חידה שבועית

חידה שבועית ../images/Emo10.gif

לצערי השירשור של החידה השבועית נמחק ! החידה היתה: סטרואידים: מה זה ? למה זה טוב ? מה זה גורם ? אשמח אם תוכלו לשחזר את תגובתכם ע"י חיפוש תשובתכם בחיפוש מתקדם ע"פ שם, העתקת ההודעה והדבקתה להודעה החדשה ! תודה

סטרואידים על שום מה? ולמה?

סטרואידים על שום מה? ולמה? מאת: ד"ר קובי עזרא Ph.D הסטרואידים הינם תירכובות הניגזרות מחומצת השומן כולסטרול. הסטרואידים נחלקים למספר קבוצות: גלוקוקורטיקוסטרואידים, מינרלוקורטיקוסטרואידים, הורמוני מין וכ"ו. כאשר קבוצת הסטרואידים המצויה בשימוש לרעה בספורט, היא קבוצת הסטרואידים האנבוליים \\ אנדרוגנים. במשפחת הסטרואידים האנבוליים אנדרוגניים, ישנם ניגזרות רבות, שבחלקן רעילות ביותר ואף מסקנות חיים (כגון: אנדרול ודיאנבול המכונה גם "מתן רוסי"). בספרות הרפואית מוזכרים תופעות לוואי רבות כשמדובר בתרופות אילו ("מתן רוסי" ואנדרול). תופעות הלוואי המוזכרות, מתחילות מתופעות לוואי מינוריות, כמו: נשירת שיער הראש ושיעור יתר בגוף ובפנים, אקנה ופצעים המופיעים בעיקר בפנים, כתפיים, גב וחזה. תופעות לוואי יותר קשות, כמו: הפרעות בתפקודי הכבד והכליות, הפרעות מנטליות, עד כדי התקפי זעם בלתי נישלטים, טרשת עורקים עד כדי תעוקות חזה ועלייה בלחץ הדם. ותופעות לוואי פטליות, שלרוב אין דרך חזרה ל"חיים", כמו: הופעת גידולים סרטניים בכבד, בכליות, במוח, בערמונית ובאשכים. לא פעם שמענו על ספורטאים שנפטרו כתוצאה משימוש לא נכון בתרופות האסורות הללו ! הגיעו למרפאתי, לא פעם ספורטאים הסובלים מתופעות לוואי, כתוצאה מהשימוש בסטרואידים (בעיקר וטרינריים), שדמות מאוד ידוע בארצינו מוכר לנערים המעוניינים להיות גדולים כמוהו. כלומר שהיה עלי ל"תקן" את הנזקים ש ניגרמו להם (בשיטת הדהטוקסיפיקציה הכללית וכ"ו). לכן פרט חשוב נוסף הוא, כי אם הינכם רוצים ליטול סטרואידים בכל מחיר, עשו זאת לפחות בהשגחת רופא המומחה לדבר, ולא ע"י סוחר הסטרואידים בחדר הכושר שלכם ! בחלק מהרצאותי למורי ומדריכי ספורט, אני מסביר אודות תופעותה לוואי של תרופות שונות שניטלות ע"י ספורטאים. ולא פעם ישנם ספורטאים (לרוב צעירים), שהדבר לא בדיוק מעניין אותם?!?! כמו כן, יש את הספורטאים המתונים יותר שאומרים טוב, אז מה האלטרנטיבה שלך דוקטור ? אני תמיד אומר כך, דבר ראשון שי לנו את התוספים (משלימי התזונה), כמו: קראטין, חלבונים ותוספים שונים. כמובן שיש לשלב בין תוכנית תזונה אישית בהתאם למספר פרמטרים, כמו: בדיקות דם (כימיה כללית, אנדוקרינית וכ"ו), בדיקות פיזיקליות, תוכנית אימון (שגם היא אמורה לקבל פידבק מתוכנית התזונה), אורך החיים הכללי וכ"ו. האסקולה החכמה של הספורטאים תמיד שואלים, בקשר לחומרים הבטוחים יותר, כמו: אוקסנדרולון וסטרומבה. הם שואלים, אם לתרופות אילו תופעות לוואי שליליות מעטות בלבד אם בכלל. למה שלא להשתמש בהם ? לדברי אם הם מיצו את כל הפוטנציאל הגלום בהם (מבחינת העלייה במסה השרירית והכוח), ע"י שימוש בתוספי מזון, תוכניות אימון, תזונה וכ"ו. אז כמובן שכדי ליטול תרופות כדוגמת האוקסנדרולון, מאשר ב"מתן רוסי" העתיר בתופעות לוואי שליליות. אך גם כאן לפני השימוש, יש להעזר ברופא המומחה לתחום, שיבצע בדיקות רפואיות (בדיקות פיזיקליות, בדיקות דם, בדיקות שתן וכ"ו – באופן אינדיבידואלי ובהתאם לצורך), ולצרף קומבינציה מנצחת של תוכנית תזונה, אימון ואורח חיים בריא ככל האפשר ! למרות הכתוב אין להבין כי כדי ליטול סטרואידים, אלה ההפך הוא הנכון ! אך על דבר זה ניתן לומר כי, טיפה אחת של מניעה שווה לאלף טיפות של טיפול !!! כל הזכויות שמורות לד"ר קובי עזרא PHD © www.bodybuilding.up.co.il

revivo20

New member
מה זה אפדרין?מומלץ או לא?

מה ההשפעות של אפדרין כדי לנסות? (נתנו את זה לשחקנים של מכבי ת"א בכדורגל)

אלי ו.

New member
אפדרין

אפדרין הוא ממריץ וחומר תרמוג´ני (גורם לגוף ליצור יותר חום ובכך להוציא יותר אנרגיה) החומר אסור לשימוש בישראל ובעוד מדינות. הוא מותר לשימוש בארה"ב. (למרות ש ה FDA מת להוציא אותו מחוץ לחוק) משתמשים בו (בשילוב עם קפאין, ולפעמים גם אספירין) כתוסף להרזיה. נקרא גם ECA STACK - ראשי תיבות של Caffein Ephedrin Aspirin לא מומלץ! בייחוד לא לשימוש לאורך זמן. היו גם כמה מקרי מות כתוצאה משימוש מופרז באפדרין.

ronen222

New member
אפדרין הוא סם ואפילו מסוכן

90 אחוז מהרכב כדור האקסטזי שמוכר בעונותינו הרבים ממסיבות לחלקנו הוא האפדרין שנחשב בארץ לסם מסוכן מאד זהו ממריץ חזק שנותן כח ועוזר בשרפת השומן וגורם לאיבוד התאבון במשך ימים אם זאת גם מחליש את המערכת החיסונית בגופנו רבים מהנוטלים את החומר הזה מקבלים "שפעת" "וחום" כתוצאה מהיחלשות הגוף

revivo20

New member
בבאמת הוא מסוכן כמו האקסטזי?

הוא משפיע גם על המוח? יש בו זפת וכל מיני כימיכלים? (שאתה מדבר על המרץ שהוא נותן ועל זה שהוא עוזר לישרוף שומן זה מפתה)

אלי ו.

New member
קישור לאתר המסביר על אפדרין ותוספים

האתר המצורף אינו שייך לחברת תוספים או כל גוף מסחרי אחר. הוא מתאר תוספים שונים, טענות היצרן, תימוכין מדעיים בטיחות וכו.

אלי ו.

New member
המלצה שלי, אל תיגע

חלק גדול מהתוספים שמכילים אפדרין, לא יעבדו. אם הם מכילים אפדרין, קיימים סיכונים (בייחוד לאורך זמן) שיפור תזונה, עדיף על אפדרין, למרץ קפה או מוטיבציה תספק את רובנו. אפדרין לא חוקי בארץ, ובהרבה מדינות בעולם ולכן גם קשה להשיג אותו. (דרך אגב, אפדרין מופק גם ממקורות צמחיים-טבעיים מה שמראה לך שלא כל מה שהוא טבעי, גם בריא)

הגזמה

אני חושב שאתם מגזימים בקשר לאפדרין{ולהגיד לכם את האמת אני לא מבין למה,הרי הרבה יותר אנשים מתו מכדורי שינה,ניקוטין אלכוהול וכו´}זו סך הכל תרופה לאסמטים. לפני שנה בערך גרתי בארה´ב 8 חודשים ויצא לי להיתאמן בכמה מכוני כושר שם . רוב המתאמנים גברים ונשים כאחד צורכים תוסף שמכיל אפדרין לפני האימון כמו שאנחנו שותים קפה בשביל אנרגיה כבר שנים ולא קורה להם כלום.המקרים היחידים הקשורים למוות או נזק עקב לקיחת אפדרין היו כאשר אנשים לקחו מינון הרבה יותר גבוה מהמקובל או שרשום על הבקבוק.{כמו בכל תרופה,אפילו אם תקחו אספרין במינון גבוה יקרה לכם נזק רב}בגלל זה ה F.D.A.לא הוריד את זה מהמדפים. אני ממש לא בעד לקחת אפדרין ונגד כל התרופות למיניהן{אקמול, אנטיביוטיקה וכו´}אבל כל אחד ושיקוליו הוא.

revivo20

New member
מה קורה למי שלוקח קבוע אפדרין......

ואז מפסיק יש איזו התמכרות?

אלי ו.

New member
לאורך זמן יכולה להיות הפרעה בויסות

החום של הגוף. זאת בהנחה ולא פיתחת בעית לחץ דם, או בעיות רפואיות אחרות. תראה, זה תוסף פופולרי, אבל עדיין לא מומלץ. אל תצפה שהשומן יפול ממך אם תיקח אותו. זה ממש לא ככה.

revivo20

New member
ברור שאני לא מצפה לזה אבל....

מי שעוסק הרבה בספורט אז יתן לו מרץ באימונים ויעזור לו לישרוף יותר שומן זה נכון?

דורון ק

New member
לא כדאי לך לקחת תוספים

ועוד שאלה:מה המשקל שלך,הגובה ואחוזי השומן ומידת הפעילות וכמה אתה רוצה להוריד במשקל,כי אתה שואל שאלות כאילו אתה לפחות 110 קילו 170 סנטימ שלא הצליח בשום אופן לרדת במשקל-יש דרך אחת! לרדת במשקל וזה ספורט ותזונה נכונה,כל שאר התוספים זה רק עזרים(שלעיתים מסוכנים-כמו אפדרין).

revivo20

New member
הגובה שלי 177 ס"מ המישקל נע סביב..

ה70 קילו כי אני עולה ויורד אחוזי שומן אני לא יודע עדיין ולא אני לא חושב שהדרך היחידה לרדת היא על ידי תוספים וכאלה אבל אולי הם יתנו לי יתרון המטרה שלי כמו כולם זה גוף יפה והבעיה שלי היא לא כל כך המישקל כמו אחוזי שומן של הגוף כי גם ששקלתי 67 עדיין היו לי בבטן קצת שומן אני מיתאמן חזק מישתדל פעמיים ביום חוץ מהימים שאני מרגיש שאין לי דלק בגלל הדיאטה שאני עושה בעיקרון אני רץ 15 קילומטר ב 11 בבוקר וב 4וחצי אני הולך לחדר כושר שעה וחצי אני מישתדל לעמוד בזה אבל תמיד אחרי כמה ימים טובים באה קצת נפילה כמו למשל שליפעמים אני עולה ל75 קילו ואז ב 3 ימים של אימונים ודיאטה אני מוריד ל70 כן ה3 ימים זה בדוק

revivo20

New member
שמעתם עם סם מסוג אנדרולון?

מה הוא עושה יש לכם מושג? (אני שמעתי עליו כשאר אדגר דוידס שחקן כדורגל ניתפס בבדיקות)

ronen222

New member
אנדרולון?

אין כזה דבר אנדרולון יש אנדרול מאד חזק עם המון תופעות לא כדאי למתחילים יש אנדריאול פחות חזק לא פחות מסוכן ויש אנדרוסטאנולוןלא חזק במיוחד ואומרים שללא תופעות אבל עדיין לא מומלץ

ronen222

New member
היי עזוב אותך שטוייות

אני מביןמכל השאלות שלך שאתה משתוקק לגדול אל תנסה אפילו לחשוב סטראואידים אם אתה לא מתחרה (וכבר עלתה סוגיה זו)אל תנסה חומרים כאלה או אחרים יש המון טכניקות לגדול עוד ועוד בצורה טיבעית ולהראות מרשימים אפילו אם אתה "קטן" אל תאמר נואש גש למדריך טוב שיפרט לך בדיוק איך לעשות את זה ואם לא תמצא אחד כזה יש פה מספיק טובים ואם בכל זאת יגעת ולא מצאת אני מוכן לעזור לך אישית עלה והצלח אח שלי

למעלה