חידהף

מצב
הנושא נעול.

A r i e T

New member
חידהף

חידהף
הנה תמונה שארזS צילם בנתב"ג לפני שנה בערך. נשאלת השאלה: איזה אירוע מפורסם בהסטוריה של ישראל קשור למטוס שמופיע בתמונה?
(ותודה לגוּגל)

ארזS

New member
עד לרגעים אלה לא ידעתי שצילמתי מטוס

חידהף
הנה תמונה שארזS צילם בנתב"ג לפני שנה בערך. נשאלת השאלה: איזה אירוע מפורסם בהסטוריה של ישראל קשור למטוס שמופיע בתמונה?
(ותודה לגוּגל)
כל כך חשוב... עכשיו אני כבר יודע, אבל כמובן שלא אקלקל את החידה של אריה ונראה מי יידע את התשובה המדוייקת.

kennedy

New member
טיסת אירפרנס 139 ,שהמריאה

כל כך חשוב... עכשיו אני כבר יודע, אבל כמובן שלא אקלקל את החידה של אריה ונראה מי יידע את התשובה המדוייקת.
מתל אביב נחתה לנחיתת ביינים באתונה ונחטפה לאנטבה,הייתה באיירבאס 300 . יולי 1976 איך אפשר לשכוח.... אך האם יש לך הוכחה שזה אותו מטוס????

ארזS

New member
זאת לא חוכמה שאתה עונה...

מתל אביב נחתה לנחיתת ביינים באתונה ונחטפה לאנטבה,הייתה באיירבאס 300 . יולי 1976 איך אפשר לשכוח.... אך האם יש לך הוכחה שזה אותו מטוס????
זאת לא חוכמה שאתה עונה...
והאמת היא שגם לי אין הוכחה חותכת לעובדה הזאת, פרט לכך שזה אותו המטוס לפני כמה נתונים שגם אני מצאתי באמצעות חיפשו בגוגל. דרך אגב, אלה נתונים שמצאתי עכשיו ולא קבלתי אותם מאריה מפרסם החידה. אם זה נכון או לא, אני לא יודע. מה שנראה לי מוזר זה שחשבתי שהמטוס נשאר באנטבה והאוגנדים "התחרעו" עליו... הרי לפי ההיסטוריה הידועה המטוס נשאר באנטבה לאחר פעולת צה''ל במבצע יונתן. אבל לך תדע מה היה באמת... בכל אופן, הנה לך קישור ראשון שמעיד על כך שזה המטוס המדובר. וכאן בקישור השני יש לך את ההיסטוריה של המטוס. ואם תעשה אחד ועוד אחד אז תגלה כנראה שהתשובה תהיה שזה המטוס. אבל אם יש לך מידע אחר אשמח אם תביא אותו לכאן.

A r i e T

New member
קודם כל, צדקת ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

קודם כל, צדקת

זה היה המטוס של אייר פראנס שנחטף לאנטבה ב1976. מצאתי פרטים על האירוע באתר שעוסק בתקריות שקשורות בתעופה. משם למדתי שהרישום המקורי של המטוס היה F-BVGG ומס' היצרן היה 019. עשיתי חיפוש בגוגל אחרי הרישום הזה, ומכאן לא היה קשה למצוא פרטים נוספים על הגלגולים שעבר המטוס הנ"ל. לדוגמא כאן. הנה תמונה של אותו המטוס, שנה אחרי מבצע אנטבה.

ארזS

New member
בהחלט מעניין וישר כח + סיפור אישי

קודם כל, צדקת

זה היה המטוס של אייר פראנס שנחטף לאנטבה ב1976. מצאתי פרטים על האירוע באתר שעוסק בתקריות שקשורות בתעופה. משם למדתי שהרישום המקורי של המטוס היה F-BVGG ומס' היצרן היה 019. עשיתי חיפוש בגוגל אחרי הרישום הזה, ומכאן לא היה קשה למצוא פרטים נוספים על הגלגולים שעבר המטוס הנ"ל. לדוגמא כאן. הנה תמונה של אותו המטוס, שנה אחרי מבצע אנטבה.
בהחלט מעניין וישר כח + סיפור אישי
קודם כל ישר כח אריה ש"עלית" על המטוס הזה. מעניין אותי למה התחלת פתאום לחשוב דווקא על המטוס הזה. והנה סיפור שלי שקשור למטוס הזה, לאירוע החטיפה ולכמה דברים שקרו אח''כ. א. במטוס הזה היו קרובים שלנו, משפחת גרוס. ב. הבן שלי עשה לפני כמה שנים עבודה [במסגרת הלימודים] על מבצע אנטבה. לצורך העבודה חיפשתי לו באינטרנט [שאז לא הכרתי כמעט בכלל] תמונה של מטוס איירבס ששייך לחברת אייר פראנס ולא מצאתי... פשוט לא הכרתי את האינטרנט ואיך מוצאים. אז מצאתי לו איזה איירבס אחר... ותראו איפה אני היום בענייני צילום מטוסים ובענייני תמונות מטוסים ואינטרנט...

55מוטי

New member
בהחלט סיפור מעניין

קודם כל, צדקת

בהחלט סיפור מעניין
החטיפה של המטוס זכורה לי כאילו היתה אתמול. הייתי בעבודה ושמעתי פתאום מיבזק מיוחד בקול ישראל שדיווח על מטוס אייר פרנס שהמריא מישראל לצרפת דרך אתונה ולאחר ההמראה מאתונה נחטף. עוברת בי עכשיו צמרמורת כשאני נזכר בכל הסיפור הזה. ענייני מטוסים לא מעניינים אותי ככלל אך פה יש סיפור מעניין ויפה שמצאת את המטוס המעורב אם אכן זה המטוס הזה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה