חידה

kabeemulo

New member
רמז קטן:

בשביל לפתור את החידה לא מספיק לדעת את השפה – צריך גם איזושהי הכרות עם תנועת האספרנטו העולמית.

מיכי 10

Member
התשובה שלי לא נראית לי, אבל אסמן
ליתר ביטחון.

הרמז מוביל אותי ל-UEA:
Universala Esperanto Asocio.

חשבתי שהכוונה אל המנהל (הנשיא?) של UEA, Osmo Buller el Norvegio. אני לא בטוחה שהוא המנהל העכשווי. (זכיתי להכיר רק את הקודם או את אחד הקודמים, קורסטי מאיטליה, בשני כנסים בארץ). אבל אין לי זמן לברר עכשיו. צריכה להתכונן עוד להערב במועדון.

אז אולי הכוונה לריקוד Bolero. עבור מסיבת הריקודים. אבל זה נראה לי פיתרון נורא דחוק.
נראה בערב, אחרי שאחזור מהקלובו.

kabeemulo

New member
הערות:

אוסמו בולר הוא המנהל הכללי של UEA – והוא מפינלנד.
רנאטו קורסטי היה ה"נשיא" (זה בעצם יו"ר).
כך שהם לא מלאו את אותו תפקיד, ולמעשה כהנו חלק מהזמן באותו הזמן (האמת היא שיש שם סיפור הרבה יותר מסובך: בולר פרש מתפקידו בעקבות מינויו של קורסטי, אבל כמה שנים אחר כך חזר).
הדמיון בין בולר ובולרו משעשע, אבל זה מדי מרחיק לכת אם אין בחידה משהו שיסביר את זה.
והערה אחרונה: אף על פי שהפתרון הוא ממש לא בולר, בעצם היית די בכיוון

מיכי 10

Member
תודה. אז עצם זה שהייתי "די בכיוון", מעודד אותי להמשיך לחשוב.

מיכי 10

Member
אם עוד רמז לא יגלה כבר את החידה - אשמח על עוד אחד,

כי לי הרמזון לא ממש עזר בינתיים. איכשהו לא בא לי רעיון, אם כי אולי בהמשך, אתפלא שלא מצאתי לבד.

DoronModan

New member
פתרון

Probal
חידה נחמדה מאוד ולא קשה (בין השאר זה מה שהופך אותה לנחמדה)
קיבלתי את נוסח החידה מזמן לבומביי המעתירה, אבל מסיבה טכנית לא עניתי אז.

DoronModan

New member
מוזר

החידה פורסמה לפני פחות מ-3 יממות ובכל זאת זה נראה לי מזמן. עבר עלי כל כך הרבה בימים האלה, עם מזג אוויר לגמרי אחר (חם ונעים) אוכל ('חם', כלומר חריף) ואנשים והרפתקאות... באמת מוזר שאמרתי שזה פורסם 'מזמן'.

DoronModan

New member
רמז - הכוונה לחיפוש

kabeemulo אני מקווה שלא אכפת לך, כי מיכל, הבעיה שלך היא פחות עניין ההגיון או השפה, וכנראה בעית חיפוש בגוגל.
לכן אתן לך הכוונה.
הרי כבר מצאת ש-Corsetti היה יושב ראש (prezidanto) של UEA. ועל כך kebeemulo אמר שאת בכיוון. כל שנשאר לך הוא לחפש בגוגל (באספרנטו) יושבי ראש של UEA, (לא אגיד לך איך לתרגם את זה לאספרנטו) ושם תמצאי את הפתרון, תוך היוועצות בשאר מרכיבי החידה.

מיכי 10

Member
תודה, ונכון. אבל זה בדיוק מה שעשיתי כבר כמה פעמים

בימים האחרונים. אפילו הגעתי כבר לרשימת שמות של אנשי ADE = Akademio De Esperanto, אעפ"י שעל האקדמיה הזאת לא שמעתי לפני כן. ואגב, מצאתי שם כמה וכמה שמות מוכרים, כולל שמות ב-6 אותיות, אבל אף שם מרשימה זו, או מרשימת ה-prezidantoj de UEA, לא נראָה לי מתאים (יותר מזה של Buller, אשר אינו הפתרון).

ואתה אולי זוכר שֶׁעִם סיניורו רנטו קורסטי אפילו אכלנו פעם ארוחת ערב, כשביקרנו בקונגרס נווה שלום. ופעם נסענו איתו במעלית, כשביקרנו בקונגרס אסיה.

אולי אחפש עוד פעם אחת, ודי! חבל"ז שלי.

DoronModan

New member
ודאי שאני זוכר

אני מכיר אותו כבר הרבה שנים ומכל מני מקומות. בזכות המלצתו התקבלתי להתנדב ב-Centra Oficeo de UEA ברוטרדם, 2002, למשך חודשיים.

מיכי 10

Member
אולי כבר תגלו לי ודי, או

שאשאל את חברי הלא-אספרנטיסט, אשר פתר כהרף עין, או שאכנס לפיתרון של דורון?

DoronModan

New member
איך אפשר לומר בדרך אחרת kaŭze de

ואיך אפשר לומר עוד dancfesten'?

מיכי 10

Member
אני חושבת שאפשר לומר:

pro
ואולי balo.
אז מה, יש נשיא או יו"ר של UEA בשם Probal?

אה, כן. אני חיפשתי רק שמות משפחה. עכשיו מצאתי את סיניורו Probal Dasgupta.
בחיים לא הייתי מגיעה לכך ללא הרמזים שאספתי בינתיים משלושתכם.

מיכי 10

Member
(ערכתי כבר פעמיים, בינתיים). מציעה שאחד משניכם,

או שניכם בו זמנית, תנפקו לנו חידה/ות חדשה/ות. כי אלדד עסוק עד מעל לראש בעניינים חשובים יותר. וכנראה שגם האחרים עסוקים או מתקשים בפתרון הפעם.
בתודה מראש.
Anticipe dankon kaj bonan ŝabaton,
miĥal.

מיכי 10

Member
לא הגבתם, ואני רואה כמה צפיּות. אבל אני מניחה שהתשובה נכונה,

ומרשה לעצמי, על כן, להיכנס עכשיו לתשובתו (באזהרת ספוילר) של דורון.

למעלה