חיבור נייד לרשת

R S Z

New member
חיבור נייד לרשת

מנסה לחבר מחשב נייד לראוטר אליו מחוברים עוד 2 מחשבים שפועלים היטב. לא ברור לי איפה אני טועה בקינפוג - מדובר בנייד IBM X31. בגדול לא אמור להיות הבדל בין נייד למחשב ביתי אבל אולי בכל זאת יש בנייד משהו שאני לא יודע לקנפג. מישהו יכול להנחות אותי בעניין

cheif

Member
מנהל
כמה שאלות

1. הנתב שלך אלחוטי? 2. האופציה האלחוטית מופעלת בו? 3. יש הגדרות אבטחה הנתב? 4. הכרטיס האלחוטי בנייד מותקן ופועל כראוי?

R S Z

New member
תשובות

1. הנתב קוי 2. אופציה אלחוטית מושבתת 3. אין הגדרות אבטחה בנתב - פועל היטב מול מחשבים אחרים 4.הכרטיס האלחוטי פעל היטב - קבלתי את המחשב היום ובהדגמה היתה תקשורת WIFI תקינה. תקשורת קוית לראוטר לא נבדקה. בדקתי PING לכתובת הראוטר וזה פעל בסדר. ב ICON של כרטיס הרשת קוית הכותרת מודגשת ושאר הפרטים דהויים. האם הפרטים שמסרתי עוזרים בהבנת הבעיה.

rokey33

New member
ת->

תפעיל את התקשורת האלחוטית בנתב ואז תוכל לתחבר לרשת האלחוטית,דרך המחשב הנייד.

R S Z

New member
המשך

לצערי הנתב אצלי הוא קוי - אין אופציה אלחוטית. בינתיים הרצתי PING לראוטר ונשאר בסדר כמו שהיה. הרצתי PING 127.0.0.1 וגם בסדר גמור. הרצתי תוכנת בדיקה מובנית לכרטיס רשת קוית - הבדיקה נכשלה ואין מס' קוד שגיאה. יש למישהו רעיון איך ממשיכים מנקודה זו

cheif

Member
מנהל
../images/Emo35.gif

אם הנתב אינו אלחוטי לא תוכל להתחבר אליו באלחוט אלא רק בחיבור קווי. אם אתה רוצה להתחבר אלחוטית אתה זקוק לנתב אלחוטי.

R S Z

New member
צודק

בהודעה הקודמת עניתי לשאלה וציינתי שהמחשב נבדק הבוקר ב WIFI ופעל בסדר - הדגש|שכחתי להוסיף שהבדיקה נעשתה אצל המוכר ולא אצלי בביתו זו סיבת אי ההבנה. כל הסיפור כאן מיוחס רק לתקשורת קוית מהמחשב אל הראוטר. אני יכול להתחבר אל הראוטר - כתובת IP, ולקבל נתוני סטטוס תקשורת לרשת, לשלוט בקינפוגים בקיצור מבחינה זו הכל תקין. הבעיה העיקרית היא שאי אפשר לגלוש לרשת האינטרנט.|

R S Z

New member
צודק

בהודעה הקודמת עניתי לשאלה וציינתי שהמחשב נבדק הבוקר ב WIFI ופעל בסדר - שכחתילהוסיף שהבדיקה נעשתה אצל המוכר ולא אצלי בביתו זו סיבת אי ההבנה. כל הסיפור כאן מיוחס רק לתקשורת קוית מהמחשב אל הראוטר. אני יכול להתחבר אל הראוטר - כתובת IP, ולקבל נתוני סטטוס תקשורת לרשת, לשלוט בקינפוגים בקיצור מבחינה זו הכל תקין. הבעיה העיקרית היא שאי אפשר לגלוש לרשת האינטרנט

cheif

Member
מנהל
ת:

1. תעלה בבקשה נתוני ipconfig /all מהמחשב הזה. 2. מותקןן על המחשב FIREWALL בתוכנה? 3. האם יתכן שחסמת גישה לאינטרנט בנתב למחשבים מסוימים?

R S Z

New member
נתוני IP

1, host name ibm x31 primery dns sufix - אין פירוט node type - אין פירוט ip ruting enable - no wins proksy enable - no ethernet adupter local area conection conection-specific dns suffix description - intel pro 1000 mt mobile conection physical adderess- 00-09-6b-3f-ba-7f dhcp enabled - yes autoconfiguration enable - yes ip address - 192.168.2.101 subnet mask- 255.255.255.0 default getway - 192.168.2.1 dhcp server - 192.168.2.1 lease obtaind - oktober 05,2006 lease expires sep 17, 1938 נאלצתי להעתיק את המידע כי אין לי אפשרות אחרת. לא הבנתי את השורה האחרונה בבדיקת ה IP, קצת מוזר שתאריך פקיעה מוגדר ב 1938 - העתקתי במדויק. יש FIRE WALL מובנה ב XP במחשב הבעיתי והוא במצב מושב. חסימת פורטים בנתב - הנתב משמש מחשבים אחרים והם פועלים היטב. נתקתי קו תקשורת ממחשב פועל וחיברתי את הכבל למחשב שלא רוצה לאפשר גלישה. האם יש פה רמז לתקלה תודה על העזרה

R S Z

New member
השלמה

תוכנת FIREWALL במחשב הבעיתי -מושב = מושבתת בדקתי את פונקצית הסינון בתפריט פרוטוקול TCP/IP - יש איפשור מלא לכל הפרוטוקולים

eladts

New member
לא מוגדרים לך שרתי DNS

ובגלל זה אתה לא מצליח לגלוש (לכרטיס האלחוטי הגדרות נפרדות ולכן זה עבד שם). או שתבחר הגדרת DNS אוטומטי (עדיף ברוב המקרים) בהגדרות TCP/IP של כרטיס הרשת הקווי או שתגדיר שם ידנית שרתי DNS.

R S Z

New member
שרתי DNS

בדקתי את הפקודה IPCOFIG/ALL על מחשב פועל וגם ברשימה זו לא מצאתי ביטוי לשרתי DNS. בקינפוג של TCP/IP במחשב הבעייתי שרתי ה DNS בבחירה אוטומטית מאז הקינפוג הראשון, ליתר בטחון בצעתי קינפוג חדש וגם זה לא פתר את הבעיה.

eladts

New member
במחשב שמחובר תקין

IPCONFIG /ALL בהחלט מראה את שרתי ה-DNS, בין אם הם מתקבלים באופן אוטומטי או שהם הוכנסו ידנית. כדי לודא שהבעיה שלך היא באמת בעית DNS, תנסה לגלוש לאתר לפי הכתובת המספרית שלו, למשל 212.150.54.150 עבור תפוז.

R S Z

New member
תפוז

ניסיתי וזה לא פועל - זו התשובה החשובה. בעניין נוכחות פרטי שרתי DNS אחרי פקודה IPCONFIG/ALL פשוט לא רואה אותם. יכול להיות שהתוצאות הם מעבר למסך אחד ואני לא יודע איך להוריד תוצאות פייר מסך כמו פקודה W/ או P/ - שתי הפקודות לא פעילות במקרה הזה.

למעלה