חידה לאמצע השבוע: מה הדרך הזולה להגיע מאילת לקרית שמונה?

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

(לא כולל הליכה ברגל, אופניים וכדומה.)

המחיר הסטנדרטי - עם החלפה בירושלים או תל אביב הוא 131.50.
המחיר הזול ביותר שמצאתי עד כה הוא 108.50.

האם זהו המחיר הזול ביותר, ואם כן מהו?
אם לא, אז מה מצאתם? אני בטוח שאתם יכולים יותר טוב ממני.

לפותרים נכונה תוגרל האדרת שמם ומומחיותם בפתרון חידות.
בהצלחה!

בועז ל

New member
פשוט מאוד.

בהצלחה!
פשוט מאוד.
כמו בבדיחה שהספיקה לגדל זקן: לעבור פעמיים בקריית ארבע.

נתנאל531

Well-known member
בהתחשב בהנחת מיגון

בהצלחה!
בהתחשב בהנחת מיגון
האם ישנה אפשרות למעבר באזור הבקעה כדי לזכות בהנחה זו?
&nbsp
מחיפוש מהיר באתר של bus.gov.il הוא לא הציע אפשרות נסיעה מבית שאן לאילת באמצעות החלפה בנקודה באמצע הדרך, אבל בחיפוש ממוקד יותר, כן ישנה אפשרות למסלול בית שאן -> צומת אלמוג -> אילת.
&nbsp
כמה זה יוצא בש"ח? קרית שמונה -> טבריה = 31.5, טבריה -> בית שאן = 17.3. מבית שאן לצומת אלמוג אין הנחת מיגון משום מה (המחיר 39.5), אבל אם מחלקים את מקטע הדרך ל־2 חלקים (דרך מפגש הבקעה) כן מתקבלת הנחת מיגון: בית שאן -> מפגש הבקעה = 15.8, מפגש הבקעה -> צומת אלמוג = 8.4, חסכנו 15.3 ש"ח! צומת אלמוג -> אילת = 82 ש"ח (אותו מחיר כמו מירושלים), ובסה"כ = 155 ש"ח. ניסינו לחסוך ובסוף יוצא ששילמנו הרבה יותר... גם נסיון לסוע בין ירושלים לבאר שבע וממנה לאילת דרך קרית ארבע תוך ניצול הנחת מיגון יגלה שלא חוסכים כלום, אולי אפילו משלמים מעט יותר.
&nbsp
מאילת לקרית שמונה דרך חיפה יוצא מעט זול יותר מאשר דרך תל אביב / ירושלים: אילת -> חיפה = 82 ש"ח (+נסיעת המשך למרכזית המפרץ), חיפה -> קרית שמונה = 44 ש"ח, סה"כ 126 ש"ח. בעיקרון, לנתיב אקספרס יש תמחור זול יותר מלאגד, ולכן נסיעה בשני קוים של נתיב מחיפה לקרית שמונה (דרך צפת) עשויה להיות זולה במעט, אבל לנתיב יש עוקץ של מחיר מאוד גבוה מחיפה עצמה (בהשוואה למחירים מנקודות ההמשך - קריות ועכו), והאתר שלהם מושבת כעת, אז אי אפשר לבדוק.

נתנאל531

Well-known member
אאוריקה!

בהתחשב בהנחת מיגון
האם ישנה אפשרות למעבר באזור הבקעה כדי לזכות בהנחה זו?
&nbsp
מחיפוש מהיר באתר של bus.gov.il הוא לא הציע אפשרות נסיעה מבית שאן לאילת באמצעות החלפה בנקודה באמצע הדרך, אבל בחיפוש ממוקד יותר, כן ישנה אפשרות למסלול בית שאן -> צומת אלמוג -> אילת.
&nbsp
כמה זה יוצא בש"ח? קרית שמונה -> טבריה = 31.5, טבריה -> בית שאן = 17.3. מבית שאן לצומת אלמוג אין הנחת מיגון משום מה (המחיר 39.5), אבל אם מחלקים את מקטע הדרך ל־2 חלקים (דרך מפגש הבקעה) כן מתקבלת הנחת מיגון: בית שאן -> מפגש הבקעה = 15.8, מפגש הבקעה -> צומת אלמוג = 8.4, חסכנו 15.3 ש"ח! צומת אלמוג -> אילת = 82 ש"ח (אותו מחיר כמו מירושלים), ובסה"כ = 155 ש"ח. ניסינו לחסוך ובסוף יוצא ששילמנו הרבה יותר... גם נסיון לסוע בין ירושלים לבאר שבע וממנה לאילת דרך קרית ארבע תוך ניצול הנחת מיגון יגלה שלא חוסכים כלום, אולי אפילו משלמים מעט יותר.
&nbsp
מאילת לקרית שמונה דרך חיפה יוצא מעט זול יותר מאשר דרך תל אביב / ירושלים: אילת -> חיפה = 82 ש"ח (+נסיעת המשך למרכזית המפרץ), חיפה -> קרית שמונה = 44 ש"ח, סה"כ 126 ש"ח. בעיקרון, לנתיב אקספרס יש תמחור זול יותר מלאגד, ולכן נסיעה בשני קוים של נתיב מחיפה לקרית שמונה (דרך צפת) עשויה להיות זולה במעט, אבל לנתיב יש עוקץ של מחיר מאוד גבוה מחיפה עצמה (בהשוואה למחירים מנקודות ההמשך - קריות ועכו), והאתר שלהם מושבת כעת, אז אי אפשר לבדוק.
אאוריקה!
תחנת הרכבת נתיבות מאפשרת בזמן הקרוב נסיעת חינם לכל הארץ, כאשר נקודת המוצא היא בנתיבות, זה מאפשר חסכון כספי ניכר לנוסעים שזמנם בידם, אך רק בכיוון הנסיעה מדרום לצפון, ולא הפוך...
&nbsp
אילת -> באר שבע = 60, באר שבע -> נתיבות (מטרופולין) = 12 ש"ח, נתיבות -> עכו (רכבת) = חינם, עכו -> קרית שמונה = 39.5, סה"כ = 111.5. זה יוצא 3 ש"ח יותר מהמסלול שמצאת, ולכן אני מעריך (אתר נתיב מושבת כעת), שנעשה שימוש בקווי נתיב במקטע הסופי, במסלול עכו -> כרמיאל / צומת חנניה / צפת -> קרית שמונה, או שהמשכת ברכבת עד נהריה, ומשם נהריה -> צפת -> קרית שמונה. המסלול נהריה -> צפת עולה 18.8, השאר אני לא זוכר בעל פה...

cwen

New member
נדמה לי שההטבה תקפה רק לתושבי נתיבות

אאוריקה!
תחנת הרכבת נתיבות מאפשרת בזמן הקרוב נסיעת חינם לכל הארץ, כאשר נקודת המוצא היא בנתיבות, זה מאפשר חסכון כספי ניכר לנוסעים שזמנם בידם, אך רק בכיוון הנסיעה מדרום לצפון, ולא הפוך...
&nbsp
אילת -> באר שבע = 60, באר שבע -> נתיבות (מטרופולין) = 12 ש"ח, נתיבות -> עכו (רכבת) = חינם, עכו -> קרית שמונה = 39.5, סה"כ = 111.5. זה יוצא 3 ש"ח יותר מהמסלול שמצאת, ולכן אני מעריך (אתר נתיב מושבת כעת), שנעשה שימוש בקווי נתיב במקטע הסופי, במסלול עכו -> כרמיאל / צומת חנניה / צפת -> קרית שמונה, או שהמשכת ברכבת עד נהריה, ומשם נהריה -> צפת -> קרית שמונה. המסלול נהריה -> צפת עולה 18.8, השאר אני לא זוכר בעל פה...
נדמה לי שההטבה תקפה רק לתושבי נתיבות

olli3

New member
מנהל
יש יורת זול מזה בהגעה לנתיבות>>>

אאוריקה!
&nbsp
קווי אילת לדימונה - 46 ש"ח.
מדימונה לנתיבות בקו 359 - 19.30 ש"ח.
רכבת לעכו - חינם
&nbsp
עכו - קרית שמונה 39.5 ש"ח.
&nbsp
סה"כ: 104.80 ש"ח.

alantan

New member
לנתנאל על מציאת הכיוון וכמעט פתרון וגם
למיכאל

קווי אילת לדימונה - 46 ש"ח.
מדימונה לנתיבות בקו 359 - 19.30 ש"ח.
רכבת לעכו - חינם
&nbsp
עכו - קרית שמונה 39.5 ש"ח.
&nbsp
סה"כ: 104.80 ש"ח.
למיכאל
על שיפור המחיר.
&nbsp
לקחתם בחשבון שם את ה-2.80 עבור נסיעה פנימית בנתיבות כדי להגיע לתחנת הרכבת?
&nbsp
הפתרון שלי היה:
- אילת - באר שבע, 60 ש"ח
- באר שבע - נתיבות, 12 ש"ח
- פנימי נתיבות, 2.80 ש"ח
- רכבת לנהריה בחינם
- נהרית - חצור הגלילית, 18.80 ש":ח
- חצור הגלילית - קרית שמונה, 14.90 ש":ח
&nbsp
סה"כ 108.50 ש":ח
&nbsp
עם השיפורים של מיכאל דרך דימונה אני חושב שמגיעם ל-107.60 ש"ח, כולל ה-2.80 ש"ח.

olli3

New member
מנהל
101.80 ש"ח ויש בעייתיות קטנה לגבי דימונה.

למיכאל
על שיפור המחיר.
&nbsp
&nbsp
הפתרון שלי היה:
- אילת - באר שבע, 60 ש"ח
- פנימי נתיבות, 2.80 ש"ח
- רכבת לנהריה בחינם
&nbsp
&nbsp
101.80 ש"ח ויש בעייתיות קטנה לגבי דימונה.
רק נסיעת אחת ביום של 394 נכנסת לדימונה למרכזית, יש כמובן גם את נסיעת 393 שמגיעה למרכזית דימונה. מעבר לכך רק ביום א' ובסופ"ש (אם אני לא טועה) יש את 397 שנכנס למרכזית דימונה. מחוץ למרכזית יש תחנה לקו 359 (חצי דקה הליכה) - זו לא הבעיה.
&nbsp
לעומת זאת, אם מתבססים על כל היום, אפשר לרדת ברמזור של דימונה (יש רק אחד) מהקווים הושנים מאילת לת"א וגם ל991 יש שם תחנה אם אני זוכר נכון - במסעף פרץ סנטר, לחזור אחורה ברגל 5 דקות על כביש 25 ולעלות על 359 מהתחנה האחרונה שלו בדימונה (הנשיא פינת כביש 25).
&nbsp
אבל אם נסע דרך נהריה ולא כפי שחישבתי דרך עכו, זה יצא 101.80 ש"ח.
&nbsp
אילת > דימונה: 46 ש"ח
דימונה > נתיבות: 19.30 ש"ח
נתיבות פנימי: 2.80 ש"ח
נתיבות > נהריה: חינם.
נהריה> חצור:18.80 ש"ח.
חצור > קרית שמונה: 14.90 ש"ח.

נתנאל531

Well-known member
אין קו בין נהריה לחצור

למיכאל
על שיפור המחיר.
&nbsp
&nbsp
הפתרון שלי היה:
- אילת - באר שבע, 60 ש"ח
- פנימי נתיבות, 2.80 ש"ח
- רכבת לנהריה בחינם
&nbsp
&nbsp
אין קו בין נהריה לחצור
זה הנפצה של נתיב כבר הרבה זמן, אבל 367 מגיע עד צפת בלבד.

נתנאל531

Well-known member
וכעת שהאתר של נתיב חזר סוף סוף לחיים

אין קו בין נהריה לחצור
זה הנפצה של נתיב כבר הרבה זמן, אבל 367 מגיע עד צפת בלבד.
הנתיב נהריה -> צפת -> קרית שמונה (367 + 511) עולה 18.8 + 18.8 = 37.6, מעט זול יותר מנסיעה בקו אחד (500) מעכו (39.5).

olli3

New member
מנהל
שזה 105.70 ש"ח - עדיין יותר זול מהאופציה שאלן מצא.

הנתיב נהריה -> צפת -> קרית שמונה (367 + 511) עולה 18.8 + 18.8 = 37.6, מעט זול יותר מנסיעה בקו אחד (500) מעכו (39.5).
שזה 105.70 ש"ח - עדיין יותר זול מהאופציה שאלן מצא.
אל אף שבסיסה היה שגוי עקב מידע שגוי באתר נתיב אקספרס.

טשאפק 2

New member
אפשר דרך ירדן? :)

בהצלחה!
נסיעה מ עקבה-לרבת עמון עולה 7.5 דינר, שהם כ-40 ש"ח, משם יש כמדומני אוטובוס של נזרין לנצרת ומנצרת... טוב, זול זה לא ייצא, וגם לעקבה צריך איכשהו להגיע, אבל תן קרדיט על חשיבה מחוץ לקופסה.

alantan

New member
חשיבה יפה...

נסיעה מ עקבה-לרבת עמון עולה 7.5 דינר, שהם כ-40 ש"ח, משם יש כמדומני אוטובוס של נזרין לנצרת ומנצרת... טוב, זול זה לא ייצא, וגם לעקבה צריך איכשהו להגיע, אבל תן קרדיט על חשיבה מחוץ לקופסה.
חשיבה יפה...

105 שקלים אגרת מעבר מישראל+ ויזה לירדן

105 שקלים אגרת מעבר מישראל+ ויזה לירדן

olli3

New member
מנהל
אני לא יודע מה עשית כדי להגיע למחיר השני, אבל הנה כיוונים...

בהצלחה!
אני לא יודע מה עשית כדי להגיע למחיר השני, אבל הנה כיוונים...
1. 392 למצפה עולה 46 ש"ח, משם יש את 660 הישיר לת"א שעולה 24.80 ש"ח, משם תתפרע.
&nbsp
אופציה אחרת היא דרך באר שבע או צומת הנגב ואז דרך בני ברק או דרך ירושלים (מצומת הנגב קו 458 לירושלים, מצומת הנגב ומבאר שבע 358). מאילת לצומת הנגב זה לא זול יותר ממאילת לבאר שבע - 60 ש"ח. משם אפשר להתקדם לחיפה, לצפון...
&nbsp
מבאר שבע אפשר לנסוע עם 958 לכרמיאל 49.50 ש"ח, 995 לחיפה - 44 ש"ח (בימים מסויימים). אבל לא נראה לי שזה עוזר.
&nbsp
שאר האופציות מתבססות על הרכבת בנתיבות שאין אוטובוס מבאר שבע שמגיע ממש אליה, אבל אפשר בהליכה של רבע שעה אם זה נחשב או באוטובוס עירוני בנתיבות העולה 2.80 ש"ח.
&nbsp
אופציה אחרת שאולי חוסכת עוד כמה שקלים היא לנסוע מאילת לדימונה (46 ש"ח) ומשם בקו 359 לנתיבות שעולה 19.30 ש"ח. משם ברכבת לצפון.
&nbsp
אופציה אחרת היא 991 מאילת לנתניה/חדרה/חיפה. משם יש דרכים שונות להגיע לקרית שמונה שאני לא כזה בקיא בהן + קווי מגזר חרדי שיכולים להועיל. הנסיעה ב991 עולה 82 ש"ח לכל אחד מיעדים אלו.

לאדם אחד? הדרך הזולה ביותר היא לא בהכרח השפויה ביותר

בהצלחה!
השאלה איזה חיסכון שווה לך כדי לצאת משפיות.
יש כאן חסם עליון של בערך 130 ש"ח בהנחה התיאורטית והלא סבירה שאפשר למצוא דרך בחינם. אם נהייה ריאליים, נניח שתוכל לחסוך 10-20 ש"ח. האם שווה בשביל זה לאבד את השפיות (למשל ליסוע מאילת לקרית שמונה דרך נתיבות...)?
אם אתה לא רוצה לצאת משפיות, לך על הדרכים ההגיוניות של החלפה בחיפה או בתל אביב.
לא תמיד לזול ביותר יש גם את יחס תועלת עלות הטוב ביותר.
זו הדרך הפרקטית שלי להסתכל על זה. אפילו לנסות למצוא את הדרך הזולה ביותר תיאורטית, לדעתי, לא פרקטי במקרה הזה וסתם בזבוז זמן.

אני לא חושב שיש מישהו שבאמת נוסע מק8 לאילת בתח"צ ביום אחד..

השאלה איזה חיסכון שווה לך כדי לצאת משפיות.
יש כאן חסם עליון של בערך 130 ש"ח בהנחה התיאורטית והלא סבירה שאפשר למצוא דרך בחינם. אם נהייה ריאליים, נניח שתוכל לחסוך 10-20 ש"ח. האם שווה בשביל זה לאבד את השפיות (למשל ליסוע מאילת לקרית שמונה דרך נתיבות...)?
אם אתה לא רוצה לצאת משפיות, לך על הדרכים ההגיוניות של החלפה בחיפה או בתל אביב.
לא תמיד לזול ביותר יש גם את יחס תועלת עלות הטוב ביותר.
זו הדרך הפרקטית שלי להסתכל על זה. אפילו לנסות למצוא את הדרך הזולה ביותר תיאורטית, לדעתי, לא פרקטי במקרה הזה וסתם בזבוז זמן.
אני לא חושב שיש מישהו שבאמת נוסע מק8 לאילת בתח"צ ביום אחד..
אז כנראה שכל השאלה כאן היא היפוטתית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה