חידה קלה...היכן??

dubaf

New member
נכון. וחידה קשה יותר !!!

היכן מצבה זו ומה הסיפור מאחוריה?
 

סאקרה

New member
באר שבע,רח' קק"ל,ביה"ק הצבאי

מצבת כבוד לזכרם של 8 טייסים אנגלים ואוסטרליים שנפלו ברבות אויר או הופלו מהקרקע.במלחה"ע ה1. המצבה הוקמה עי אוייבהם-הגרמנים והטורקים והונחה לאות כבוד בבית הקברות. מיקומה הראשוני אינו ידוע. (בית הקברות נחנך רק ב1923 והמצבה נכתבה ב1918).
 

dubaf

New member
כל הכבוד !!! יפה מאד !!!!

רק הערה קטנה: המצבה נמצאה זרוקה במקום בו היה שדה התעופה הגרמני במלחמת העולם הראשונה, ממול לאזור האוניברסיטה היום, והועברה לבית הקברות הבריטי.
 
סיפור אישי על האנדרטה לאויראים

בשנת 1999, במסגרת עבודתי בב"ש, אירחתי את ניספחת התרבות הטורכית לסיור בעיר. התכוננו אז לחגיגות ה-100 של העיר. היא הביטה על האנדרטה, שכאמור הוקמה בידי חיל המשלוח העות'מני-גרמי, ושאלה (שאלה רטורית) מה עשו חיילי המעצמה התרבותית הבריטית עם אלפי הגופות של החיילים הטורכים שנהרגו בשדות המערכה סביב באר שבע. התשובה, כמובן, היתה ידועה לה: הבריטים אפילו לא טרחו לקבור אותם בחפירות בהן נהרגו. אחת התוצאות של הביקור הזה היתה הקמת אנדרטה לחייל הטורכי סמוך לתחנת הרכבת הטורכית, בשדרות טוביהו, מול בית הקברות הצבאי הבריטי.
 

erelu

New member
ואם בטייסים זרים עסקנן

אז נשאלת השאלה בעבור מי נבנתה האנדרטה שפריט ממנה מצורף כקובץ תמונה? כשיסופר הסיפור, אציג את האנדרטה במלואה. ערב טוב לכולם.
 
החורים האלה מנגנים, כמו אורגן.

התיכנון של דני קרואן היה שהרוח הנושבת בחורים תייצר נהמה חרישית בכל מיני צלילים, על פי קוטר החור, העובי שלו והזוית שלו מול הרוח. וזה אכן עובד! מי שמגיע להר ויושב בשקט למרגלות המגדל - שומע את הנהי.
 
מהו המחנה?

אם זה לא סוד צבאי... אני מבינה שהבכיר הוא ישראל שחורי, שהועלה לאחר מותו לדרגת סגן אלוף.
 

שיר ורד

New member
להלן הכיתוב על האנדרטה בהגדלה

האם מישהו יוכל להרחיב קצת מה קרה שם? (הפעם זה שאלה ולא חידה).
 

שיר ורד

New member
מצאתי

ב- יג' תמוז תש"ח .סיירו שלושה ממפקדי ה-'הגנה' במשלטי לטרון- בית נבאללה. סמוך לגמזו עלה הג'יפ שלהם על מוקש שניים מהמפקדים מתו במקום (שורה אושרוביץ הי"ד ויחזקאל בן-דוד הי"ד). והשלישי נפטר למחרת בבית החולים (ישראל שחורי הי"ד). במקום התאונה מוצבת אנדרטה לזכרם, הבנויה משלוש אבני גיר לבנות, עם סמל ה-'הגנה'. ציטוט מתוך אתר גימזו
 
למעלה