חיבור מחשב לשתי רשתות שונות

ron1024

New member
חיבור מחשב לשתי רשתות שונות

שלום, אני צריך להתחבר גם בחיבור ADSL VPN וגם לאינטרנט בכבלים, קיימים במחשב שלי שני כרטיסי רשת אחד מחובר למודם ADSL והשני למודם כבלים. אני לא מצליח להתחבר לשניהם בו זמנית במחשב אחד, ברגע שאני מתחבר ל ADSL האינטרנט מפסיק לעבוד (למרות שהחיבור מופיע כקיים). ברצוני לציין כי חיבור ה ADSL הוא מאוד נקודתי ואני אמור להשתמש בו על מנת להתחבר לשרת אחד קבוע, כאשר באמצעות האינטרנט אני אמור לגלוש לשרתים רבים כרגיל. האם יש אפשרות להפעיל את שניהם יחד באותו מחשב? שמעתי שניתן ליצור נתב וירטואלי על מנת שזה יפעל, האם זה נכון? אם כן איך עושים זאת? בתודה מראש...
 

idos2

New member
לא ניתן להשתמש במקביל

ב2 חיבורי VPN על אותו מחשב. הפתרון הוא להתחבר לאינטרנט באמצעות PPPoE או ללא חייגן (אם באמצעות הגדרת המודם כראוטר או דרך חברת הכבלים בחיבור ללא חייגן), ואח"כ בחייגן VPN לאותו שרת ספציפי לבטל את האפשרות של קבלת Default Gateway מהמחשב המרוחק. (קליק ימני על החייגן - מאפיינים - עבודה ברשת - לחיצה כפולה על TCP/IP - מתקדם - ושם לחפש ולהוריד את הסימון המתאים)
 

dudi4321

Member
ניתן עם ראוטר שיש לו 2 כניסות WAN

חפש dual wan router או עם לינוקס. (עם חלונות לא שמעתי).
 

idos2

New member
זה לא משנה איזה חיבור יש לך

בפועל בחלונות ברגע שאתה מפעיל 2 חייגני VPN השני "דורס" את הראשון.
 

cheif

Member
מנהל
לא הבנת

הוא יכול להשתמש בנתב שיש לו שתי כניסות לשני מודמים נפרדים. במצב הזה החייגנים מוגדרים בנתב ולא במחשב. נתב כזה לדוגמא הוא ה-6524K של EDIMAX.
 

idos2

New member
את זה אני מכיר

אבל כל מה שהוא צריך במקרה שלו זה לבקש חיבור ללא חייגן מהספק שנותן לו אינטרנט בכבלים.
 

ron1024

New member
אני חושב שככה קוראים לזה

בקיצור זה ADSL רגיל עם גישה עסקית
 

ron1024

New member
עכשיו יש בעיה אחרת

כפי שציינתי בשרשור אחר, כעת יש לי חיבור ללא חייגן לכבלים וביטלתי את ה - USE DEFAULT GATEWAY בחייגן של ה ADSL. עכשיו כשאני מפעיל את החייגן האינטרנט בכבלים עובד אבל התוכנה שאמורה להשתמש ב ADSL (מדובר בגישה עסקית) לא עובדת, כנראה לא פונה למקום הנכון. השאלה היא איך אני גורם לקריאת ה IP הספציפי אליו התוכנה פונה מה-ADSL? שמעתי שיש נתב וירטואלי אבל אין לי מושג מה זה ואיך אני משתמש בזה. אשמח אם מישהו יציע פתרון כי אחרת אני צריך להעמיד כאן שני מחשבים וממש לא בא לי. תודה מראש...
 

idos2

New member
לא בחיבור ADSL אתה מבטל

את הGateway אלא בחיבור VPN. (בהנחה שזה חייגן של Windows, אם זה תוכנה ייעודית שלא יוצרת חייגן צריך לבדוק בהגדרות התוכנה) לא הבנתי אבל למה כפילות? מה רע בלהשתמש בADSL גם לאינטרנט וגם לתוכנה העסקית? ורק לצורך ההסבר... דבר ראשון בADSL אתה צריך חייגן PPPoE כדי להתחבר לאינטרנט, ורק אח"כ אתה יוצר את החיבור VPN עליו.
 

ron1024

New member
אני אהיה קצת יותר קונקרטי...

התוכנה עליה אני מדבר היא תוכנה למסחר בבורסה, על מנת להשתמש בה עלי להפעיל חייגן PPPoE דרך ה ADSL ואז אני מחובר לבית ההשקעות. במצב הזה אין לי אינטרנט אלא קישור ישיר לחייגן של בית ההשקעות. חוץ מזה יש לי אינטרנט בכבלים ללא חייגן. כל עוד אני לא מבטל את USE DEFAULT GATEWAY בחיוג לבית ההשקעות אז התוכנה עובדת אבל האינטרנט לא. אם אני מבטל את האופציה הזו אז האינטרנט עובד גם כאשר אני מחייג לבית ההשקעות אבל התוכנה של המסחר לא עובדת לי, היא לא מצליחה להתחבר. השאלה אם יש אפשרות לכוון את הכתובת אליה התוכנה פונה לחייגן של בית ההשקעות ובכל יתר הכתובות שיפנה רגיל לאינטרנט? תודה
 

idos2

New member
עכשיו זה קצת יותר ברור

אז למעשה אין פה בדיוק חייגן VPN. במקום לרשום בPPPoE בסוף שם המשתמש @014 או @012 וכו' אתה פשוט רושם סיומת ייחודית של בית ההשקעות לפי מה שאני מבין. כמובן שאפשר לכוון, אבל בשביל זה צריך להתעסק קצת עם טבלאות הניתוב של Windows וצריך לדעת כמה פרטים כמו: איזה כתובת IP אתה מקבל בחייגן PPPoE? ובאיזה Subnet Mask? מה כתובת הIP של המחשב אליו אתה ניגש? במידה ולא ביטלת את הV, מה הDefault Gateway שאתה מקבל בחייגן? אחרי שיש לך את כל אלה, ובהנחה שמדובר בכתובות "לא חוקיות" (כלומר מתחילות ב10 או ב172 או ב192.168) אתה מבטל את הסימון של הV ומשתמש בפקודה שנקראת route add בצורה הבאה:
route add 172.1.150.123 MASK 255.255.0 172.1.100.1​
כאשר בדוגמא שלנו 172.1.150.123 זה כתובת הIP של המחשב אליו אתה ניגש. 255.255.0.0 הוא הSubnet Mask ו172.1.100.1 זהו הDefault Gateway שאתה מקבל בחייגן. שים לב ל2 דברים: 1. שיש תאימות בין כתובת הIP שלך + הSubnet Mask שלך בצורה שתאפשר לך גישה לDefault Gateway אחרת זה כמובן לא יעבוד. 2. יכול להיות שתצטרך להריץ את הפקודה הזאת אחרי כל פעם שהפעלת את החייגן. במידה ואתה מסתבך/זה לא עובד, תעלה לפה צילומי מסך של הפקודות הבאות: ipconfig /all אחרי שחייגת וקיבלת default gateway route print אחרי שחייגת ללא default gateway והשתמשת בroute add בהצלחה.
 

idos2

New member
תיקון קל

כמובן שהפקודה צריכה להיות
route add 172.1.150.123 MASK 255.255.0.0 172.1.100.1​
שכחתי שם 0 בSubnet Mask
 

ron1024

New member
שאלה לגבי SUBNET MASK

קודם כל תודה רבה על העזרה... איך אני יודע מה ה SUBNET MASK? האם היא משוייכת ל IP או ל GATEWAY? תודה שוב
 

idos2

New member
בעקרון זה משוייך לכתובת IP

זה מה שאומר למחשב האם לנסות לגשת לכתובת/אתר/מחשב ישירות או שהוא צריך לעבור דרך הdefault gateway. בכל מקרה, בipconfig ניתן לראות את זה.
 
למעלה