חיבור טלוויזיה למחשב

חיבור טלוויזיה למחשב

שלום, אתמול קניתי כרטיס מסך חדש: nvidia geforce7600GS, וביחד עםהכרטיס קיבלתי גם, כבל שמתאם בין יציאת ה-TV OUT לבין הטלוויזיה, בקצה האחד שלו יש חיבור TV OUT שהולך למחשב, ובקצה השני-כאן מתחילה הבעיה: יש 4 יציאות:יש יציאה אחת עגולה עם 4 פינים שמעליה כתוב: SVIDOUT, ויש עוד 3 מחברי בננה: אחד ירוק שמעליו כתוב: Y אחד אדום שמעליו כתוב Pr ואחד כחול שמעליו כתוב Pb/AV, השאלה שלי היא לאן אני מחבר כל דבר, האם יש צורך לחבר גם את מחברי הבננות וגם את המחבר האחר או שהם פשוט מציעים לי 2 צורות חיבור. בטלוייזיה רגילה החיבור מאחורה הוא של 2 סאונד (ימין ושמאל) ואחד וידיאו ולפי מה שהבנתי הכול פה זה רק וידיאו, אז לאן אני מחבר את 3 הבננות, ואני בכלל לא רואה שיש לי איזה חיבור SVIDOUT בטלוויזיה-או שאני לא אמור לראות אחד כזה? אשמח להבהרה בנושא תודה רבה עמית פריגוז'ין נ.ב. מצטער אם יש מילים בלי רווח במה שכתבתי, נדפק לי קצת מקש הרווח

Roy M

New member
בטלווייזה יש ארבעה סוגים

של כניסות: 1. RF (אנטנה רגילה, לא לשימוש כרטיס מסך). 2. RCA=שני פינים לאאודיו, אחד לוידאו. (אדום, לבן, צהוב) 3. SVIDEO, חיבור עגול עם חמישה או שמונה פינים. 4. EUROCAM (21 פינים, מלבני ארוך). המקובל הוא 2 או 3 לכניסת טלוויזיה. קנה מתאם בעשרים שקל שיתאים לך לטלוויזיה, ע"פ החיבור אצלך.

תודה שאלה נוספת

אם כך למה משמש חיבורי הירוק כחול אדום ( Y, Pr, Pb/AV)??? בטלווזיה אצלי יש רק חיבור מסוג 2 והמתאם שקיבלתי מתאים לסוג 3 ולמה שכתבתי כאן למעלה, מה לעשות? לקנות מתאם חדש? יש דרך להעביר מידע מהחיבור שרמתי למעלה לחיבור RCA??? תודה רבה עמית פריגוז'ין

Roy M

New member
עדיף לך לקנות כבל ולא מתאם, זה יותר

יציב ונוח. אדום-ירוק-צהוב נקרא RGB והוא מתאים בעיקר למוניטורים עבור תמונות רקע, סטילס או אפליקציות שלא תואמות composite, סוג החיבור הרגיל שאיתו עובדים. (לדוגמא: חדרי שידור אנלוגים עובדים על composite וכל מה שקשור לאנימציות, כתוביות או תמונות רקע כמו הפתיחה של ערוץ 10, 2 וכו', הוא RGB). יש ממיר מיוחד שמעביר משיטה לשיטה. RGB=Red, Green, Blue שלושת הצבעים הקובעים בטלוויזיה מהם יוצרים את הקשת המלאה של כל הגוונים.

למעלה