלך הזה.

brock lesnar 2

New member
סיכום כל הרמזים +עוד רמז

הארגונים שלמדו לבד התחיל מהתחלה פה הציפור א. התשובה היא מתאבק... ב. התשובה למשפט הראשון כבר נפתרה... והרמז החדש הוא: איתן רוב

jomash

New member
אולי לה פארקה

מכיוון שאין לי שמץ של מושג לגבי מתאבקים באינדיז אני אנסה לפתור רק את הרמזים ומי שהרמזים נראיים לו מתאימים שינסה לפתור הארגונים שלמדו לבד כמו שכבר אמרו זה אינדיז התחיל מהתחלה - פה הציפור- מקור שזה source והרמז החדש הוא: איתן רוב - הוא גם אחראי על רשות המס וגם יו"ר הוועדה המקצועית שזה CHIRMAN OF THE BORD

brock lesnar 2

New member
חמיצר זה בן אדם

דן חמיצר, חידונאי וממציא נולד בישראל בשנת 1946. בעת שירותו הצבאי שירת כטייס מסוקים. בעל תואר שני במינהל עסקים. את עיקר פרסומו קנה חמיצר כחידונאי בתוכניתו של רזי ברקאי, "הכל דיבורים", שבה הייתה לחמיצר פינת חידה יומית. החידה הייתה קשה לפיצוח, משום שלצורך פתרונה היה צריך "להכנס" לראש של חמיצר, עם שפע האסוציאציות הפרטיות שלו. כמו כן הפרס המצטבר יכול היה להגיע לסכומים בני עשרות אלפי שקלים, מה שמשך את המאזינים לנסות ולעלות לתוכנית כדי לפתור את החידה ולזכות בפרס, מה שהעלה את הרייטינג של התוכנית. הפרס הגבוה ביותר במסגרת התוכנית "הכל דיבורים" על פתרון חידת חמיצר עמד על 50,000 ש"ח ועסק ב"כוכב המטורף שהתחיל עם הצרפתיה ...". ופתרונו היה שיר בצרפתית (שנקרא "טירוף קטן שלי") שאת גרסתו העברית שרה יפה ירקוני, ונקרא "זה הסוד שלי". לאחר שנטש את התוכנית, עבר לחידונים בטלוויזיה וקיבל חשיפה גדולה בחידונים "יובל למדינה" ו"יובל למפעל הפיס". חידותיו של חמיצר לא נחשבות לפנינות יצירתיות גדולות, ובעצם מה שמושך את הפותרים זה הפרס המצטבר שמגיע לסכומים משמעותיים. יש גם המתאכזבים לפעמים מהפתרון, ומשוכנעים שלהם היה פתרון טוב יותר (לשם כך המציא חמיצר את ה"כוכבית", המוענקת למי שהציע פיתרון יצירתי במיוחד). במשך הזמן הפך המושג חידת חמיצר להיות שם נרדף לדבר קשה לפתרון, מעין חידת שמשון מודרנית. חמיצר לא מסתפק בתואר חידונאי, ושולח זרועות גם לתחומים אחרים: "שיטת חמיצר בחינוך", המתבססת על אסוציאציות חידוניות, אותה הוא מנסה להכניס לבתי הספר, כמו גם ספרים בנושאים הגותיים אותם פרסם כגון "פנטה ריי" ("Panta Rei"). חמיצר גם הוציא לאור ספר שירים בשם "נחיתת אונס", שחלק מהם הלחין הזמר דודו אלהרר, וביצע אותם בתקליט שהוציא ב-1998. דן חמיצר גם פיתח תאוריה בשם "המעבר הרביעי", לפיה השלב הראשון של החיים היה היה במים, השלב השני המעבר ליבשה, השלישי לאוויר והרביעי מגולם בשאיפה לכיבוש החלל. דוגמה לחידת חמיצר: "מיהו הכוכב המטורף שהתחיל עם הצרפתיה, גם היא מטורפת, לפני רכישתה, ולפני המלחמות והכל מסתכם ב-238 ובזוהר?" פתרון החידה (שפוצחה רק לאחר עשרה שבועות): הכוכב הוא ברקאי (רזי ברקאי, כאמור, היה מגיש התוכנית "הכל דיבורים"), רזי מוביל לסוד, לשירה של יפה ירקוני "זה הסוד שלי", השיר הוא במקורו צרפתי, ונקרא "טירוף קטן שלי", לכן מטורף ומטורפת. לפני רכישתה - הכוונה למוהר - יחיאל מוהר כתב את המלים לשיר בגרסה העברית. לפני המלחמות - ירקוני מכונה "זמרת המלחמות (כינוי שלא אהוב עליה ביותר...). 238 הוא מספר השניות שנמשך השיר בתקליט המקורי. ובזוהר - אורי זוהר הנחה את התוכנית "זה הסוד שלי" בערוץ הראשון לפני פרישתו הסופית לישיבה.

h a r r y4

New member
למאמרים

טוב אולי לא כי זה לא ממש קשור. תודה על התשובה הארוכה והטובה!

למעלה